Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Gott musel skousnout velmi hořké sousto. Kdekdo omílá, jak je báječný, dokonalý… prostě Božský! Jenže když došlo na lámání chleba, zjistil, že to s tou láskou není tak žhavé

07.11.2016
Gott musel skousnout velmi hořké sousto. Kdekdo omílá, jak je báječný, dokonalý… prostě Božský! Jenže když došlo na lámání chleba, zjistil, že to s tou láskou není tak žhavé

Foto: Facebook

Popisek: Karel Gott toužil po klidu, místo něj ale rozpoutal mediální smršť

Měl tak prosté přání – mít svůj kout, v němž se ukryje před neustálou pozorností fanoušků a bude moci odpočívat pouze s těmi, které si vybere. Jakmile se ale pustil do realizace, velmi tvrdě narazil. Přinejmenším obyvatelé jedné vesnice ho mezi sebou prostě nechtějí!

Když jde o zbožňovanou hvězdu, jsou leckteří fanoušci mnohem výkonnější než proslulý Scotland Yard. V případě Karla Gotta předvádějí nejkrkolomnější výkony hlavně jeho obdivovatelé ze sousedního Německa, kteří dokonce neváhají pořádat zájezdy do míst, na nichž alespoň spočinula noha jejich idolu. Koneckonců smíchovská Bertramka by o tom mohla vyprávět, a když před lety podnikatel Moťovský otevřel ve zpěvákově bývalé vile v Jevanech jeho muzeum Gottland, do té doby poklidnou vyhlášenou rekreační oblastí se kvůli zaparkovaným německým autokarům pomalu nedalo ani projet. Tudíž není divu, že pozornosti neunikl ani Gottův pokus vybudovat si rekreační sídlo v romantické přírodě. A díky tomu zjistil, že ho nemusí mít úplně každý rád.

V Čechách se nic neutají

Pěvecké legendě padla do oka romantická vesnička Doubice, ležící na pomezí Lužických hor a Českosaského Švýcarska v okrese Děčín. Zdaleka nebyl první z celebrit, které právě tento kout naší republiky učaroval. Právě sem léta mířil za odpočinkem herec Ilja Prachař, v sousední Chřibské má zase chalupu Květa Fialová, Karel Fiala či Michal Dlouhý. Řada slavných osobností, od Miroslava Horníčka přes Františka Filipovského až po Marka Brodského, který zdědil chalupu po rozvodu rodičů, zase zamířilo do sousední Kytlice či Jetřichovic. Tamní kouzelná příroda se skalními městy a utajenými lesními roklemi má neopakovatelný půvab. Jenže čím menší obec, tím větší pravděpodobnost, že se v ní nic neutají. A tak Gottovi nepomohlo ani to, že pozemek pro jeho budoucí sídlo oficiálně zakoupila tchyně.

Marná touha po klidu

Letos v dubnu doputovala informace až do médií a brzy nato začala mela. Pozemek o rozloze více než sedmi tisíc metrů čtvrtečních, hned na okraji lesa, s výhledem na romantickou vísku i Lužické hory, k němuž vede úzká komunikace, v sousedství výhradně chalupáři… Jenže i ty zpravidla zajímá, kdože se to hodlá usídlit v jejich těsném sousedství. A přítomnost Zlatého slavíka některé z nich pořádně zneklidnila. „Obáváme se nájezdů fanoušků Karla Gotta a Biene Maja. Vzhledem k blízkosti Německa právě i z Německa. Ale mohou to ocenit podnikatelé v gastronomii, pro které mohou být podobné zájezdy zlaté žně,“ řekl tehdy Deníku Martin Schulz, někdejší starosta obce a bývalý komentátor rádia Svobodná Evropa. S tím, že si Gott vyhlédl právě tuto lokalitu, protože hledá klid. „Paradoxně jej zde kvůli zájmu fanoušků nemusí nalézt,“ dodal. A na jeho slova velmi brzy došlo.

Nedokončená stavba v severočeské Doubici

Nedokončená stavba v severočeské Doubici

Peklo s turisty

Doubici tvoří převážně staré chalupy a stylové roubenky, a tak o charakteru stavby zřejmě nebylo nutné dlouho přemýšlet. Během léta plánovaná dřevostavba doslova vyrostla před očima včetně dvou přístřešků, zřejmě určených pro auta. A sám Mistr na stavbu pravidelně dohlížel. „Trávili tady celý týden v penzionu dole v obci u rybníka a vždy sem zajeli to okouknout,“ prozradil v srpnu Blesku jeden z místních obyvatel. Již v té době ale dorazily na místo i první německé zájezdové autobusy. A obyvatelé dříve poklidné obce začínali prožívat každodenní peklo. „V Německu jsou už vyvěšeny časy organizovaných zájezdů k mému domu,“ zavtipkoval Gott na dotaz Blesku, bohužel ale nebyl daleko od pravdy. Návštěvníci přibývali tak rychle, že kvůli nim dokonce nechal starosta změnit dopravní značení a do části obce s Gottovou chalupou se pak dostali pouze ti, kteří tam opravdu bydlí. To ale zdaleka nebylo jediné, co místním začalo jít pořádně na nervy – na dotazy, týkající se Karla Gotta, byli brzy vyloženě alergičtí. Na místním obchodu se dokonce objevila cedule s oznámením, že obsluha neví, kde Karel Gott staví.

Na Dušičky to odpískal

Prvního listopadu Karel Gott oznámil, že je jeho zbrusu nová vytoužená roubenka na prodej. „Naše původní nadšení mít roubenku v severních Čechách se změnilo ve velké zklamání. Nemáme s manželkou a dětmi zájem na tom, aby každý náš krok na pozemku v Doubici byl pod drobnohledem. Roubenka pro nás ztratila původní smysl odpočinku, stalo se z ní místo jakési atrakce. Proto jsme se rozhodli, i s ohledem na místní obyvatele a jejich klidné žití v obci, že pozemek s nedokončenou stavbou prodáme,“ napsal na svém facebookovém profilu. „Koupili jsme zde pozemek a záměrně jsem jej formálně napsal na moji tchyni, abych předešel předčasné mediální publicitě. Tušil jsem, že se informace o stavbě časem rozkřikne, ale že se kolem pozemku a následné stavby strhne taková mediální smršť, to jsem nepředpokládal.“ Nedokončená roubenka je tudíž na prodej, ale na nového majitele nejspíš dlouho čekat nebude. A nejen kvůli mimořádně nádherné lokalitě, v níž vyrostla. Některý ze skalních fanoušků jistě rád zaplatí miliony za to, že bude moci obývat místa, kudy kráčel Karel Gott.

Psali jsme:

Tak a po Havlovi u nás máme další kult osobnosti. Bůh Gott na stará kolena překvapuje. Proč přebírá manýry hvězd světového formátu? A škodí mu to?

Jen 115 pozvaných. Bál se snad slavík, že mu normální fanoušci na rozdíl od přátel a známých nebudou tleskat? Šlo opravdu jen o ´tichý návrat na pódia´? Recenzenti píší a Karel Gott vysvětluje…

FOTO Ráno s asistenčními pejsky, pak domů převléci, na večeři s rodinou a ještě do kina s holčičkami. Jedna hektická sobota Karla Gotta, večer už byl Slavík viditelně unavený; nepřehání to náhodou? Co všechno stíhá?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Gott,