Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

„Vize přestane být snem”. Tvůrce hesla možná ani nenapadlo, že obrovské relaxační centrum v Chomutově bude šetřit antimonopolní úřad. Padla pokuta

25.05.2015
„Vize přestane být snem”. Tvůrce hesla možná ani nenapadlo, že obrovské relaxační centrum v Chomutově bude šetřit antimonopolní úřad. Padla pokuta

Autor: novychomutov.cz

Popisek: Letecký pohled na obrovský sportovní a relaxační areál na Zadních Vinohradech v Chomutově, postavený za evropské dotace.

FOTO Moderní aquasvět, technologicky vyspělé kino, in-line dráha, hotel, hřiště profesionálních parametrů a ke všemu speciální MHD linka. Prostě skoro takové nové snové městečko - už několik let za evropské peníze nabízí oddych, relaxaci a sportovní vyžití v okrajové části Zadní Vinohrady v Chomutově.

Luxus s malým šrámem...

Teď se ovšem řeší dluh minulosti, který tolik potěšení, jako samotný areál, novému vedení města rozhodně nepřináší. Chomutov dohání zakázky z minulosti. Zaplatí pokutu. 

Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil městu Chomutov sankci 600 tisíc korun za postup při veřejných zakázkách na stavby v oddychovém a relaxačním centru na Zadních Vinohradech. Zimní a letní stadion a další infrastruktura byly financovány z dotačních prostředků schválených ROP Severozápad.

   

Šlo o nepřijatelné ’losovačky’

Úřad konstatoval, že se město dopustilo správního deliktu, když netransparentním způsobem provádělo tzv. losovačky, aby omezilo počet hodnocených nabídek.

Úřad ve svém rozhodnutí uvedl, že „způsob, jakým zadavatel provedl omezení počtu zájemců, vzbuzuje pochybnosti o dodržení zásady transparentnosti, neboť osoba provádějící losování z kartiček rozložených lícem dolů na stole de facto nelosovala, když v konečné fázi přímo určila pět kartiček, které postupně otáčela lícem nahoru, a dále zda se tedy jednalo o náhodný výběr losem.“

Úřad v rozhodnutí napadl také postup, kdy město rozdělilo spolusouvisející stavby zimního stadionu a tréninkové haly na dvě menší zakázky.

     

Došlo na naše slova, je na koni nový primátor

Nové složení chomutovské radnice má na jednu stranu radost. Může si ’kopnout’ do předešlého politického establishmentu.

„Bohužel se ukazuje, že naše dřívější kritika městských zakázek byla opodstatněná. Můžeme jen tušit, proč byla výběrová řízení takto organizována. Víme ale, že chomutovské losovačky mohou nakonec vážně ovlivnit budoucí rozpočty města,“ řekl k tomu chomutovský primátor Daniel Černý.

Obává se totiž, že pokuta od ÚOHS nemusí být poslední sankcí za místní eurodotační projekty. Dodal, že město se přesto pokusí rozhodnutí antimonopolního úřadu o pokutě zvrátit správní žalobou ke krajskému soudu v Brně.

Text rozhodnutí antimonopolního úřadu  je k dispozici zde.

Video z otevření Aquasvěta, ještě za účasti bývalého primátora Mareše a Ivany Řápkové:

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace