Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Blížící se prázdniny přivítala Kadaň oblíbeným festivalem Vysmáté léto. Dorazila Anna K., skupina Kryštof, Chinaski či Tři sestry a ke slovu přišla i charita. Kočičí spolek Petronella a spolek Egéria získaly dohromady 100 781 korun

27.06.2016
Blížící se prázdniny přivítala Kadaň oblíbeným festivalem Vysmáté léto. Dorazila Anna K., skupina Kryštof, Chinaski či Tři sestry a ke slovu přišla i charita. Kočičí spolek Petronella a spolek Egéria získaly dohromady 100 781 korun

Autor: Nadace ČEZ

Popisek: Předávání šeků přihlížely v Kadani tisíce lidí

Blížící se prázdniny přivítala Kadaň oblíbeným festivalem Vysmáté léto. Třináctý ročník hudebního festivalu představil na dvou pódiích přední české umělce popové i alternativní scény v čele s kapelami Kryštof, Chinaski nebo Anna K. Na severozápad Čech v sobotu dorazila také Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem se svými dobročinnými koly, aby s návštěvníky festivalu podpořila Kočičí spolek Petronella a organizaci Egéria.

Akce na dvou pódiích mezi řekou Ohří a kadaňskými hradbami jako obvykle představila pestrý hudební program různých žánrů. V průběhu soboty se na pódiích vystřídaly například kapely Kryštof, Chinaski, Slza, Tři sestry nebo The.Switch a Hentai Corporation. Dobrou náladu a chuť Pomáhat pohybem nezkazil ani přívalový déšť a kroupy, které se přehnaly nad festivalem.

Před koncertem zpěvačky Anny K. se na hlavní stage dostala ke slovu i charita, když dvě místní veřejně prospěšné organizace přebíraly šeky od Nadace ČEZ. Příspěvky pro ně v průběhu celého dne pomáhala získat aktivita přítomných diváků, kteří šlapali na dobročinných kolech. „Jako obvykle měl každý příležitost na minutu nasednout na jedno z našich kol, a podpořit tak svým vlastním pohybem jednu z vybraných organizací. Čím více se pedály kola točily, tím více peněz jsme mohli dané organizaci večer předat. Návštěvníci Vysmátého léta vydali spoustu energie a náš těší, že jsme oběma organizacím mohli přispět na jejich činnost,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková. Kočičí spolek Petronella a spolek Egéria získaly dohromady 100 781 korun.

Na Vysmátém létě se mohutně fandilo a povzbuzovalo

Na Vysmátém létě se mohutně fandilo a povzbuzovalo

Kočičí spolek Petronella se dlouhodobě stará o toulavé, opuštěné a nemocné kočky a v lokalitách s jejich velkým počtem zajišťuje ve spolupráci s městem Kadaň kastrační programy. Kočky, o které pečuje díky darům dobrovolných dárců a drobným obnosům z vlastního příjmu, se snaží vždy ve vynikajícím zdravotním stavu předávat přímo do rukou nových majitelů. „Na rozdíl od městských útulků fungujeme pouze z vlastních financí a darů od dobrovolníků, což je mnohdy velice náročné. Chceme se přitom o nalezená zvířata starat poctivě a zajišťovat jim nejen pravidelnou stravu, ale také zdravotní a preventivní péči i příjemné prostředí. Získané peníze ve výši 50 130 korun použijeme na nákup kočičí stravy, zajišťování veterinárních služeb a dalších činností v našem denním dobrovolném provozu,“ řekla Petra Koszilová z Kočičího spolku Petronella.

Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun, krátce po předání šeků zástupkyně Egeria a Kočičího spolku Petronella

Předání šeků zástupkyním spolku Egeria a Kočičího spolku Petronella

Spolek Egéria vznikl na začátku roku 2009 jako pomocná ruka pro všechny handicapované děti i dospělé v Kadani a okolí, kteří potřebují individuální podporu. Pomáhá rovněž dalším talentovaným osobám nejen v materiální oblasti, ale také sociální, psychologické a informační. „Výtěžek v hodnotě 50 651 korun, který pro nás získali návštěvníci Vysmátého léta, nám pomůže v další individuální podpoře těch, kteří nemají možnost, sílu či finance zvládnout svůj handicap nebo překážky na cestě za dosažením vlastních snů a přání. Naše podpora je vždy konkrétní a každá darovaná koruna pomáhá určitému projektu či osobě. Tomu ostatně napovídá i náš název, který vznikl na základě staré pověsti regionu Kadaňska a Klášterecka, kde Egéria byla víla, královna a nymfa, pomáhající všem lidem v nouzi,“ sdělila Jana Kalová ze spolku Egéria.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace