Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hazard smí být provozován jen na dvou místech Chomutova

20.06.2013
Hazard smí být provozován jen na dvou místech Chomutova

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Zastupitelé Statutárního města Chomutova rozhodli o zrušení časové regulace hazardu, která povolovala provoz videoloterijních terminálů na území města pouze v době od 8 do 14 hodin. Regulaci však zpřísnili.

„Časová regulace byla provizorním řešením stavu, kdy ministerstvo financí neakceptovalo naši předchozí vyhlášku plošného zákazu a licence na přístroje nechalo v provozu po přechodné období 3 let,“ sdělil primátor města Jan Mareš (ČSSD).

Město vždy chtělo hazard regulovat

Nyní po rozhodnutí Ústavního soudu, který dal za pravdu obcím, že mohou na svém území hazard regulovat, se může Chomutov vrátit k dříve navrženým krokům. Tím byl plošný zákaz s výjimkou určených míst.

„Původní čtyři místa, kde bude moci být i nadále provozovaný takzvaný bednový průmysl, jsme na základě ohlasů občanů snížili na dvě. Jsou to bývalé kryty civilní obrany, jeden za sportovní halou a druhý na okraji sídliště Zahradní, kde je herna celá léta,“ dodal primátor s tím, že město vždy prosazovalo variantu regulovaného hazardu. Nová vyhláška vstoupí v účinnost ihned po vyvěšení na úřední desku.

Vyhláška zakazuje popíjení lihovin, vína a piva na veřejných prostranstvích

Na základě stížností občanů a kontrolní činnosti městské policie schválili zastupitelé Chomutova také novelu vyhlášky zakazující popíjení alkoholu na veřejnosti. Došlo k drobným změnám již dříve zařazených lokalit a přibyla i další v centru města.

„Vyhláška zakazuje popíjení lihovin, vína a piva na veřejných prostranstvích a její účinnost napomáhá v řešení situací, na něž strážníky často upozorňují sami obyvatelé. Těm se nelíbí shlukování a popíjení těch, kteří narušují svým nevhodným chováním veřejný pořádek,“ řekl náměstek primátora a velitel městské policie Jan Řehák. Výjimkou jsou předzahrádky restaurací, kulturní akce a první a poslední den roku.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace