Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Proč nám, proboha, předvádí bílé bombarďáky a tlusté nohy? Bývalá SuperStar slušně zpívá i píše pěkné písničky; proč si tedy hraje na českou Rihannu? A který slavný promotér jí podrazil?

22.06.2016
Proč nám, proboha, předvádí bílé bombarďáky a tlusté nohy? Bývalá SuperStar slušně zpívá i píše pěkné písničky; proč si tedy hraje na českou Rihannu? A který slavný promotér jí podrazil?

Foto: Archiv zpěvačky

Popisek: Sabina Křováková při natáčení klipu Noc i den

FOTOGALERIE, VIDEO Zpěvačka Sabina Křováková, která před třemi lety vyhrála SuperStar, jede na vlastní triko, jak prozradila. Pochybní manažeři jí prý totiž slibovali úspěch, akorát jí to ale stálo peníze a čas a neustál to ani její přítel... CD si tedy zaplatila sama a koncem května natočila se svou kapelou nový videoklip k písni Noc i den; už třetí z její první autorské desky Sirkama. Představuje se zde v bílé průsvitné košilce, která odhaluje, co nemá – to ta Rihanna, dejme tomu, alespoň nosí sexy tanga a ne babičkovské bombarďáky, navíc nemá tlusté nohy… A Sabina tohle vůbec nemá zapotřebí, není modelka, ale zpěvačka, navíc velmi slušná autorka svých písní.

„Písnička vznikala, když jsem prožívala těžší období a byla jsem plná protikladných pocitů. Noc i den je o kontrastu. Smyslem příběhu je to, aby člověk právě i složitější situace vydržel a čekal, až to bude lepší,“ uvedla k písni Sabina. Točilo se v rodném městě Sabiny, v Děčíně, v prostředí místních skal. „Natáčení bylo velmi odvážné, snad až kaskadérské, protože jsme točili na skále, ale cítila jsem se dobře, byla jsem vlastně doma,“ dodala k natáčení zpěvačka, která zároveň ale přiznala, že má strach z výšek a že chvílemi trnula hrůzou, když stála na kraji skály a zpívala. „Kolikrát se mi tajil dech, když se někdo ze štábu kvůli pěknému záběru pohyboval opravdu nebezpečně blízko kraje skály nebo když si náš baskytarista David sednul a spustil nohy dolu,“ popsala Sabina.

Symbol nevinnosti? Spíše hlouposti

Sabina měla během natáčení na sobě bílé krátké šaty, které měly symbolizovat nevinnost, ale zpěvačka sama přiznala, že v běžném životě se oblečení bílé barvy v jejím šatníku nenachází. „Normálně bych se takto nikdy neoblékla, záměrem bylo, aby vynikl kontrast mezi hodnou a zlou Sabinou, takže to pro mě byla změna a ač jsem se cítila jako víla, budu věrná svému šatníku,“ vysvětlila Sabina, proč ta róba. Někdo jí měl ale říci, že v jejím případě to není nejvhodnější… Ostatně, mrkněte do fotogalerie.

Naivita a manažer Farne, Lešek Wronka

Sabina Křováková si ze SuperStar odnesla si výhru dva a půl milionu korun. O část výhry svou naivitou přišla, jak sama prozradila. Pochybní manažeři jí slibovali úspěch, ale akorát jí to stálo peníze a čas. Neustál to ani její přítel: „Samozřejmě že jsem si po finále nabila hubu. Byla jsem naivní, uvěřila lidem, co si říkali manažeři, vystupovala na divných akcích a nakonec jsem přišla i o přítele. Stálo mě to peníze a čas. Tak jsem se raději stáhla a začala pracovat na vlastní desce. Vše jsem si sama platila, abych měla přehled, na co peníze jdou, a povedlo se. Mám super kapelu, desku, kterou jsem si sama složila a nahrála,“ svěřila se Blesku Sabina.

A kdo že byl ten pochybný manažer, jehož taktně nejmenovala? Nakoukli jsme do historie: V roce 2013 o Sabině napsala iDnes.cz. „Sama měla štěstí, že si ji vyhlédl manažer Ewy Farne, což pro ni znamená naději na sólovou dráhu. Křováková už sestavila kapelu a nyní pracuje na své desce,“ stojí v tři roky starém článku. Samo za sebe mluví to, že desku Sirkama, vzniklou vloni, představuje jako svou první…

Stálo mě to spoustu nervů a úsilí

„Některých z nás se různé managementy ujaly, jiných ne. Důležité ale bylo, aby manažer byl pro vás ten správný. Měla jsem možnost jezdit po různých akcích a diskotékách a zpívat na hudební podklad coververze. Já ale chtěla mít vlastní kapelu a písničky. Stálo mě to spoustu nervů a úsilí, ale vyplatilo se to,“ upřesnila v rozhovoru z letošního jara. A dodala: „V Děčíně, odkud pocházím, jsem měla kapely už od dvanácti let. Ty první byly hrozné, hráli jsme Nirvanu a já bubnovala. Tehdy nám to ale přišlo úžasné, protože jsme fungovali a byl rámus. Pak přišly punkové kapely Smíšený zboží a Neřesti, které byly také skvělé. Potom následovala SuperStar a já se ocitla v jiném světě. Všechno bylo takové načančané, mělo to řád, věděli jsme, co máme dělat a kde máme být. Ráda na to vzpomínám, protože jsem se naučila spoustu věcí. Když jsem ale tenhle svět opustila, rozhodla jsem se pokračovat v tom, co jsem dělala předtím.“

I když o dost přišla, tak nikdy nezapomněla na zadní kolečka. „Samozřejmě, že něco mám na účtu. I když dost vystupujeme a všichni naši desku chválí, nechci podruhé usnout na vavřínech,“ míní zpěvačka, která je momentálně bez přítele. „Ten poslední to neustál, tak šel,“ usmívá se.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

 

Vložil: Anička Vančová