Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Muž navrhl, jak potrestat vraha devítileté Elišky. Takzvané čínské udušení…

11.09.2014
Muž navrhl, jak potrestat vraha devítileté Elišky. Takzvané čínské udušení…

Foto: Hans Štembera

Popisek: Pieta za zavražděnou Elišku z Klášterce nad Ohří na Chomutovsku

KRIMI Vyšetřování vraždy devítileté školačky z Klášterce nad Ohří pokračuje policejními výslechy. Stovky lidí se také scházejí u pietního místa před školou, kam dívka chodila. Čtvrteční vyučování na její památku začalo minutou ticha, informovala Česká televize.

Devítiletá holčička se ztratila v úterý odpoledne, její tělo bylo po mnohahodinovém pátrání nalezeno ve středu odpoledne asi kilometr od jejího bydliště. Policie později potvrdila, že zemřela násilnou smrtí. Přesnou příčinu určí až nařízená soudní pitva. Vedení města chce kvůli tragédii svolat ředitele všech škol, aby děti instruovaly, s kým se nemají stýkat a koho v případě ohrožení kontaktovat. Během poledních přestávek a v době, kdy jdou děti ze školy, zajistí městská policie ve spolupráci se státní zvýšený výskyt policistů ve městě.

KrajskéListy.cz se pokusily zmapovat názory čtenářů, které se nacházejí jak na zpravodajských, tak bulvárních webech. Jedinou výjimku tvoří Blesk.cz, který vzhledem k pietě názory zablokoval a na jeho stránkách tak publikovat nelze. Ostatní média diskuse povolila a výsledek byl (ne)převapivě podobný. Pro vraha nejpřísnější trest, anebo peklo ve věznici. Podle výpovědí několika dříve odsouzených, které se naší redakci podařilo zajistit, jsou právě vrazi dětí tou nejvíce opovrhovanou skupinou, a to nejen ve věznicích v České republice. 

Některé z názorů publikujeme, a to bez redakčních úprav či zásahů, aby byla zjevná emoce.

„Já vám nevím jestli bych měl pocit zadostiučinění, kdyby vrah mýho dítěte byl popravenej. já bych chtěl aby do konce svýho mrzskýho života bušil 10kg kladivem v lomu do kamene s denním přídělem litr vody a 2 krajíce chleba. s přikovanejma nohama k řetězům a každej den by si uvědomoval co udělal, s každým zvednutím kladiva by si uvědomil co udělal a až by naposledy vydechnul ksichtem na tom šutru , ještě jednou by si to hova..do uvědomilo co udělalo a jak zbytečný bylo na tomhle světě."

„Úchyláka trest smrti nezastaví!!!, ti lidé neuvažují logicky. Většinou vraždí někdo z okruhu příbuzných. Výjimky potvrzují pravidlo."

„Policie ho dopadne ale soud ho neodsoudí do vězení ale do cvokárny kde si bude žít dál ke své spokojenosti.To je můj názor podle jak se soudy chovají."

„Matka je divná. Chápu že v takové situaci se člověk může chovat všelijak, ale nevím já bych asi nevysedávala na Fb a psala si. Jako ať se na mně zlobí kdo chce, ale slzy jsem žádné neviděla. Jen si přikrývala obličej šálou. A co mne dostalo, že večer kdy ví že jí zemřela dcera opět a zas píše na Fb. Trapné!!!!! a teďka mně klidně můžete mínusovat. Je to jen můj názor.Chudák holčička. Třeba kdyby byla matka tak kde má být nemuselo k této tragédii dojít."

„I ten nejkřiklavější a nejbolestnější případ mne pro trest smrti nenakloní. Kromě toho, že to zas až tak velký trest není, tou by byla třeba tvrdá práce v izolaci například, tak prostě možnosti zneužití jsou obrovské. Zvlášť v ČR, kde každý kdo přišel do stykem s naším systémem spravedlnosti jenou koulí očima, by v současném stavu byli Češi sebevrazi, pokud by byli pro trest smrti."

„Původně čínský způsob pomalého usmrcení zadušením (GRAFICKY ZDE, pozn.red.) má jistou podobnost (technickou) s prapůvodní šibenicí. Na té se ovšem člověk vydržel dusit pouze několik minut, jeho čínská a mnohem ranější varianta potrápila dotyčné chudáky pěkných pár hodin. Vězně zabíjelo pomalé a rafinované udušení. Cihly, na kterých stojí, byly odstraňovány jedna po druhé tak, aby zůstal naživu dlouho a dostatečně trpěl.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda