Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Matka samoživitelka se léčí s rakovinou, její čtyři malé děti hladoví! Poslanec Foldyna shání peníze aspoň na školní obědy

21.12.2013
Matka samoživitelka se léčí s rakovinou, její čtyři malé děti hladoví! Poslanec Foldyna shání peníze aspoň na školní obědy

Foto: Hans Štembera

Popisek: Jaroslav Foldyna

Sociálně demokratický poslanec Jaroslav Foldyna se nyní, v předvánočním čase, obrátil na své přátele na Facebooku. Připojil se totiž k výzvě učitelky ze školy v Děčíně, aby bylo pomoženo jedné dívence. Její matka samoživitelka je po chemoterapii a v podstatě bez prostředků pro své čtyři děti. Foldyna nejen vyzývá přátele k pomoci, ale sám přispěl deseti tisíci korunami pro rodinu.

Sociální demokrat Jaroslav Foldyna sdílí snahy učitelky Volrábové ze školy Dr. M. Tyrše v Děčíně. Ta se obrátila na rodiče spolužáků Kristýnky s tím, že žije ve velice svízelných podmínkách, kdy její těžce nemocná maminka a zároveň samoživitelka nemá ani na zaplacení obědů nebo MHD. Navíc se musí starat celkem o čtyři děti, což vzhledem k její nemoci musí zastávat i její dcera, žákyně druhé třídy. Podle zjištění poslance Foldyny rodina žije v nuzných podmínkách, a to téměř bez základního vybavení domácnosti.

Rodiče spolužáků už zorganizovali sbírku, která zajistila alespoň to nejnutnější, jako jsou obědy, svačiny nebo školní pomůcky. Nyní organizují i sbírku dětského oblečení či skromného vybavení domácnosti. Jaroslav Foldyna se podrobně zajímá o těžkou situaci v rodině a dál nejen šíří informace mezi své přátele na Facebooku s žádostí o pomoc, ale sám se rozhodl přispět rodině částkou deset tisíc korun na nejnutnější potřeby. Matka dětí je podle informací učitelky ve velmi vážném zdravotním stavu po chemoterapii a nemá možnost svou situaci aktivně měnit.

Co přesně napsal a zveřejnil Jaroslav Foldyna:

Moji přátele tady na fb, prosím vás pozorně si těch pár řádek tady přečtěte. Je to hrozně smutná realita. Dnes jsem byl informován o podrobnostech, v jakých žijí čtyři malé děti a jejich maminka. Vybavení bytu je velmi nuzné, dá-li se mluvit o vybavení. Pokud někdo máte nějaké možnosti přenechat nějaký pro vás nepotřebný nábytek či vybavení bytu dejte mi vědět nebo našim „holkám“ z o.s. Andělé bez křídel. Zítra vás budu informovat o tom, jak se věci mají.

Rodině věnuji zítra 10.000 Kč.

1. Výzva od paní učitelky Volrábové, 2. A, škola Dr. M. Tyrše v Děčíně: Vážení rodiče, chtěla bych Vás oslovit tímto emailem a poprosit o zcela výjimečnou pomoc. V naší třídě je Kristýnka, jejíž maminka je samoživitelka se čtyřmi dětmi a v současné době je po chemoterapii a její zdravotní stav je vážný. Kristýnka je momentálně skoro vždy bez svačinky, na obědy přestala chodit, protože je nemá zaplacené, občas ani nedorazí do školy, protože nemá peníze na MHD. Doma se stará o malé sourozence a maminku, je moc šikovná a její dětství je zcela jiné, než dětství jejích vrstevníků. Vím, že každý má své starosti, ale moc prosím o pomoc naší Kristýnce. Myslela jsem, že bychom se složili a zaplatili bychom Týnce alespoň obědy ve školní jídelně, aspoň na nějakou dobu. Věřím, že mi pomůžete a moc děkuji za pochopení i pomoc. Na vánočních dílničkách bude připravena kasička pro dárce, poté korunky spočítáme a předáme na účet do jídelny. Pokud budete mít jiný návrh či nápad, ozvěte se mi. V současné době má již Kristýnka zaplacené aspoň obědy a MHD z fondu Unie rodičů a přátel školy. S rodiči ze třídy je dohodnut týdenní seznam na svačiny. Ve třídě 2. A je umístěna kasička pro školní potřeby pro Kristýnku, nikoliv pro její rodinu. Veškeré finance povede paní učitelka Volrábová a ta jí bude z financí hradit věci spojené pouze se školou – obědy, pomůcky, vstupy do divadla apod. Příspěvky se mohou dávat kdykoliv. Navíc dne 18.12.2013 budou od 16h probíhat ve škole Vánoční dílny, můžete se zastavit optat se, podat radu či přispět korunkou. Pokud Vám doma přebývají nějaké oblečky, boty či hračky po dětech a mohli byste je věnovat Kristýnce a sourozencům, také děkujeme. Od paní učitelky jsme obdrželi seznam velikostí: Kristýnka: 8 let, 131 -140, 31-32 Lucinka: 6 let, 125 - 135, 28 - 29 Pavlík: 5 let, 128 - 135, 27 -28 Matýsek: půl roku, 76 - 82, 19 - 22 Vše se vybírá přímo ve 2. A, škola Dr. M. Tyrše. Pokud to půjde, šiřte výzvu i dále. Věřím, že oblečení dáme do kupy, ale koruna se hodí vždycky, třeba i pro další takto „postižené“ děti.

1. Pokud chcete rodině pomoci financema, můžete zaslat na náš účet. Veškeré finance budou v pondělí vyzvednuty a předány společně i s materiální pomoci mamince. Prosím do zprávy pro příjemce napište KRISTÝNKA DC. Moc děkujeme ANDĚLÉ BEZ KŘÍDEL O.S.

Číslo účtu: 2800405769/2010

Účet je transparentní, sledovat můžete zde:
http://www.fio.cz/.../transpar.../vypis-transparentnich-uctu

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová