Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Děčíně si rodiče mohou vybrat. Je tu i křesťanská základní škola

23.04.2013
V Děčíně si rodiče mohou vybrat. Je tu i křesťanská základní škola

Autor: Archív školy

Popisek: Škola jako každá jiná, jen jsou v ní výběrové děti a důsledněji se dodržuje morálka.

Vedle vzdělání také mravní výchova? V Děčíně to možné je. Rodiče mají možnost přihlásit své dítě do výběrové školy.

„Holku už mezi ně nedám, chce se učit, a v očích ostatních je proto jiná, divná," rozčilovala se nedávno paní Marie Kratochvílová z Děčína, když její dcera přišla ze školy domů s pláčem. Spolužáci z děčínské sídlištní školy se jí posmívali, prý proto, že je jiná. Chtěla se vzdělávat. S touhle denní realitou se setkává řada rodičů. Ale co s tím, když chcete, aby vaše dítě nedoplácelo na nevychovanost svých spolužáků? Zkuste výběrovou školu. 

Rodiče často hledají vhodnou školu pro svoji ratolest, která se vůči ostatním vrstevníkům nějak odlišuje. Každá škola nabízí vzdělávání, málo škol už ale rodičům nabídne výchovu k vyšším cílům a tradičním křesťanským hodnotám. Přitom kdyby se podle Desatera choval každý člověk, byla by naše společnost rázem slušná. A pravda – soudnictví by nemělo, co soudit.

Křesťanská základní škola Nativity

Děčínská základní škola otevírá brány zájemcům, kteří podobný typ školy vyhledávají. Jak se jmenuje a kde ji najdete? Křesťanská základní škola Nativity sídlí v Děčíně-Křešicích. „Žákům druhého stupně základní školy nabízíme domácí prostředí malých tříd, vzděláváme a při tom vychováváme k individuální i společenské zodpovědnosti podle osvědčených křesťanských hodnot v tradici jezuitských škol,“ říká ředitelka školy Jindřiška Vopatová.

Součástí školy je i klub s odpolední účastí odstupňovanou podle věku a osobní situace žáků. Škola má své nároky a vstupní předpoklady. „Na konci května se koná výběrové řízení pro žáky, kteří půjdou v příštím školním roce do šesté třídy. Zájemci se mohou přihlásit telefonicky, nebo elektronicky,“ upozorňuje na možnost ředitelka.

Marcel Mihalik

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace