Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Filmové stopy

Filmové stopy

O tom, jak a kde se točil Malý Bobeš podle J.V.Plevy, kultovního čtení mnoha našich generací

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Krampol slavil a Luděk Sobota předvedl ruku šmátralku pod sukní Dády, na níž by byla i Saxana pyšná. Jeho žena jen zírala…

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Princezna z pohádek oslavila 50. O její stále dívčí tváři a partnerstvích

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

„Jejda, tohle mi od rána vysí v koupelně,“ sdělila národu Dáda excelentní češtinou. Co visí? Červené trencle.

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vrah Elišky se přiznal, soudce ho poslal do vazby. Brutálním činem navždy poznamenal i život svého dvouletého syna

13.09.2014
Vrah Elišky se přiznal, soudce ho poslal do vazby. Brutálním činem navždy poznamenal i život svého dvouletého syna

Autor: archiv

Popisek: Brutální vrah devítileté Elišky unikal spravedlnosti pouze tři dny. K činu se přiznal a soudce ho poslal do litoměřické vazební věznice

Brutální vrah devítileté holčičky z Klášterce nad Ohří se přiznal, hrozí mu až výjimečný trest. Matka zavražděné potvrdila, že se jedná o jejího bratrance, který má s přítelkyní dvouletého chlapečka.

Pouhé tři dny po spáchání hrůzného činu putoval vrah devítileté Elišky z Klášterce nad Ohří do vazební věznice v Litoměřicích. Pětadvacetiletý obviněný Roman K. byl v minulosti již třikrát trestán, nikoli ale za násilné delikty. K soudu byl eskortován za zvláštních bezpečnostních opatření, doprovázeli ho po zuby ozbrojení policisté v neprůstřelných vestách a obviněný dostal pletenou kuklu, aby přítomní novináři nemohli zachytit jeho tvář. Soud o jeho vazbě rozhodoval téměř dvě hodiny.

Teprve navečer padlo rozhodnutí – soud poslal obviněného do vazby ze všech tří zákonných důvodů, které navrhoval státní zástupce František Stibor. „Je zde důvodná obava, že by mohl uprchnout, nebo se skrývat na neznámých místech s ohledem na hrozbu vysokého trestu,“ řekl Stibor médiím a dodal: „Pan obviněný byl vzat do vazby i z důvodu vazby předstižné. Znamená to, že po vyhodnocení všech okolností je důvodná obava, že by mohl opakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhán.“ Navíc prý hrozí i nebezpečí, že by mohl ovlivňovat svědky.

Vraždící bestie se přiznala, u soudu pak ztratila řeč

Podle informací kriminalistů Roman K. vypovídal ještě před zahájením trestního stíhání a k vraždě Elišky se přiznal. „Poskytl policejnímu orgánu informace, které například vedly k nálezu věcí zavražděné,“ prozradil soudce Martin Majchrák, který o vazbě rozhodoval. Poté co byl obviněn, už Roman K. nevypovídal, a to ani u soudu, který rozhodoval o uvalení vazby. Policie má proti muži dostatek důkazů. „Ve věci máme další důkazní materiály, které jednoznačně opodstatňovaly a odůvodňovaly zahájení trestního stíhání proti této konkrétní osobě,“ dodal státní zástupce Stibor.

Devítiletá Eliška se ztratila v úterý krátce po poledni cestou ze školy. Pozdě večer po ní začaly pátrat desítky kriminalistů a stovky dobrovolníků. Její tělo bylo nalezeno ve středu odpoledne u obce Ciboušov, zhruba kilometr od místa, kde bydlela s babičkou. Fakt, že je bestiální vrah opravdu příbuzným zavražděného dítěte, potvrdila dívčina matka v rozhovoru, který poskytla televizi Prima. Jeho čin je ještě nepochopitelnější vzhledem k tomu, že sám je otcem dvouletého chlapečka. Tragédie se tudíž dotýká nejen příbuzných zavraždné holčičky, ale rovněž navždy poznamená život dalšího dítěte i pachatelovy partnerky. Kriminalisté ho zadrželi ve čtvrtek večer na Chomutovsku a převezli k výslechu do Ústí nad Labem. Z právní kvalifikace případu vyplývá, že mu hrozí v případě odsouzení až 20 let odnětí svobody, případně výjimečný trest.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace