Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Oprava silnice z Čertovy Vody do Dolního Žlebu omezí místní i turisty. Práce mají začít již počátkem června, Labská stezka ale zůstane přesto otevřená pro cyklisty alespoň o víkendech

16.05.2016
Oprava silnice z Čertovy Vody do Dolního Žlebu omezí místní i turisty. Práce mají začít již počátkem června, Labská stezka ale zůstane přesto otevřená pro cyklisty alespoň o víkendech

Foto: mmdecin.cz

Popisek: Labská stezka je jednou z nejnavštěvovanějších v republice

Průjezd z Čertovy Vody do Dolního Žlebu bude muset být na pět měsíců uzavřen. Děčínská radnice proto intenzivně hledala objízdnou trasu, aby převážně dálkovým cyklistům nabídla alternativní průjezd městem. Omezení se dotkne nejen turistů, ale také místních obyvatel.

„Tato situace nás netěší. Jsme si vědomi toho, že cyklostezka má mezinárodní význam a je v ´´nejnavštěvovanější v České republice. Přesto je nutné výměnu vodovodu, výstavbu opěrné zdi komunikace a nový povrch udělat,“ řekla děčíbnská primátorka Marie Blažková. Město ve spolupráci s odborníky na cyklodopravu a dopravními inženýry hledalo co nejlepší objízdnou trasu.

Situaci navíc komplikuje poloha cyklostezky, která vede Labským kaňonem, nejhlubším pískovcovým kaňonem Evropy. Díky tomu není možné vést turisty po levém břehu řeky Labe. „Snažili jsme se najít cestu, abychom nemuseli vodit turisty přes střed města. Naši úředníci prošli turistickou stezku, vedoucí za železniční tratí, ale vzhledem k poměrně náročnému terénu ji nemůžeme pro objížďku využít,“ doplnila primátorka.

Město pro turisty připravilo plány s objížďkou

Městu nezbylo nic jiného, než vyznačit objížďku po pravé straně řeky směrem na Hřensko. Cyklisté tak budou přímo ze stezky pod zámkem naváděni pod Tyršův most na parkoviště u městské knihovny a dále do ulice Labská a Hálkova, kde se napojí na ulici Loubská. „Snažili jsme se vyjednat snížení rychlosti na silnici I/62 na Hřensko. Naši představu snížení na 50 km/h se ale bohužel nepodařilo realizovat. Snížení rychlosti pro řidiče bude alespoň na 70 km/h,“ prozradila Marie Blažková.

Celá objízdná trasa bude pečlivě označena dopravním značením a v problematických místech také piktogramy. Omezení rychlosti bude až po odbočku k přívozu, kde se turisté vrátí zpět na Labskou stezku. Město pro turisty připravilo plány s objížďkou a popisem možností, jak tuto překážku překonat. Plány budou mít cyklisté k dispozici na všech důležitých místech, od Litoměřic po Pirnu. Rozdávat je budou také strážníci městské policie. „V tuto chvíli jsme připraveni a čekáme na ukončení výběrového řízení na zhotovitele. Předpokládáme, že samotná realizace stavby začne od června, přesný termín bude znám v polovině května,“ doplnil náměstek Jiří Anděl.

Vždy v pátek večer stavební firma stezku vyčistí

Stavba potrvá zhruba pět měsíců, její délka je dána náročnou logistikou díky lokalitě a také dotaci, kterou na opravy město čerpá. Místní obyvatelé budou muset pro cestu z Dolního Žlebu využívat přívoz nebo vlak. „Řešili jsme i způsob zajištění rychlé pomoci v případě nutnosti. Integrovaný záchranný systém je o akci informován a stavební firma bude muset průjezd záchranných složek zajistit,“ doplnil Jiří Anděl.
Labská stezka, vedoucí od železničního mostu po Čertovu Vodu, bude pro cyklisty otevřena alespoň o víkendech. „Nechtěli jsme stezku, kde tráví volný čas mnoho našich obyvatel, uzavřít úplně. Jako podmínku jsme si dali, aby stavební firma vždy v pátek večer cyklostezku vyčistila,“ řekla Marie Blažková.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL