Chomutov: Komedie o boji za světový mír pomocí hokejek
16.10.2013
Foto: Moravské divadlo Olomouc
Popisek: Ilustrační foto
Ve středu 16. října uvidíte v chomutovském kině Svět dokumentární veselohru o tom, jak se hokejové hvězdy světového formátu vyrovnávaly s absurditou vojenské služby za socialismu. Čekají na vás unikátní výpovědi o boji za světový mír pomocí hokejek.
Nový český film Pušky, puky, pivo a psi je označován za dokumentární veselohru, což je poměrně neobvyklé spojení, ale zcela vystihuje absurdní svět československého armádního hokeje v letech 1948 – 1989.
Gustav Bubník, Jozef Golonka, Jaroslav Holík, Jiří Holeček, Vincenc Lukáč, Vladimír Růžička či Dominik Hašek spolu se stovkami dalších hráčů hráli náš národní sport za socialismu – a tedy také byli na vojně. Otevřené výpovědi hokejových legend se střídají se skvosty komunistické propagandy z archivů Armádního filmu.
O svých potížích s vojenskou disciplínou, foukáním do balonku před tréninky, výjezdech na Západ v doprovodu estébáků a spoustě dalších absurdit, dnes už těžko uvěřitelných, vypráví přes dvě desítky našich nejlepších hokejistů. Unikátní svědectví o tom, jak se hokejkami bojovalo za socialistickou vlast a přitom se ze Západu pašoval prací prášek, je na programu kina Svět od 16. října.
Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.
Vložil: Redaktor KL