Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už je to tady! V neděli ve 12 hodin se na rok a půl uzavře páteřní průjezd Děčínem. Dopravní situace ve městě se naprosto změní, raději si ji prostudujte předem

06.01.2017
Už je to tady! V neděli ve 12 hodin se na rok a půl uzavře páteřní průjezd Děčínem. Dopravní situace ve městě se naprosto změní, raději si ji prostudujte předem

Autor: decin.cz

Popisek: Doprava v Děčíně se od neděle pořádně zkomplikuje. Město prosí občany i návštěvníky o trpělivost a respektování stanovených pravidel.

Již tuto neděli v pravé poledne se změní doprava v Děčíně, páteřní průjezd městem bude na půldruhého roku uzavřen. Důvodem je pokročení stavby Vilsnické spojky, které si vyžádá uzavření Pětimostí. Začne tak platit odklon nákladních vozidel nad 12 tun a naprostá změna dopravní situace ve městě.

Práce na dopravním značení uzavírek jsou velmi technicky i časově náročné, přípravy na dopravní změny probíhají již od úterka. „Nejdříve bylo instalováno značení na omezení parkovaní v Podmoklech, pokračovat budou další úpravy pro změnu dopravní situace. V sobotu bude vytvořen okruh v Děčíně IV a osazení betonových zábran na kruhovém objezdu u Mototechny. V neděli dopoledne pak bude definitivně uzavřen sjezd z Nového mostu,“ upozorňuje primátorka Marie Blažková.

Městská autobusová doprava bude jezdit podle výlukového jízdního řádu již od soboty 7. ledna. „Změny nastanou na lince č. 37, která nebude po dobu výluky obsluhovat městskou část Chrochvice a stanici Kotva,“ řekl Bohumil Bárta, ředitel Dopravního podniku města Děčína. Od tohoto dne rovněž začne platit jízdní řád linky 431 Děčín – Malšovice, kde některé vybrané zelené autobusy budou obsluhovat zastávku Děčín-Kotva.

změny v dopravě

Upraveny budou také některé přechody pro chodce nebo parkovací místa v Podmoklech. „Dodržování zákazu parkování budeme pečlivě kontrolovat. Pro zachování plynulosti provozu je respektování všech příkazových značek naprostou nutností, a pokud řidiči neuposlechnou a vozidla odstaví na místech, kde parkování není dovoleno, nekompromisně je odtáhneme,“ varuje ředitel městské policie Marcel Horák.

Velké změny se významně dotknou také nákladní dopravy, která bude po celou dobu stavby z Děčína odkláněna. „Nemůžeme připustit, aby do centra vjely kamiony. Po domluvě s Dopravní policií ČR jsme požádali o zákaz vjezdu vozidel nad 12 tun,“ doplnila Blažková. Zákazové cedule jsou rozmístěny před vjezdem do města a jak městská, tak státní policie bude dodržování zákazu striktně kontrolovat v místě, kde je kamiony ještě možné vrátit. Stavbu Vilsnické spojky realizuje Ředitelství silnic a dálnic, které je také investorem stavby.

Dopravní změny od 7. ledna 2017

- S uzavřením viaduktů je nutné zavést objízdné trasy a na linkách MAD Děčín bude docházet k možnému zpoždění na spojích. Všechny linky MAD Děčín budou provozovány podle platného jízdního řádu s výjimkou linky č. 37 Chrochvice – Nemocnice. Pro linku č. 37 se připravuje výlukový jízdní řád. Podrobná změna výlukového jízdního řádu linky č. 37 od 7. 1. 2017 bude včas zveřejněna.

- Změny se dotknou nejen řidičů, ale také chodců. Uzavřen bude jeden tunel Pětimostí, běžně sloužící pro pěší. V době stavby bude totiž vyhrazen pro vozidla záchranky. Město prosí o zvýšenou opatrnost při pohybu v okolí stavby.

- Dostupnost obchodu LIDL bude z ulice Práce. Po dobu dopravních úprav bude v této ulici zákaz parkování.

- V ulici Čsl. mládeže u hlavního nádraží bude nově instalován takzvaný poptávkový semafor pro chodce. To znamená, že chodci při přecházení budou využívat semafor, který reaguje na stisknutí.

- Přechod pro chodce v ulici Čsl. mládeže u ul. Prokopa Holého bude po dobu uzavírky úplně zrušen.

- Semafor pro snadnější přecházení a větší plynulost provozu bude umístěn také v ulici Radniční u budovy soudu. I zde bude instalován poptávkový semafor.

- Změna bude na stykové křižovatce Předmostí x nájezd na most ze směru od kruhového objezdu u Mototechny. V tomto směru nebude možné pokračovat na kruhový objezd u Tesca. Vozidla budou naváděna pouze na Nový most, směr Liberec a Ústí nad Labem Střekov.

- Kruhový objezd u Mototechny bude ze směru Labské nábřeží veden pouze do Podmokel.

- V Podmoklech vznikne 'kruhový objezd' ulicemi Teplická, Thomayerova, Tržní. Po této trase se bude možné dostat na Nový most nebo ke sportovištím a Lidlu.

- Ústecká ulice bude dostupná přes ulici Dělnickou.

- Zaměstnanci továren na Ústecké ulici budou pro cestu do práce moci využít cestu u tenisových kurtů a lávku přes Jílovský potok.

Vilsnická spojka - Prezentace a video komentované odborníky z ČVUT

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace