Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V děčínské MHD už můžete zaplatit bankovní kartou, praktickou novinkou je možnost přiřadit k ní i časový kupon. Vznikla tím plnohodnotná alternativa k současným speciálním dopravním kartám

08.06.2016
V děčínské MHD už můžete zaplatit bankovní kartou, praktickou novinkou je možnost přiřadit k ní i časový kupon. Vznikla tím plnohodnotná alternativa k současným speciálním dopravním kartám

Foto: mmdecin.cz

Popisek: V děčínské MHD již můžete pohodlně platit bezkontaktní platební kartou

Dopravní podnik města Děčína (DPMD) ve spolupráci s asociací Visa Europe, Českou spořitelnou a společnostmi Telmax a Global Payments Europe zavedl možnost platby jízdného bezkontaktními bankovními kartami. Je to první krok na cestě k plánovanému převedení jízdného plně na technologii platebních karet.

Cestující v děčínské MHD mohou od 1. června platit za jízdenky bezhotovostně. Všechny autobusy byly u předních nástupních dveří vybaveny platebními terminály, které přijímají bezkontaktní bankovní karty. Velmi praktickou novinkou je navíc možnost přiřadit k bezkontaktní platební kartě časový kupon DPMD. Vzniká tím plnohodnotná alternativa k současnému řešení, kdy jsou časové kupony nahrávány na speciální dopravní kartu.

„Přiřazení kupónu ke kartě je v první řadě pohodlné stejně jako placení bezkontaktní bankovní kartou, kterou se dnes platí již 80 procent transakcí. Cestující tak tuto technologii důvěrně znají a běžně používají. Na podzim však služby ještě rozšíříme zavedením unikátního systému pružného jízdného, které přinese rychlé a spolehlivé odbavení s výpočtem nejlevnějšího jízdného pro cestující. Ti tak nebudou muset složitě volit nejvhodnější jízdenky, a časem budou dokonce moci pro cestování v městské dopravě používat pouze bankovní karty, které plně nahradí stávající dopravní karty,“ říká František Jungr, manažer regionálního rozvoje Visa Europe.

Řešení, které usnadní život

„Zaváděním bezkontaktních plateb bankovními kartami vycházíme vstříc rostoucí poptávce ze strany cestujících. Aktuální řešení zvýší jejich pohodlí při cestování – nikde nebudou muset složitě operovat s hotovostí. Ti, kteří namísto jednorázových jízdenek využívají časové kupony, si zase nebudou muset zřizovat speciální kartu. Jednoduše budou využívat tu, kterou běžně platí v obchodě,“ doplňuje Ing. Bohumil Bárta, ředitel společnosti Dopravní podnik města Děčína, a. s.

„Baví nás spolupracovat na takovýchto inovativních projektech, protože jsme díky našim moderním bankovním službám schopni jednotlivým městům nabízet řešení, která jejich obyvatelům citelně zpříjemňují život. Navíc můžou být inspirací pro další podobné projekty v oblasti veřejného sektoru,“shrnuje Ing. Otto Mach, manažer organizačního útvaru Veřejný sektor – regiony, Česká spořitelna.

Registrace platebních karet online

Pro přiřazení časového kuponu k platební kartě cestujícím stačí pouhé čtyři kroky. Základem je přihlásit se do e-shopu DPMD na https://eshop.dpmdas.cz/. K jednomu uživatelskému účtu lze následně podle pokynů zaregistrovat i několik platebních karet. Zvolenou hodnotu kuponu je možné uhradit online přímo platební kartou, případně převodem z účtu. Pak už stačí jen počkat na potvrzovací e-mail DPMD o zaplacení a aktivaci kuponu. Při platbě kartou dojde k připsání kupónu do 24 hodin, v případě bankovního převodu je pak třeba počítat s časovou prodlevou, nejdéle tři pracovní dny.

„Vše lze vyřešit jednoduše a z pohodlí domova. Jedinou výjimku představují zvýhodněné tarify, u nich je po přihlášení karty nutné ještě osobně v předprodeji doložit nárok na slevu příslušným dokladem,“ upozorňuje Ing. Bohumil Bárta.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL