Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Rumburku objevili klíč k problémům s bydlením ohrožených skupin obyvatel. Na projekt jde 6,5 milionu korun

19.12.2017
V Rumburku objevili klíč k problémům s bydlením ohrožených skupin obyvatel. Na projekt jde 6,5 milionu korun

Autor: Facebook

Popisek: Rumburská Loreta

Na včasnou pomoc lidem ohroženým ztrátou bydlení, například ovdovělých osob či osamělých rodičů s dětmi, ale také třeba na zdravotní a hygienickou osvětu je zaměřen projekt, který připravuje město Rumburk ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování.

„Připravujeme projekt, kterým chceme nastartovat podpůrný systém včasné pomoci pro oblast bydlení,“ vysvětlil starosta města Ing. Jaroslav Sykáček. „Plánovaná „záchytná síť“ by tu měla být pro všechny, jimž z jakéhokoliv důvodu hrozí ztráta střechy nad hlavou, nebo žijí v nevhodných podmínkách a vlastními silami se jim nedaří zajistit lepší.“

Informace přímo z terénu

Velký důraz klade město v projektu na rozvoj terénní práce; sociálnímu odboru by měli přibýt celkem tři pracovníci. Jejich pracovní agendou bude především práce s těmi, kterým hrozí ztráta bydlení třeba z důvodu vysoké zadluženosti. „Oceňuji přístup města, z naší dlouholeté praxe se potvrzuje, že trpělivá práce terénních pracovníků je jedním z klíčů k úspěchu,“ uvedl Jakub Michal, metodik Regionálního centra Západ Agentury pro sociální začleňování.

6,5 milionu korun - schváleno

Prostředky na realizaci projektu ve výši zhruba 6,5 milionů korun chce město získat z uzavřené výzvy Operačního programu Zaměstnanost, do níž se může přihlásit díky spolupráci s agenturou v režimu tzv. Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Strategický plán sociálního začleňování, jenž je podmínkou pro čerpání z uzavřených výzev OPZ, schválilo město již v říjnu.

Staré Křečany zapojí i asistenty prevence kriminality

Obdobnou cestou se vydává i obec Staré Křečany, která se účastní spolupráce s agenturou společně s městem Rumburk. Staré Křečany chtějí z plánovaných projektů do OPZ zafinancovat nejen terénní pracovníky, ale i asistenty prevence kriminality. Celkové čerpání na tyto pracovníky po dobu tří let přesáhne 7 milionů korun, o další 4,5 milionu si na resocializační aktivity požádá Salesiánský klub.

21 měst a obcí

Agentura pro sociální začleňování, Regionální centrum pro Ústecký, Karlovarský a Plzeňský kraj v současné chvíli poskytuje podporu celkem 21 městům či obcím, o přístupu ke spolupráci jedná s dalšími. „Města mají zájem především o spolupráci na zmiňovaném Koordinovaném přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám, a to díky výhodám, které jim tento režim přináší,“ vysvětlil na závěr metodik ASZ Jakub Michal. „Na základě schváleného Strategického plánu pro sociální začleňování jsou obcím v uzavřených výzvách OPZ alokovány finanční prostředky přímo pro jejich záměry.“ 

Zdroj: Tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace