Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Strana Soukromníků má prvního starostu. Do křesla se dostal pučem. Škatulata, hýbejte se, tentokrát v Klášterci nad Ohří

28.10.2015
Strana Soukromníků má prvního starostu. Do křesla se dostal pučem. Škatulata, hýbejte se, tentokrát v Klášterci nad Ohří

Foto: Soukromníci ČR

Popisek: Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří

Po nedávném rozpadu koalice v Ústí nad Labem a posléze v Mostě se radniční establishment „rozsypal“ v dalším severočeském městě, a to v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku. Zde v říjnu padla přímo hlava starostky. V čele města je Soukromník, je to vůbec poprvé v republice.

Pomůže senátor a podnikatel

Klášterec nad Ohří má nové vedení. Starostou se stal zastupitel za Stranu soukromníků České republiky a její člen Štefan Drozd. Novému starostovi již blahopřál senátor Ivo Valenta, zároveň mu přislíbil možnost osobní spolupráce.

Případnou pomoc mu nabídl i předseda strany Petr Bajer, jenž má s komunální politikou zkušenosti – je zároveň místostarostou Holic. Informovala o tom facebooková skupina Soukromníků. Štefan Drozd se tak stal prvním starostou za Stranu soukromníků České republiky. „Panu starostovi přeji mnoho úspěchů, loajální a pracovité spolupracovníky, pro které je zvelebování města Klášterce n. O. naprostou prioritou. Pan starosta má plnou podporu Strany soukromníků ČR,“ napsal tam Petr Bajer.

V posledních komunálních volbách v roce 2014 bylo do zastupitelstev obcí, městysů a měst zvoleno na kandidátkách Strany soukromníků celkem 14 zastupitelů.

Padla starostka i komunističtí kolegové

Na posledním jednání zástupců města byla odvolána Kateřina Mazánková z funkce starostky města, Jaroslav Ježek z funkce místostarosty a Václav Homolka z funkce člena rady města. Vedle starosty Štefana Drozda na křeslo místostarosty nově usedne Josef Suchý.

Rada města zůstává sedmičlenná. Kromě starosty a místostarosty zasednou v radě města nově Lenka Kodytková a Vladimír Klíma. Štefan Drozd rezignoval na své členství ve finančním výboru.

Na Facebooku o něco víc informací

K řadě gratulací se na sociální síti objevily i negativní ohlasy. Na stránku Soukromníků přispěl svou troškou i odvolaný Václav Homolka (KSČM): „Každá mince má dvě strany. Nepřísluší spekulovat, proč pan Ježek najednou změnil své politické přesvědčení.“ Poté přiložil oficiánlí prohlášení klášterecké KSČM:

Dne 22. 10. 2015 došlo na Zastupitelstvu města v Klášterci nad Ohří k odvolání vedení města a radního města v osobě senátora PaedDr. Václava Homolky.

Stalo se tak po té, co Jaroslav Ježek ml., nezávislý kandidát za KSČM, která ho navrhla do funkce místostarosty, upřednostnil vlastní zájmy nad zájmy strany a veřejně prohlásil, že nechce být již spojován se stranou KSČM.

Zástupci politické strany KSČM v Klášterci nad Ohří prohlašují, že se distancují od jakýchkoliv kroků Jaroslava Ježka ml., které učinil v souvislosti se změnou ve vedení města společně s některými koaličními partnery. 

Dále děkují svým voličům za důvěru a získání druhého nejsilnějšího mandátu v komunálních volbách na podzim roku 2014 a prohlašují, že i v opozici budou nadále pracovat pro naše město a spoluobčany.

Vedení okresního výboru KSČM vyzvalo Jaroslava Ježka ml., aby rezignoval na všechny funkce a mandáty, které kandidaturou za KSČM získal.

Dnes demonstrace Soukromníků

Strana soukromníků České republiky je česká středopravicová politická strana hlásící se ke konzervativní a stavovské orientaci. Orientuje se na živnostníky a střední třídu. Vznikla v roce 2008 a hlásí se k odkazu prvorepublikové Československé živnostensko-obchodnické strany středostavovské a dále ke Straně podnikatelů, živnostníků a rolníků ČR, která působila v první polovině 90. let.

Dnes pořádá od 14 do 16 hodin demonstraci za svobodné podnikání na Václavském náměstí v Praze pod názvem „A DOST!  Řekněme to nahlas a společně“.

Strana soukromníků České republiky a další organizátoři takto chtějí upozornit nejen na rostoucí regulaci podnikání, ale také na nepřípustné zásahy státu do soukromí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš