Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Harryho chomutovské postřehy: Dost velký úlet pana radního

07.03.2013
Harryho chomutovské postřehy: Dost velký úlet pana radního

V posledním čísle Nástupu byl otištěn otevřený dopis radního Dr. Bintera adresovaný Karlu Strakovi. V tomto dopise reaguje pan doktor na vydanou tiskovou zprávu o Cumbajšpílu podepsanou právě Karlem Strakou. To je asi zcela legitimní a v pořádku. Každý má přeci právo na svůj názor a pokud se ho hodlá zveřejnit v novinách tak proč ne ?

Když jsem si ale přečetl úvod tohoto otevřeného dopisu, velice silně mě zamrazilo v zádech. Pominu-li že pan doktor fabuluje, když tvrdí, že Karla Straku nezná, a mohu se pouze pousmát nad tím, že se samozřejmě v duchu rodinných tradic neopomněl pisatel otřít i o Přemka Rabase, tak ale nemůžu přejít větu o matce Karla Straky. Co má ta společného s aktivitami svého syna? Proč pan doktor uvádí, kde pracuje a co dělá? Co je komu do toho? Proč zatahuje do sporu mezi radou města a Kuprospěchem rodinné příslušníky kteří s tím nemají nic společného? Protože to nemá žádnou logiku než tu, že pracuje v organizaci zřízené městem a pan doktor je i členem dozorčí rady, tak lze tuto informaci vnímat zcela jednoznačně jako neskrývanou výhružku. Něco jako vzkaz Karlovi, že jestli nepřestane pány radní zlobit, tak by to také mohla odskákat jeho matka. Takovéto metody jsou místní ODS víc než vlastní. Sám jsem měl tu "čest" se o tom přesvědčit když jsem začal psát tento blog. Nejprve přišel mému zaměstnavateli pomlouvačný dopis, potom mi VI vyhrožovala právníky. A podobné zkušenosti mají i další kritici radnice, včetně několika dnešních opozičních zastupitelů. Vypadá to, že se ODS, resp. pan doktor hodlá vrátit k metodám z dob minulých, o kterých jsme si mysleli, že už jsou definitivně pryč. My dříve narození si dobře pamatujeme, jak byli za bolševika perzekuování ti, kdy byli systému nepohodlní. Jak byli vysokoškolsky vzdělaní lidé (ale nejen ti) vyhazováni z míst a museli dělat kotelníky, skladníky a podobně. Jak jejich děti nesměly být přijímány na střední a vysoké školy. Jak všude slídil „STBák“. Ale takováto zcela otevřeně a v tisku publikovaná výhružka, tak to už je hodně silný kafe a těžký úlet. Notabene od senátorského kandidáta, radního a v neposlední řadě předsedy sociální komise. Nemůžu se zbavit dojmu, že tohle už je skutečně za hranou a velice to zavání, ba přímo smrdí zneužitím informací a postavení. To už je ale téma pro nikoho jiného. Pro mě je to jednoznačně obrovská ubohost. Zvláště proto, že právě pan doktor byl a je jedním z těch, kteří neustále a všude trousí téze o tom, koho všeho jsme chtěli odvolat z funkcí, kdybychom ovládli radnici, přičemž na tom není ani zbla pravdy.

Vrátím li se ještě k dalším informacím v otevřeném dopise, tak na jednu stranu srandovní, na druhou velice propracovaná provokace je, jak píše pan doktor, že radní nabízeli k uspořádání festivalu areál Banda. Jak už jsem to také řekl na zastupitelstvu, je to úplně stejné, jako kdybychom my, opoziční zastupitelé, chtěli po koalici, by rada města měla poměrné zastoupení. Už jenom z takovéto myšlenky naskakují modroptáčníkům pupínky jak rumové pralinky. Ovšem vrcholem dopisu je plamenné prohlášení, že dokud bude pan doktor radní, bude bránit právo občanů na klid v noci. V tom případě by mě velice zajímalo, jak bránil toto právo, když pořádal jeho spolustraník několikrát týdně mejdan nebo koncert na Bandě. No jo, to bylo vlastně po volbách a to občan nebyl až tolik potřeba. Ale nyní se blíží podzimní krajské volby a také ty senátorské….

Samozřejmě že se s doktorem znám. Dlouho a proto si myslím, že si mohu dovolit osobní poznámku na závěr (protože nepochybně bude tento článek číst). Jednou jsi mi Jirko volal, že jsem tě "nasral" jedním svým článkem, otištěným také v Nástupu. Takže si myslím, že teď je to 1:1 a hlavně si myslím, že nemáš zapotřebí snižovat se k takovému to stylu. Ta to máte v ODS jiné kofry .

(zdroj: Harryho chomutovské postřehy, blog)

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace