Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Blížící se prázdniny přivítala Kadaň oblíbeným festivalem Vysmáté léto. Dorazila Anna K., skupina Kryštof, Chinaski či Tři sestry a ke slovu přišla i charita. Kočičí spolek Petronella a spolek Egéria získaly dohromady 100 781 korun

27.06.2016
Blížící se prázdniny přivítala Kadaň oblíbeným festivalem Vysmáté léto. Dorazila Anna K., skupina Kryštof, Chinaski či Tři sestry a ke slovu přišla i charita. Kočičí spolek Petronella a spolek Egéria získaly dohromady 100 781 korun

Autor: Nadace ČEZ

Popisek: Předávání šeků přihlížely v Kadani tisíce lidí

Blížící se prázdniny přivítala Kadaň oblíbeným festivalem Vysmáté léto. Třináctý ročník hudebního festivalu představil na dvou pódiích přední české umělce popové i alternativní scény v čele s kapelami Kryštof, Chinaski nebo Anna K. Na severozápad Čech v sobotu dorazila také Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem se svými dobročinnými koly, aby s návštěvníky festivalu podpořila Kočičí spolek Petronella a organizaci Egéria.

Akce na dvou pódiích mezi řekou Ohří a kadaňskými hradbami jako obvykle představila pestrý hudební program různých žánrů. V průběhu soboty se na pódiích vystřídaly například kapely Kryštof, Chinaski, Slza, Tři sestry nebo The.Switch a Hentai Corporation. Dobrou náladu a chuť Pomáhat pohybem nezkazil ani přívalový déšť a kroupy, které se přehnaly nad festivalem.

Před koncertem zpěvačky Anny K. se na hlavní stage dostala ke slovu i charita, když dvě místní veřejně prospěšné organizace přebíraly šeky od Nadace ČEZ. Příspěvky pro ně v průběhu celého dne pomáhala získat aktivita přítomných diváků, kteří šlapali na dobročinných kolech. „Jako obvykle měl každý příležitost na minutu nasednout na jedno z našich kol, a podpořit tak svým vlastním pohybem jednu z vybraných organizací. Čím více se pedály kola točily, tím více peněz jsme mohli dané organizaci večer předat. Návštěvníci Vysmátého léta vydali spoustu energie a náš těší, že jsme oběma organizacím mohli přispět na jejich činnost,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková. Kočičí spolek Petronella a spolek Egéria získaly dohromady 100 781 korun.

Na Vysmátém létě se mohutně fandilo a povzbuzovalo

Na Vysmátém létě se mohutně fandilo a povzbuzovalo

Kočičí spolek Petronella se dlouhodobě stará o toulavé, opuštěné a nemocné kočky a v lokalitách s jejich velkým počtem zajišťuje ve spolupráci s městem Kadaň kastrační programy. Kočky, o které pečuje díky darům dobrovolných dárců a drobným obnosům z vlastního příjmu, se snaží vždy ve vynikajícím zdravotním stavu předávat přímo do rukou nových majitelů. „Na rozdíl od městských útulků fungujeme pouze z vlastních financí a darů od dobrovolníků, což je mnohdy velice náročné. Chceme se přitom o nalezená zvířata starat poctivě a zajišťovat jim nejen pravidelnou stravu, ale také zdravotní a preventivní péči i příjemné prostředí. Získané peníze ve výši 50 130 korun použijeme na nákup kočičí stravy, zajišťování veterinárních služeb a dalších činností v našem denním dobrovolném provozu,“ řekla Petra Koszilová z Kočičího spolku Petronella.

Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun, krátce po předání šeků zástupkyně Egeria a Kočičího spolku Petronella

Předání šeků zástupkyním spolku Egeria a Kočičího spolku Petronella

Spolek Egéria vznikl na začátku roku 2009 jako pomocná ruka pro všechny handicapované děti i dospělé v Kadani a okolí, kteří potřebují individuální podporu. Pomáhá rovněž dalším talentovaným osobám nejen v materiální oblasti, ale také sociální, psychologické a informační. „Výtěžek v hodnotě 50 651 korun, který pro nás získali návštěvníci Vysmátého léta, nám pomůže v další individuální podpoře těch, kteří nemají možnost, sílu či finance zvládnout svůj handicap nebo překážky na cestě za dosažením vlastních snů a přání. Naše podpora je vždy konkrétní a každá darovaná koruna pomáhá určitému projektu či osobě. Tomu ostatně napovídá i náš název, který vznikl na základě staré pověsti regionu Kadaňska a Klášterecka, kde Egéria byla víla, královna a nymfa, pomáhající všem lidem v nouzi,“ sdělila Jana Kalová ze spolku Egéria.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace