Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Centrální kuchyně?! Když to krachne, dostanou děti bagetu

09.04.2013
Centrální kuchyně?! Když to krachne, dostanou děti bagetu

Autor: Archív autora

Popisek: Budou ve školních jídelnách místo kuchyní pouze výdejny obědů? Možná ano, plán Centrální kuchyně v Jirkově myslí město vážně.

Jirkov plánuje centrální kuchyni. Zní to líbivě. Snad by se dalo uvažovat o tom, že se něco ušetří. Ale hlasy opozice varují. Myšlenka vytvořit v Jirkově jednu centrální kuchyni je v éteru už rok. Letos v únoru mělo skončit koncesní řízení, do kterého se mohly hlásit firmy, které by projekt realizovaly.

Jídlo z centrální kuchyně ohřeje školní výdejna 

„Podstata spočívá v tom, že se na jedné základní škole vytvoří centrální kuchyně pro celkem dva tisíce jídel. Na ostatních školách bude jen výdejna a ohřívárna jídla,“ obeznámil KrajskeListy.cz jirkovský opoziční zastupitel Michal Batrin (Česká nezávislá).

Jirkov má čtyři základní školy a od nového školního roku také gymnázium. Žákům a studentům chce nejspíš vařit stejná jídla z jednoho místa. V centrální kuchyni se uvaří, následně rozvezou do jednotlivých školních jídelen, kde se ohřejí a vydají strávníkům.

Jídelna "krachne", co pak? ,,Dětem koupíme bagety", řekl starosta

Projekt centrální kuchyně je něco nového, avšak zkušební doba tohoto projektu má být osm let. Jenže domýšlí město důsledky toho, když projekt nedopadne? Michal Batrin z České nezávislé se na zastupitelstvu ptal. Na otázku: „Co bude, když z provozních důvodů centrální kuchyně neuvaří?,“ mu starosta lakonicky odpověděl: „Tak se dětem koupí bagety.“

Podle Batrina město nemá peníze na provoz čtyř školních kuchyní, a tak se situaci rozhodlo řešit tímto nevšedním nápadem. Jenže podle něj je mít nebude ani později, varuje proto před zadlužením města. Jeho vedení se do uzávěrky vydání nevyjádřilo, přestože mělo možnost. 

Marcel Mihalik

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace