Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Strana Soukromníků má prvního starostu. Do křesla se dostal pučem. Škatulata, hýbejte se, tentokrát v Klášterci nad Ohří

28.10.2015
Strana Soukromníků má prvního starostu. Do křesla se dostal pučem. Škatulata, hýbejte se, tentokrát v Klášterci nad Ohří

Autor: Soukromníci ČR

Popisek: Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří

Po nedávném rozpadu koalice v Ústí nad Labem a posléze v Mostě se radniční establishment „rozsypal“ v dalším severočeském městě, a to v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku. Zde v říjnu padla přímo hlava starostky. V čele města je Soukromník, je to vůbec poprvé v republice.

Pomůže senátor a podnikatel

Klášterec nad Ohří má nové vedení. Starostou se stal zastupitel za Stranu soukromníků České republiky a její člen Štefan Drozd. Novému starostovi již blahopřál senátor Ivo Valenta, zároveň mu přislíbil možnost osobní spolupráce.

Případnou pomoc mu nabídl i předseda strany Petr Bajer, jenž má s komunální politikou zkušenosti – je zároveň místostarostou Holic. Informovala o tom facebooková skupina Soukromníků. Štefan Drozd se tak stal prvním starostou za Stranu soukromníků České republiky. „Panu starostovi přeji mnoho úspěchů, loajální a pracovité spolupracovníky, pro které je zvelebování města Klášterce n. O. naprostou prioritou. Pan starosta má plnou podporu Strany soukromníků ČR,“ napsal tam Petr Bajer.

V posledních komunálních volbách v roce 2014 bylo do zastupitelstev obcí, městysů a měst zvoleno na kandidátkách Strany soukromníků celkem 14 zastupitelů.

Padla starostka i komunističtí kolegové

Na posledním jednání zástupců města byla odvolána Kateřina Mazánková z funkce starostky města, Jaroslav Ježek z funkce místostarosty a Václav Homolka z funkce člena rady města. Vedle starosty Štefana Drozda na křeslo místostarosty nově usedne Josef Suchý.

Rada města zůstává sedmičlenná. Kromě starosty a místostarosty zasednou v radě města nově Lenka Kodytková a Vladimír Klíma. Štefan Drozd rezignoval na své členství ve finančním výboru.

Na Facebooku o něco víc informací

K řadě gratulací se na sociální síti objevily i negativní ohlasy. Na stránku Soukromníků přispěl svou troškou i odvolaný Václav Homolka (KSČM): „Každá mince má dvě strany. Nepřísluší spekulovat, proč pan Ježek najednou změnil své politické přesvědčení.“ Poté přiložil oficiánlí prohlášení klášterecké KSČM:

Dne 22. 10. 2015 došlo na Zastupitelstvu města v Klášterci nad Ohří k odvolání vedení města a radního města v osobě senátora PaedDr. Václava Homolky.

Stalo se tak po té, co Jaroslav Ježek ml., nezávislý kandidát za KSČM, která ho navrhla do funkce místostarosty, upřednostnil vlastní zájmy nad zájmy strany a veřejně prohlásil, že nechce být již spojován se stranou KSČM.

Zástupci politické strany KSČM v Klášterci nad Ohří prohlašují, že se distancují od jakýchkoliv kroků Jaroslava Ježka ml., které učinil v souvislosti se změnou ve vedení města společně s některými koaličními partnery. 

Dále děkují svým voličům za důvěru a získání druhého nejsilnějšího mandátu v komunálních volbách na podzim roku 2014 a prohlašují, že i v opozici budou nadále pracovat pro naše město a spoluobčany.

Vedení okresního výboru KSČM vyzvalo Jaroslava Ježka ml., aby rezignoval na všechny funkce a mandáty, které kandidaturou za KSČM získal.

Dnes demonstrace Soukromníků

Strana soukromníků České republiky je česká středopravicová politická strana hlásící se ke konzervativní a stavovské orientaci. Orientuje se na živnostníky a střední třídu. Vznikla v roce 2008 a hlásí se k odkazu prvorepublikové Československé živnostensko-obchodnické strany středostavovské a dále ke Straně podnikatelů, živnostníků a rolníků ČR, která působila v první polovině 90. let.

Dnes pořádá od 14 do 16 hodin demonstraci za svobodné podnikání na Václavském náměstí v Praze pod názvem „A DOST!  Řekněme to nahlas a společně“.

Strana soukromníků České republiky a další organizátoři takto chtějí upozornit nejen na rostoucí regulaci podnikání, ale také na nepřípustné zásahy státu do soukromí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace