Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

O cyklobusy je zájem, ten ale závisí hlavně na počasí

10.07.2013
O cyklobusy je zájem, ten ale závisí hlavně na počasí

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Cyklobus, ilustrační foto

Vyznavači cykloturistiky hojně využívají letní rekreační dopravu. Od poloviny května je vyvážejí o víkendech do Krušných hor za zvýhodněné jízdné autobusy Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ) s připojeným vlekem na kola.

Jejich přeprava je zdarma. „Bohužel, letošní jaro a začátek léta zatím sluncem šetří. Teploty jsou poměrně nízké a dost často a vydatně prší. To se projevuje i v počtu cestujících. Za deště lidé zůstávají doma. Naopak ve slunných dnech jsou autobusy téměř plné,“ uvedl ředitel divize linkové a zájezdové dopravy DPCHJ Milan Toms.

cyklobusy vyjedou vždy bez ohledu na počasí

Zatímco o víkendu 1. a 2.června zůstali cykloturisté kvůli vydatnému dešti doma, s výjimkou jednoho cestujícího do Božího Daru, v neděli 16. června vyrazilo do hor 39 lidí a 23. června dokonce 43 lidí. Cyklisté využili slunného počasí s teplotami kolem 24 stupňů Celsia. Výrazně chladněji bylo v neděli 30. června. Na Horu Svatého Šebestiána přesto cestovalo cyklobusem 24 lidí.

Slabší účast dopravní podnik zaznamenal 9.června, kdy se do Malého Háje nechalo vyvézt 13 cyklistů, 15.června cestovalo do Božího Daru 18 cyklistů. „V těchto případech podle mě sehrála pozitivní roli letošní novinka, a to záruka, že cyklobusy vyjedou vždy bez ohledu na počasí i počet cestujících. Rána byla totiž poměrně frišná, v noci klesly teploty až k nule. Ti, kteří přesto do hor vyrazili, se v odpoledních hodinách dočkali příjemných 23 stupňů,“ zhodnotil zájem o cyklobusy předseda představenstva dopravního podniku a náměstek chomutovského primátora Jan Řehák.

První autobus s připojeným vlekem pro 44 bicyklů vyrazil v sobotu 18. května, mezi Chomutovem, Jirkovem a horskými středisky spoje budou pendlovat až do 8.září. Spojení do hor zajišťují  tři cyklobusové linky:  Chomutov – Jirkov – Malý Háj, Lesná, rozcestí; Jirkov – Chomutov – Hora Sv. Šebestiána; Jirkov – Chomutov – Boží Dar a zpět. Ústecké novinky o tom informoval Jan Foukal, úsek marketingu DPCHJ.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace