Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žena ho oškubala jako husu a ještě zapálila auto, prý „tu svoji půlku“. Co na to policie? Je nevinná jak lilie! Životní K.O.

29.03.2015
Žena ho oškubala jako husu a ještě zapálila auto, prý „tu svoji půlku“. Co na to policie? Je nevinná jak lilie! Životní K.O.

Foto: Ilustrační foto hzscr.cz

Popisek: Při výslechu na policii žhářka údajně prohlásila, že si jen zapálila svoji půlku auta. A policisté případ odložili.

Do manželství vrazil všechny peníze a zadlužil se u rodičů. Dnes již bývalá manželka ho pak oškubala jako husu, a ještě mu zapálila auto. Nad příběhem syna pana Jaroslava ze Šluknovska zůstává rozum stát, podle policie je však všechno v pořádku.

Příběh svého syna, jako vystřižený z krimi seriálu, poslal KrajskýmListům.cz pan Jaroslav S. ze Šluknova. Zatímco normálnímu člověku zůstává nad jednáním a chováním jeho dnes již bývalé snachy rozum stát, podle šluknovských policistů se vlastně nic nestalo.

„Můj syn si po návratu z Ameriky, kde si vydělal nějaké dolary, postavil dům,“ píše pan Jaroslav. Dodává, že záměrně píše „postavil“, přestože byl ji v té době ženatý. Nějaký ten uspořený dolar si totiž přivezla ze Spojených států i jeho manželka, jenže téměř všechny peníze poslala na Moravu své rodině. „Takže veškerá tíha stavby spočívala na synovi,“ zdůrazňuje pan Jaroslav.

Výpomoc synovi ho přišla pořádně draho

Kvůli stavbě musel syn zastavit i dům, který koupil ještě před svatbou, a dodnes sám splácí hypotéku zhruba deset tisíc korun měsíčně na dům, v němž už nebydlí. Koupil také auto a během stavby nového domu si ještě vypůjčil od otce dalších sto tisíc. Úhrada dluhu otci však byla kvůli vysokým splátkám hypotéky značně nejistá, a tak spolu v roce 2013 uzavřeli oba muži gentlemanskou dohodu: Syn své auto otci oficiálně prodá s tím, že jej zatím bude používat. Již v té době bylo podle otcova vyjádření synovo manželství téměř nefunkční.

Auto přišlo zhruba na 130 000 korun plus náklady předělání na plynový pohon. „Při koupi auta složil syn i část peněz z půjčky ode mne, zbytek splácel a část mu uhradila jeho sestra,“ upřesňuje pan Jaroslav. Jenže netrvalo dlouho a dnes již bývalá manželka ho z domu vyhodila, pouze s jeho osobními věcmi.

Zapálila prý jen svoji půlku

Loni 28. října pak došlo k události, nad níž zůstává rozum stát. V době, kdy si byl syn něco zařídit, bývalá manželka ve večerních hodinách polila auto hořlavinou a zapálila ho. Navíc na frekventované ulici, kde chodí dost lidí. Škoda byla odhadnuta na 94 000 korun. „Tedy ve skutečnosti moje škoda,“ upozorňuje pan Jaroslav a dodává: „Tento hanebný skutek, ke kterému se na policii přiznala, mohl mít mnohem horší následky, protože se synem často jezdila i jeho dcera, kterou soud přiřkl jemu. V inkriminované době byl v autě jen pes, kterého se naštěstí podařilo na poslední chvíli zachránit.“

Na policii údajně exmanželka zdůvodnila své konání tím, že si zapálila svoji půlku auta. Skutečnost, že v té době měla i své auto, které používala výhradně ona a také bylo na její jméno hlášeno, prý není podle ní vůbec podstatná. „Prodej synova auta jsme jí před časem oznámili. Bohužel nikoli písemně, ale máme na to svědka,“ uvádí pan Jaroslav. Ale ani kdyby o prodeji nevěděla, nic ji neopravňovalo k zapálení vozu, navíc na veřejné komunikaci. „Sama třeba prodala vlek za auto a souhlas nepotřebovala,“ povzdychl si nešťastný tchán.

Dva měsíce policisté dumali, dumali…

Po téměř dvou a půl měsících došla policie k překvapivému závěru – bývalá manželka se vlastně ničeho nedopustila a věc se odkládá. Jejich oficiálnímu verdiktu však předcházela událost, která stojí za povšimnutí. „Již v listopadu mi řekla: ‘Nic platit nebudu a k soudu nepůjdu. Řekl mi to jeden policajt. A když budu chtít, zapálím třeba dům.‘ Na moje upozornění, že v autě mohla v době zapálení být její dcera, mi řekla: ‘Když ji nemohu mít já, tak by ji neměl ani Marcel.‘ V tu chvíli mě polil studený pot,“ svěřil se šokovaný pan Jaroslav.

Když usnesení o nevině žhářky ukázal pan Jaroslav právníkovi, jenom nad tím kroutil hlavou. „Bohužel na to, abych si mohl dovolit právníka, nemám dost peněz. Je mi dvaasedmdesát let, celý život jsem ‘jen‘ pracoval, tedy nekradl, ani nic většího nezdědil. A v rodině nemáme ani kmotra či jiného mafiána, který by mě založil,“ konstatuje a ironicky dodává: „Může mě těšit jen ten pocit, že Šluknov je nejen nejsevernější město Česka, ale také místo, kde se smí beztrestně na ulici zapálit auto.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská