Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lidé v Klášterci nad Ohří ušetří za vytápění 6 procent

28.03.2014
Lidé v Klášterci nad Ohří ušetří za vytápění 6 procent

Autor: Parlamentní listy.cz

Popisek: peníze, ilustrační foto

Lidé z dalšího severočeského města ušetří za vytápění. Tentokrát jde o zákazníky společnosti Teplo Klášterec. Její nový vlastník ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ totiž zajistil překalkulaci ceny pro domácnosti a různé organizace. Pozitivním výsledkem pro všechny je, že v průběhu dubna dostanou zpět část peněz, které už zaplatili.

„V roce 2013 koupila ČEZ Teplárenská 100% obchodní podíl ve společnosti Teplo Klášterec, která provozuje tepelné sítě a dodává teplo koncovým odběratelům ve městě Klášterec nad Ohří. Tímto převzetím a zároveň využitím dlouhodobých zkušeností spojených s dodávkou tepla se podařilo, i díky zázemí naší společnosti, nastavit některé procesy efektivněji. Tím se optimalizovali náklady v této společnosti. Ve finále tak můžeme odběratelům snížit cenu, a to hned dvakrát, přičemž na vysoké spolehlivosti dodávek se nic nemění,“ říká Petr Hodek, obchodní ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Převzetí tepelných sítí v Klášterci naplňuje strategii společnosti v oblasti tuzemského teplárenství

Jak dále Petr Hodek vysvětlil, u ceny na rok 2014 nastalo výrazné zlevnění o zhruba 6 % ve srovnání s lety 2012 a 2013. Tato předběžná cena tepla bude pro odběratele uplatněna od měsíce dubna 2014. Zároveň ČEZ Teplárenská ještě snížila konečnou cenu za rok 2013 o dalších 1,4 %. Uvedený rozdíl výsledných cen, respektive výsledných částek, pak bude odběratelům tepelné energie zpětně vrácen nejpozději do konce měsíce dubna.

„Převzetí tepelných sítí v Klášterci naplňuje strategii společnosti v oblasti tuzemského teplárenství a představuje další krok v odstraňování mezičlánků dodávky tepla. Snížením cen tepla zvyšujeme konkurenceschopnost dodávek a spokojenost našich zákazníků. Současně tímto reálně dokazujeme, že to myslíme s dlouhodobou spoluprací s vedením měst vážně a vážíme si jejich přístupu,“ dodal Petr Hodek s tím, že společnost Teplo Klášterec ve městě provozuje a vlastní 13 výměníkových stanic a spravuje zhruba 8 km sekundárních sítí.

Obchodní ředitel a zároveň i místopředseda představenstva ČEZ Teplárenské je proto přesvědčen, že převzetím místního distributora lze snížit cenu za teplo i v jiných městech, a to nejen na Chomutovsku.

Reálné příklady z okolních měst mohou být pro ostatní dobrou inspirací

„Vedle Klášterce máme i další konkrétní případy, kde ČEZ Teplárenská převzala místní tepelnou soustavu a dokázala díky větší efektivitě snížit ceny tepla koncovým odběratelům. Nejbližším příkladem je město Jirkov, zde se nám podařilo snížit cenu tepla o 10 %. Dalším je třeba východočeské Vrchlabí, kde jsme snížili cenu o 5,5 %. Reálné příklady z okolních měst mohou být pro ostatní dobrou inspirací, že to opravdu jde k oboustranné spokojenosti.“ uzavřel Petr Hodek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace