Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ministerstvo ruší vlakové spoje v kraji, lidem je to jedno

29.05.2013
Ministerstvo ruší vlakové spoje v kraji, lidem je to jedno

Autor: Archiv

Popisek: Ilustrační foto

Ministerstvo dopravy se rozhodlo ke škrtům. V rámci celé republiky zruší řadu vlakových spojů. Změny se dotknou i cestujích v Ústeckém kraji. Těm ale, jak se zdá, je to jedno.

Cestující o tyto konkrétní spoje stejně moc nestojí. A proto již za nedlouho bude mezi Ústím nad Labem a Libercem jezdit až o osm rychlíkových souprav týdně méně. Ministerstvo je škrtlo ze svého seznamu dotovaných vlaků.

Od podzimu 2013 tak dojde k úpravám v jízdních řádech. Ve čtvrtek, pátek a v neděli se se startem zimy svezou cestující jedoucím ve čtvrt na devět večer z Děčína do Ústí nad Labem. Omezení se dotkne i vlakového spoje z Děčína do jedoucím o půl hodiny dříve.

Podle ministerstva byla malá obsazenost vlakových spojů

„Ačkoliv v rámci celé České republiky došlo k minimálnímu byť nezbytnému zásahu v systému dálkové železniční dopravy, linka Liberec Ústí nad Labem oproti jiným vyšla nejlépe. Omezuje se pouze jeden pár večerního spojení, kdy vytíženost nedosahovala v určité dny ani padesátiprocentní obsazenosti," prozradil médiím mluvčí Ministerstva dopravy Martin Novák.

„České dráhy nesdělují obsazenost vlaků na konkrétních spojích. Lze ale říci, že uvedené rychlíky patří mezi méně vytížené a počet cestujících se pohybuje v desítkách," dodala komentářem pro veřejnost mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Benešovsko si stěžuje

Nejméně radosti s inovacemi budou mít asi na Benešovsku. „Absurdní. Namísto toho, aby byly spoje posíleny například o jeden až dva páry rychlíkových spojů do Liberce přes Šluknovský výběžek, dochází k rušení posledních dvou večerních párů rychlíků. Celý systém návaznosti vlaků od Prahy, Teplic a podobně je tím „rozvrtán". Chudému severu rozhodně omezení dopravy nepomůže," stěžoval si nedávno do médií Filip Ušák, benešovský zastupitel.

Ústecký kraj se změnami nesouhlasí. Podle radního pro dopravu Jaroslava Komínka se pouze vytváří tlak na to, aby náklady na dopravu zajišťovaly kraje.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace