Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Ty zmrde zkurvenej, dostanu tě!“ vzkazuje vrahovi devítileté Elišky její bývalý otčím. Policie zadržela podezřelého a strana volá po trestu smrti

12.09.2014
„Ty zmrde zkurvenej, dostanu tě!“ vzkazuje vrahovi devítileté Elišky její bývalý otčím. Policie zadržela podezřelého a strana volá po trestu smrti

Foto: Facebook

Popisek: Ze školy odcházela zavražděná devítiletá Eliška v půl jedné, babička ale ohlásila její zmizení až v 19 hodin. Navíc ji prý kamarádi viděli, jak nastupuje do auta neznámého muže. Proč nikomu nic neřekly?

KRIMI, PETICE V Klášterci nad Ohří to vře, policie zadržela podezřelého z vraždy devítileté Elišky. Její otčím chce vzít spravedlnost do svých rukou, matka sice pláče, ale v péči o dívku se právě nepřetrhla. Dělnická strana svolává do boje za obnovení trestu smrti.

Ve čtvrtek večer zadrželi policisté podezřelého, který by měl mít na svědomí vraždu devítileté Elišky Kožnerové z Klášterce nad Ohří. Potvrdila to mluvčí Alena Bartošová, víc informací s ohledem na probíhající vyšetřování však policie nechce sdělit. Pachateli, který dívenku připravil o život, poslal drsný vzkaz na Facebooku bývalý přítel její matky Martin K. „Ty zmrde zkurvenej, sežeru tvoji duši. Dostanu tě. Nepřestanu, dokud tě nebudu mít ve svých rukách,“ napsal. S otcem holčičky Tomem prý udělají vše pro to, aby takový genetický odpad dostali do rukou jako první. Pokud se jim to povede, nejspíš mají v úmyslu ušetřit policistům a soudům další práci a vyřídit si to s bestiálním vrahem malého dítěte jednou provždy.

S Eliščinou matkou Alenou má Martin K. syna Martínka a holčičku s ní několik let vychovával. Údajně si k ní vytvořil velmi úzký vztah, její jméno a datum narození si dokonce nechal vytetovat na předloktí. Eliščina matka prohlásila, že s bývalými partnery vychází dobře a zřejmě ani mezi nimi nepanuje žádná rivalita, protože teď své síly spojili.

V Klášterci to vře

Policie má zřejmě horkou stopu, po které jde. Mimo jiné se ve čtvrtek do Klášterce nad Ohří vrátili nejen kriminalisté, ale i dodávka s ozbrojenci. „V dané fázi vyšetřování vám opravdu nemůžeme já ani kolegové žádné bližší informace poskytnout. Mohlo by to být na škodu věci,“ zdůvodnil své odmítnutí kriminalista Václav D. Momentálně to ale vypadá, že pachatel zřejmě nebude daleko. „Pokračují výslechy lidí z okolí oběti i dalších svědků z řad spolužáků a zaměstnanců školy,“ oznámila ústecká krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Obyvatelé Kášterce nad Ohří prohledali každý kout

Obyvatelé Kášterce nad Ohří prohledali každý kout

Momentální atmosféra v Klášterci nad Ohří by se dala doslova krájet. Zatímco do pátrání po pohřešovaném dítěti se sousedé spojili jako jeden muž, po otřesném nálezu Eliščina bezduchého tělíčka se kolem sebe začínají podezřívavě porozhlížet. Na sociálních sítích se spekuluje, kdo by mohl být pachatelem, šušká se, že by pachatelem mohl být někdo z blízkých její rodiny. Takovým úvahám ale odporuje svědectví dívčiných spolužáků, kteří viděli neznámého muže v tmavém autě. Zatímco se skupina dětí dala na útěk, Eliška zřejmě „ztuhla“ na místě. Jedna holčička ji naposledy zahlédla, když ji muž cpal násilím do vozu.

Osudové prodlení

Eliščini spolužáci zřejmě udělali chybu, která nahrála vrahovi do karet a umožnila mu časový náskok. Kdyby se okamžitě svěřili se svým zážitkem někomu z dospělých, pátrání mohlo odstartovat hned a možná by byla ještě naživu. Jenže tak nikdo z nich neučinil. Navíc dívčina babička dorazila na policii s oznámením, že postrádá devítiletou vnučku, bohužel až v 19 hodin, přestože Eliška odcházela ze školy již ve 12:35. Údajně se domnívala, že je vnučka u své matky v Lounech, a na mobil jí zavolat nemohla, protože ho omylem několik dní předtím vyprala. Zpráva se sice rozletěla po Klášterci jako blesk a stovky dobrovolníků se zapojily do pátrání, jenže bohužel už v době, kdy krajinu zahalila tma.

Před 1. základní školou v Klášterci nad Ohří vzniklo pietní místo, kam lidé přinášejí hračky a zapalují svíčky

Před 1. základní školou v Klášterci nad Ohří vzniklo pietní místo,
kam lidé přinášejí hračky a zapalují svíčky

Po pohřešované holčičce pátrali policisté, strážníci, hasiči i dobrovolníci. Policie nasadila i vrtulník s termovizí. Její tělo našli policisté ve středu odpoledne při rozsáhlé pátrací akci v lese poblíž Ciboušova, zhruba kilometr od dívčina bydliště. Policie potvrdila, že zemřela násilnou smrtí. „Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva,“ řekla Bartošová. Dívenka byla údajně vysvlečená, její svršky byly následně objeveny zahrabané v nedaleké hromadě sena. Detaily však policie zatím odmítá komentovat. „Příčinu smrti potvrdí až nařízená soudní pitva,“ dodala ústecká tisková mluvčí. Případ si už převzala krajská kriminálka a případ vyšetřuje jako vraždu. Údaje se sexuálním podtextem, tuto informaci však policie odmítá potvrdit.

Po Elišce pátrali policisté, vzhlétl vrtulník s termovizí, přidaly se i stovky obyvatel Klášterce nad Ohří

Po Elišce pátrali policisté, vzhlétl vrtulník s termovizí, přidaly se i stovky
obyvatel Klášterce nad Ohří

Selhala důvěra?

Tragickou smrt spolužačky celá 1. základní škola Krátká v Klášterci nad Ohří prožívá velmi těžce. Ve čtvrtek zahájila vyučování minutou ticha. Před budovou vzniklo již ve středu pietní místo, kde lidé zapalují svíčky a děti pokládají plyšové hračky. Na stožáru před školou visí černý prapor. Městská policie zajišťuje zvýšený dohled v okolí škol. Rodiče se o své děti bojí a nespouští je z očí. Jenže…

Nejde jenom o hlídání těch nejzranitelnějších, ale o důsledné budování vztahů a upřímnosti. Nestačí jen dětem vštěpovat, že se nemají bavit s cizími lidmi, nikam s nimi nechodit a nenastupovat do auta k neznámému člověku. „Děti by měly mít ke svým dospělým důvěru, se sebeméně nepříjemným zážitkem se jim svěřit. A to co nejrychleji,“ říká psycholožka Martina Kovářová a dodává: „Případ sice neznám do detailů, je mi však divné, že babička začala devítiletou vnučku postrádat s několikahodinovým zpožděním.“

Matka dala přednost chlapovi

Pochybnosti o dostatečné mateřské péči o Elišku podporuje skutečnost, že se o ni starala babička, i zprávy o její matce Aleně, které zveřejnil Blesk. Podle něj Alena nebyla právě příkladnou matkou. Údajně brala drogy, kradla a na holčičku si vzpomněla jen občas. Potvrzuje to i reakce obyvatel Klášterce nad Ohří, kteří sice uspořádali sbírku na pomoc Eliščině rodině a financování jejího pohřbu. Většina lidí ale chce dát peníze raději Eliščině babičce, než její matce.

Žal Eliščiny matky Aleny příliš sympatií nevzbuzuje. Před dcerou totiž dala přednost dalšímu partnerovi

Žal Eliščiny matky Aleny příliš sympatií nevzbuzuje. Před dcerou
totiž dala přednost dalšímu partnerovi

Podle dostupných informaci žila Eliška s babičkou v Klášterci, protože zde chodila do školy. Měla to jen pár desítek metrů, stačilo přejít hlavní silnici, projít okolo paneláků a byla před vchodem do babiččina domu. Tam ji její matka Alena pouze navštěvovala. Našla si totiž přítele v Lounech a odstěhovala se za ním. Eliška zůstala v Klášterci, aby neměnila školu. 

Trest smrti pro vraha!

Po spravedlivém potrestání násilné smrti devítileté Elišky volají nejen Klášterečtí. „DSSS je pro okamžité obnovení trestu smrti! Česká republika nesmí být rájem feťáků, deviantů a jiných odporných zrůd, které vraždí naše děti či seniory,“ vyzývá dělnická strana. Zdůrazňuje, že v civilizované společnosti by bestiálního vraha dítěte čekala šibenice, znovu připomíná, že například ve Spojených státech, považovaných za jednu z nejvyspělejších zemí světa, stále platí „smrt za smrt“.

V prohlášení DSSS vyzývá: Česká republika se díky členství v EU bohužel zařadila ke státům, které o vraždící bestie dlouhodobě pečují a stravují je z peněz daňových poplatníků. Některé z těchto deviantních zrůd se dokonce dostanou znovu na svobodu, začnou ‚nový život‘, například vraždou dalšího člověka. Několikanásobný spartakiádní vrah má novou identitu a chodí mezi námi, jako by se nic nestalo. A takových je víc. Morálně zvrácení politici typu Dienstbiera, Šabatové a spol. si zde permanentně hýčkají homosexuály a jiné úchyláky, ale co se děje na ulicích, je absolutně nezajímá. Naše děti jsou již dlouhodobě v nebezpečí, tento morálně zruinovaný stát se nedokáže postarat o jejich bezpečí. Změňme to!

Petici za znovuzavedení trestu smrti najdete ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská