Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Proč Housku zabili tak složitě? Stačilo pozvat ho do sněmovny a tam ho beztrestně zastřelit! Právník radí…

21.11.2013
Proč Housku zabili tak složitě? Stačilo pozvat ho do sněmovny a tam ho beztrestně zastřelit! Právník radí…

Autor: Parlamentní listy.cz

Popisek: Zavražděný Roman Houska

Vražda podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky neunikla pozornosti bývalého politika ODS Miroslava Macka. Ten si navíc všímá, jak o tragické události informují česká média. Poněkud ironicky glosuje kauzu také známý právník Pavel Hasenkopf, který současně naráží na rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci údajného uplácení trojice exposlanců ODS.

„Nic tak dobře ve zkratce nevystihuje stav současné české společnosti jako titulek pod fotografií zastřeleného severočeského šíbra Romana Housky a jeho družky, hejtmanky Jany Vaňhové, v dnešních Lidovkách: První pár severních Čech. Uf!" napsal doktor Macek ve své glose.

A cituje i výrok sociálního demokrata Vítězslava Jandáka, který řekl, že „lidé se nemají zabíjet, i když jsou to spolustraníci..."

Nesmysl je podle Macka předhánění novinářů ve spekulacích, zda šlo u Housky o vraždu politickou nebo obchodní. Sám má naprosto jasno. „Jeho kšefty byly s politikou natolik provázané, že šlo logicky o vraždu obchodně - politickou nebo politicko - obchodní, chcete-li," napsal Macek.

Hasenkopf to vidí jednoduše

Právník a někdejší pracovník prezidentské kanceláře Pavel Hasenkopf se na celou věc dívá s nadhledem a z jiného úhlu pohledu.

„Nechápu, proč tak složitě. Vždyť stačilo pozvat ho do sněmovny a tam by ho nějaký poslanec zastřelil v rámci svého politického projevu a nemusel by se pak vůbec skrývat. Ale ještě není vše ztraceno... Pořád se ještě může přiznat nějaký poslanec, že ho zastřelil v rámci přípravy na projev, ergo vražda a projev tvoří, ve smyslu usnesení Nejvyššího soudu v kauze Tluchoř,  jeden celek, a na vraždu se tudíž vztahuje imunita," napsal ironicky právník na svůj Facebook.

Hasenkopf tím narážel na rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze údajného uplácení exposlanců ODS, že trojici Ivana Fuksu, Petra Tluchoře a Marka Šnajdra nelze stíhat, neboť jejich jednání kryla poslanecká imunita. Řada právních expertů rozhodnutí kritizuje právě za to, že významně rozšiřuje obsah toho, co je považováno za politický projev a tím pádem to nelze stíhat. Někteří odborníci tvrdí, že při extrémním výkladu rozhodnutí NS možná nelze poslance stíhat prakticky za nic, co udělá na území sněmovny.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace