Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká modelka a nejvíce sexy žena světa se stala multimilionářkou již v osmnácti. A teď chce…

24.11.2017
Česká modelka a nejvíce sexy žena světa se stala multimilionářkou již v osmnácti. A teď chce…

Foto: Facebook

Popisek: Karolina Kurkova má stále trvalé bydliště v Děčíně

I když se za nejúspěšnější české supermodelky vydává řada úspěšných krásek, tou skutečně NEJ se stala Karolína Kurková. Její skvělá kariéra odstartovala především díky tomu, že padla do oka legendární a zároveň obávané šéfredaktorce prestižního módního magazínu Vogue Anně Wintour. Na jeho obálce se ocitla již v sedmnácti a později byla tato vysoká blondýnka zařazena na seznam stovky nejkrásnějších lidí planety. V roce 2008 pak byla dokonce v americké televizi E! vyhlášena nejvíce sexy ženou světa.

Byť je současnicí, kolem jejího života panuje několik nejasností. Jedna z nich se například týká  místa jejího narození. Zatímco se většinou  uvádí Děčín, ve skutečnosti se  narodila v Pardubicích, nicméně do Děčína se její rodina brzy nato přestěhovala. Karolína zde prý má dodnes trvalé bydliště a snaží se s rodiči slavit  každé Vánoce. 

Ideální míry

Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se po otci,  úspěšném basketbalistovi, 182 centimetrů vysoká hubená dívka, doslova samá ruka a noha, mohla stát jednou z nejobdivovanějších žen planety. Školní snímky ji ukazují jako typické ošklivé káčátko s předkusem. Jenže, právě  postava, ideální míry a dlouhé nohy, jí nakonec pomohly nejvíce. Díky kamarádce, která poslala její fotografie do jedné pražské agentury, se začala modelingu věnovat již v patnácti. A ještě tentýž rok zamířila do  Paříže a do Milána, kde podepsala první smlouvy se známými světovými značkami. Zásluhu na tom měl také její  italský přítel a manažer Alessandro Bazzoni, s nímž několik let žila. 

Lano z Vogue

Ale opravdovým mezníkem se stalo až její setkání s legendární šéfredaktorkou nejprestižnějšího módního časopisu na světě Vogue Annou Wintour. Neomylně předpověděla, že se Karolína stane topmodelkou a pomohla jí  na výsluní, když se  v sedmnácti letech objevila na titulní straně Vogue jako jedna z nejmladších  modelek vůbec. Díky tomu získala exkluzívní nabídky a již rok nato se stala dolarovou milionářkou. Kromě toho, že se zařadila mezi nejúspěšnější a nejlépe placené modelky  na světě, se objevila také v několika filmech a patří mezi největší hvězdy filmových festivalů. Mimochodem, zatímco gymnázium kvůli své zahraniční kariéře nedokončila, rozhodla se studovat herectví na  Královské umělecké akademii v Londýně. Divadlo ji bavilo od malička a původně chtěla být herečkou. 

Místo přehlídek sítě

I když patří stále k vyhledávaným modelkám, dnes už si vybírá jenom ty zakázky, které ji nejvíce oslovují. Přiznává, že svoji roli přitom hraje nejen atraktivní vzhled, ale také to, jak je kdo populární,  jaký žije život,  s kým se kamarádí a jak se prezentuje na sociálních sítích. Na rozdíl ale od některých našich celebrit, které umí zpeněžit i to, že si dají zmrzlinu, ona tvrdí, že 95 procent fotografií na jejím Instagramu vůbec není placených. A skutečně. Karolína na něm zveřejňuje především civilní fotografie ze svého soukromí, většinou s manželem a dvěma syny nebo s rodiči a přáteli.

 

Vážím si toho, že jsem Češka

Nechybí mezi nimi ani snímek z její účasti v české verzi hudební show Tvoje tvář má známý hlas. Ten mimo jiné dokazuje, že má ke své zemi stále velmi vřelý vztah a dokonce by chtěla pomoci zdejším firmám, aby se dostaly na výsluní. „Jsem Češka, a vážím si toho, tak proč nepomoct, když můžu,“ říká.  Na otázku časopisu Forbes, v jakém by chtěla pomáhat oboru, odpověděla: „Může to být móda, design, beauty, ale klidně i technologie. Zajímám se o všechno nové. Hledám něco, co bych mohla skloubit s rodinou.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová