Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Novinkou děčínské zoo bude Noc v zoo pro dospěláky

17.01.2014
Novinkou děčínské zoo bude Noc v zoo pro dospěláky

Autor: Zoo Děčín

Popisek: agama, ilustrační foto

Rok 2014 bude pro děčínskou zoo jubilejní. Uplyne totiž 65. let od jejího otevření a proto chystá hned několik akcí tématicky zaměřených právě na toto výročí. Na první z nich se mohou lidé těšit již 12. dubna, kdy zoo oficiálně zahájí sezónu akcí Startujeme!

Další akce budou následovat v květnu a červnu a pak i na podzim. Novinkou bude letní akce s názvem Noc v zoo pro dospěláky.

„Podobnou akci realizujeme již několik let pro děti a má velký úspěch. Děti přespávají jednu noc v zoo ve velkém stanu, nechybí noční prohlídka zoo, opékání buřtů a ani soutěže. Protože jsme často od rodičů dětí slýchali přání, že by se podobný zážitek líbil i jim, připravili jsme na letošek tuto aktivitu i pro ně,“ vysvětlila Alena Houšková. Na celý rok připravila zoo více než pět desítek akcí ať už menšího nebo většího rozsahu.

Novinky se chystají samozřejmě i v oblasti fauny. Zoo plánuje nové importy, po letech by se do areálu na Pastýřské stěně měl vrátit například opeřenec čája chocholatá, vlčice eurasijské se dočkají nového ženicha, v Expozici Rajské ostrovy se plánuje chov mořských koníků. Kančilové menší společně s pásovci štětinatými, které mohli návštěvníci prozatím obdivovat pouze průhledem do vnitřní expozice, by měli dostat zbrusu nový venkovní výběh. Velkým snem do budoucna je také výstavba expozice pro lenochody tříprsté.

Do roku 2014 vstupuje zoo s úpravou na poli vstupného. Nově rozdělila sezónu na tři základní části, které se od sebe budou lišit výší vstupného. V hlavní návštěvnické sezóně (květen – srpen) zaplatí dospělí návštěvníci za vstupenku rovnou stovku, děti o čtyřicet korun méně. V sezóně vedlejší, která se bude týkat měsíců: březen, duben, září a říjen - bude dospělácké vstupné o dvacetikorunu levnější, dětské klesne na padesátikorunu. Sezóna zimní, která potrvá od listopadu do února, pak přinese pro obě skupiny další desetikorunovou slevu.

„Doufáme, že drobné zdražení v hlavní sezóně, které je pro nás ale podstatným finančním přínosem, nebude na překážku k návštěvě a všichni si uvědomují, že jsou to prostředky, které budou využity k dalšímu zlepšování podmínek pro chovaná zvířata," uvedla ředitelka zoologické zahrady Kateřina Majerová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace