Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vařili perník! Sousedi na to doplácejí zdravím, úřady to ignorují

26.03.2013
Vařili perník! Sousedi na to doplácejí zdravím, úřady to ignorují

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Pervitin, ilustrační foto

Před týdnem policisté a hasiči v Benešově nad Ploučnicí zajistili velkovýrobnu pervitinu. Z domu se i týden od zásahu šíří sklepem a zdmi páry toluenu do sousední nemovitosti. Její majitel s rodinou kvůli tomu trpí zdravotními problémy.

Obrátil se proto na několik úřadů, do hledání pomoci se aktivně zapojil zastupitel Věcí veřejných v Benešově nad Ploučnicí Ota Dračka.

„Cesta za pomocí pro rodinu majitele domu č.p. 94, který leží v památkové zóně v Krátké ulici a má tu smůlu, že sousedí s nedávno odhalenou výrobnou drog, připomíná známou pohádku O kohoutkovi a slepičce. Rodina trpí, nepomáhá jim zavření oken, protože páry pronikají zdmi, ani větrání, protože pak se k nim natáhnou komínovým efektem. Majitel se tedy obrátil s žádostí o pomoc na úřady. Chodil z kanceláře do kanceláře, kde se od úředníků dočkal v lepším případě pořízení zápisu, v horším pak bezradného krčení ramen,“ popisuje Ota Dračka.

Obešel všechny úřady

S takovým výsledkem se vlastník domu č. 94 obrátil na Městský úřad v Benešově nad Ploučnicí na odbor životního prostředí, na Krajskou hygienickou stanici jak v Děčíně, tak v Ústí nad Labem, na Hasičský záchranný sbor v Děčíně, na Policii ČR i starostku města Dagmar Tesarčíkovou. „Přitom řešení by mohlo být tak jednoduché! Stačilo by, kdyby se dům, v němž policisté zajistili výrobnu drog, pořádně odvětrával. Jenže to nemůže udělat nikdo jiný, než vlastník domu, a tím je podle Katastru nemovitostí jakási paní Duong Thuy Ha. Problém je navíc ve zdlouhavosti úředních postupů, zejména termínů daných zákonem,“ vysvětluje Ota Dračka.

Nemenší komplikací v řešení pro postižené obyvatele sousedního domu leží podle Dračky v postoji Krajské hygienické služby. „Ta sice připustila, že v domě se vyskytuje zvýšené množství par toluenu, ovšem bez toho, že by provedla jakékoli měření, konstatovala, že se nejedná o množství poškozující zdraví. A v tom je problém, svazující ruce všem, kteří by chtěli pomoci,“ dodává véčkařský zastupitel Ota Dračka, na něhož se majitel domu s prosbou o pomoc dnes obrátil.

Marcel Mihalik

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace