Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Do Chomutova míří protidrogový vlak. Multimediální mobilní souprava varuje formou 5D interaktivní projekce před účinky drog. Podobná metoda zabrala i na britského prince Williama

23.05.2016
Do Chomutova míří protidrogový vlak. Multimediální mobilní souprava varuje formou 5D interaktivní projekce před účinky drog. Podobná metoda zabrala i na britského prince Williama

Autor: chomutov-mesto.cz

Popisek: Zvláštní protidrogový vlak dorazí do Chomutova již tuto středu

Na chomutovské nádraží dorazí ve středu 25. května unikátní vzdělávací nástroj, protidrogový vlak, který varuje před riziky legálních i nelegálních drog. Součástí projektu je i sběr anonymních dat, která pak mohou jednotlivá města využít pro tvorbu koncepcí protidrogové prevence.

Speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava, interaktivní forma protidrogové prevence a také projekt s výbornými aktuálními referencemi z ČR i Německa. To vše je Revolution Train, který míří do Chomutova. Protidrogový vlak má základnu na nádraží Praha-Dejvice, z níž vyráží do českých měst. Unikátní vzdělávací nástroj, který varuje před riziky legálních i nelegálních drog, sbírá skvělé ohlasy. Nově ho chválí také děti, pedagogové i experti z Německa, kteří vlak viděli v pohraničí. Celkem už Revolution Train navštívilo asi 10 000 návštěvníků, většina z nich v Praze, kam třídy a rodiny z regionů dojížděly i ze stokilometrové vzdálenosti. Autor projektu Pavel Tuma ale od počátku plánoval, že bude jezdit do měst. Proto v rámci turné dorazí 25. května také na chomutovské nádraží.

Protidrogový vlak Revolution Train

V interiéru protidrogového vlaku návštěvníci procházejí 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede k přemýšlení o hodnotě lidského zdraví. Že jde o jedinečný zážitek, potvrzuje každý, kdo se s programem osobně seznámí. Projekt má podporu Národního protidrogového koordinátora i Národní protidrogové centrály (NPC). „Nabízí poutavou a pro mladé lidi atraktivní formou zamyšlení nad reálným příběhem a jeho souvislostmi,“ říká ředitel NPC Jakub Frydrych.

Protidrogový vlak Revolution Train

Bylo opakovaně prokázáno, že člověk si zapamatuje jen 10 procent z toho, co slyší, 15 procent z toho, co vidí či čte, 40 procent z toho, o čem diskutuje, ale až kolem 80 procent z toho, co zažije nebo dělá. Z toho plyne, že děti, které poslouchají protidrogovou přednášku, si v mozku uloží pouze 10 procent toho, co při ní uslyší. Pokud mají možnost o drogách a jejich rizicích diskutovat, pak si podle tohoto klíče mohou zapamatovat až 40 procent přijatých informací. Když však dětem dáme možnost aktivně se příběhu zúčastnit, paměťová stopa se stane mnohem hlubší a trvalejší a efektivita učení dosahuje až 80 procent.

Protidrogový vlak Revolution Train

Svým příkladem to dokazuje i britský princ William, který měl v mládí problém s policií, poté co kouřil s kamarády marihuanu. Jeho otec, princ Charles, ho místo potrestání vzal na návštěvu do protidrogové léčebny. William poté novinářům vypověděl, že pohled za zeď léčebny ho šokoval a jen tak na něj nezapomene… „Charlesův neotřelý přístup k výchově a Williamova reakce po návštěvě léčebny na mne udělaly hluboký dojem a podnítily vznik tohoto projektu," vysvětluje jeho autor Pavel Tuma.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace