Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Naslibovali jim hory doly, teď starostové vidí spásu jen v Okamurovi

14.05.2013
Naslibovali jim hory doly, teď starostové vidí spásu jen v Okamurovi

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Tomio Okamura

Vybydlené domy a byty. Nepořádek v jejich okolí. Vysoká nezaměstnanost a kriminalita, nízká vzdělanost. To korunuje sociální systém ČR, který je zneužitelný. Na severu Čech jsou to skutečnosti, která trápí většinu místních. Jak řešit Šluknovsko, Janov a Chanov? To už dnes prozradí senátor Tomio Okamura a poslanec Věcí veřejných David Kádner. Společně si „projdou" Ústecký kraj. Krajské Listy.cz jsou u toho.

Napsal dopis poslancům, ozval se mu jeden

Nejen Šluknovsko trápí sociální problémy. Starostové neustále vyzývají poslance a senátory, aby jim dali nástroje, jak problémy řešit. „Byla se tu podívat řada politiků, ale návštěvou to skončilo. Řešení je v nedohlednu,“ říká starosta Varnsdorfu Martin Louka. Ten je obvykle iniciátorem podobných návštěv. Nejinak je tomu dnes. Oslovil poslance z regionu, a na jeho výzvu reagoval pouze David Kádner z Věcí veřejných. „Pozval jsem k nám vedle poslance Davida Kádnera, který na můj dopis ihned reagoval,  i senátora Tomio Okamuru. Oba mají možnost iniciovat návrhy zákonů či interpelovat,“ informoval novináře Louka.

Šluknovsko: Starostové jsou nabroušení. Buď Okamura nabídne dialog, nebo ho poženou

První zastávkou senátora Okamury a poslance Kádnera má být Varnsdorf. Tady jim starostové sdělí, co jim slíbili politici v minulosti a co z toho splnili. Od Kádnera i Okamury budou chtít jasná řešení. Na sliby už jsou prý alergičtí. Podle svolavatele setkání, starosty Varnsdorfu, chtějí znát řešení a chtějí se na něm spolupodílet. Podle  slov poslance Kádnera se možná konečně nějakého řešení dočkají. „Přijedeme od starostů nejen sbírat argumenty, ale rádi bychom s nimi diskutovali také naše návrhy,“ potvrzuje poslanec Kádner. Ten bude po celou cestu Tomia Okamuru v kraji doprovázet.

Sociální systém je zneužitelný, myslí si Kádner

Dalšími zastávkami bude čtvrť Janov a Chanov na Mostecku. Tady si senátor Okamura prohlédne obě proslulá sídliště. Kádner zde také upozorní na nehospodárnost státu. „Jeho sociální systém je snadno zneužitelný. Existují ale možnosti, jak tomu zabránit,“ sdělil. Okamura si na návštěvu Ústeckého kraje vyhradil celý den. KrajskéListy.cz přinesou exkluzivní informace z celé cesty. 

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace