Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Známý děčínský poslanec řeší na Facebooku „kundy“. A kauzu, u které se na někoho zapomnělo…

06.11.2014
Známý děčínský poslanec řeší na Facebooku „kundy“. A kauzu, u které se na někoho zapomnělo…

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Jaroslav Foldyna z Děčína

Sociální demokrat Jaroslav Foldyna je celkem aktivní pisatel na sociální síti. Tento týden se neudržel a byl sprostší než prezident Miloš Zeman. Také ho zaujal rozhovor s Alexandrem Vondrou, který mluví o lezení do zadku. Foldyna na něj reaguje výzvou k zatýkání. Po kauze ProMoPro se nějak slehla zem, nemyslíte?

A k vraždění dětí mlčíme!

„Jsou to prostě kundy. Nakopal bych jim prdel,“ píše poslanec Foldyna na sociální síti Facebook. Vyjadřuje se tak směrem k hudební skupině Pussy Riot jako jeden z mnoha, kdo mají potřebu komentovat prohlášení prezidenta Zemana k výtržnictví této kontroverzní kapely.

Poslanec Foldyna ale soudí, že prezident se pouze snažil být co nejvěrnějším překladatelem. On sám je k punkové skupině mnohem drsnější! „Mlčíme k vraždění dětí v Palestině, ale můžeme se přetrhnout v odsuzování vlastního prezidenta, pokud pojmenuje zvrhlou realitu,“ vzkazuje kritikům hlavy státu, která se tak v podstatě jen distancovala od ubohostí „umělkyň“. „Jsou to podle mého pomatenci. Pokud se mě ptáte, zda bych je za to zavřel do vězení, tak moje odpověď je, že ne. Nakopla bych jim prdel!“ je nadmíru otevřený.

Že prezident použil slovo, které je pro mnohé extrémně vulgární, za to prý Zeman rozhodně nemůže. Jen to přeložil. „Drsný, ale přesný překlad, současně výstižný,“ nechápe Foldyna, proč se nad slovíčkem někdo pozastavuje, když si ho ony pomatenkyně vybraly samy.

Bude se konečně zavírat do basy?

Ve středu si oranžový poslanec z Děčína Jaroslav Foldyna neodpustil na internetu trochu popíchnout Alexandra Vondru (ODS), který byl popotahován v souvislosti s kauzou ProMoPro. Vondra totiž sice dává do médií rozhovory, naposledy pro ParlamentníListy.cz na téma čtvrt století od listopadu 89, a tváří se jak beránek. „Myslíte, že budou zatýkat zloděje z kauzy ProMoPro?“ dává ale čtenářům řečnickou otázku poslanec, podle kterého případ nějak vyšuměl do ztracena, tedy pokud jde o obvinění konkrétních osob.

Připomeňme, že v něm šlo o to, že vláda zaplatila 525 milionů korun bez výběrového řízení této firmě zajištění audio-vizuálního vybavení a provozování audio-vizuálních celků pro zajištění akcí konaných v rámci předsednictví ČR v Radě EU v první polovině roku 2009. Úřad vlády za to již musel uhradit pokutu 1,2 miliony korun. Alexandr Vondra jako tehdejší vicepremiér pro EU za české předsednictví Evropské unii v letech 2008–2009 zodpovídal.

Alexandr Vondra

Alexandr Vondra, bývalý místopředseda vlády pro evropské záležitosti.

Tímhle si moc u Foldyny také nepolepší

Foldynovi se kromě jiného zřejmě nelíbí ani Vondrova kritika prezidenta Zemana. „Zeman leze do zadku Kremlu a Číně,“ řekl totiž Alexandr Vondra.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace