Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ode dneška! Chomutov a Most posílil nový dopravce. Žluté flotily na trase

29.04.2013
Ode dneška! Chomutov a Most posílil nový dopravce. Žluté flotily na trase

Foto: Student Agency

Popisek: Žlutá flotila Student Agency vyjela právě dnes!

Dnes v brzkých ranních hodinách vyjely první flotily žlutých autobusů. Rozhodli o tom v anketě sami cestující. Jak se na příchod konkurence dívá DPCHJ, který měl dosud na trasu Chomutov – Praha monopól? Co říkají cestující a jak oba dopravce hodnotí? DPCHJ o své příznivce rozhodně nepřijde. Proč?

Je to tady, je to tady...! 

Právě dnes spustil na trasách Chomutov – Praha a Most – Praha své autobusové služby populární dopravce Student Agency. V 6 hodin ráno vyjel z Chomutova, o hodinu dřív z Mostu. Od tohoto pondělí se tak na výše zmíněných trasách můžete v „žluťáscích“ povozit. Intervaly jsou následující: 4x z Chomutova, 5x z Mostu do Prahy, z Prahy poté 6x do Mostu a 4x do Chomutova. 

Končí DPCHJ monopól na Prahu?

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ) se na příchod konkurence už delší dobu připravoval. Její nástup na silně poptávanou trasu Chomutov – Praha podle vyjádření DPCHJ změny jen urychlil. Ukazuje se ale, že cestující se mezi obě autobusové společnosti spíš rozprostřou.

O autobusech Student Ageny je známo, že pro cestující na své palubě mají zdarma wifi, denní tisk či drobné občerstvení. Jenže už ani DPCHJ není tak moc pozadu. „Například wifi na mnohých spojích je samozřejmostí několik měsíců,“ říká mluvčí DPCHJ Jan Foukal. S občerstvením už ale pasažéři na palubě DPCHJ počítat nemohou.

Zajížděl do každé pr...vesnice! To je rozčilovalo

Na vpád konkurence zareagoval DPCHJ také zkrácením dojezdové doby. Ta byla pro cestující častým důvodem ke kritice. „Neskutečně zdržuje, když s DPCHJ zajíždíme do všech těch prlí, přímý spoj bez zastávek tu prostě chybí,“ svěřila se Kateřina Lojková. Té přímé spoje ke komfortu chyběly. „Pozitivní ohlasy cestujících, kteří zkrácení dojezdové doby do Prahy uvítali, nás přesvědčil, že jsme zvolili správný směr. Stálí zákazníci si pochvalují úsporu deseti korun při každé cestě do cílové stanice v Praze či v opačném směru v Chomutově a Jirkově při platbě elektronickou peněženkou,“ dodává mluvčí DPCHJ.

 Autobusy Student Agency budou na trasách Praha – Most a Praha – Chomutov jezdit bez zastavení v pravidelných intervalech několikrát denně v obou směrech. Jejich hlavní výchozí i konečnou zastávkou v Praze bude stanice trasy metra A – Dejvická. To ovšem u některých cestujících budí rozpačité emoce. V diskuzi ke článku na téma příchodu nové autobusové konkurence se vyjádřili také čtenáři.

Vyplatí se jezdit dál s DPCHJ, říkají jedni

Čtenářka Katka je právě kritičkou toho, že Student Agency nebude obsluhovat zastávky hlavně na chomutovském sídlišti. Cesta se Studentem by jí tak vyšla dráž, protože by se musela ze sídliště dopravit MHD na hlavní autobusové nádraží. Pouze odtud totiž žluté autobusy do Prahy odjíždějí.

„Pokud bude Student agency jezdit jen z Chomutova - nadrazi a nebude mit zastavky i na sidlisti (Brezenecka , zoopark ...) , tak myslim , ze vice lidi rado zustane u DPCHJ. Konecna na Dejvicke? Proboha proc? Docela dost lidi jezdi na Florenc , ja jsem jedna z nich. Pracuji kousicek od metra Florenc. To bych si ted mela platit MHD v Praze i v Chomutove? To ne , ani nahodou. To radeji ten luxus ozelim a i kdyz bude Student Agency levnejsi , to co bych projezdila na MHD , to me vyjde levneji u DPCHJ.“ Katka, doslovný přepis komentáře z 8.4.2013.

 Na nové lince budou cestující jezdit za zaváděcí ceny, kdy cena Otevřené jízdenky je stejná jako cena jízdenky Kreditové. Cestující z Mostu cesta do Prahy vyjde na pouhých 80 korun, zatímco Chomutovští zaplatí o deset korun víc.

Student je pohodlnější, říkají druzí

„Spojení je obsluhováno žlutými autobusy s veškerým standardním servisem: moderní klimatizované prostředí, promítání filmů, poslech audio nahrávek či rádia, stevard na palubě, teplé nápoje zdarma a další občerstvení k zakoupení, denní a další tisk, Wi-fi zdarma, kožené sedačky se stolečkem, wc je samozřejmostí,“ jmenuje mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj benefity, na které se cestující mohou těšit.

To si pochvalovala i naše čtenářka Lenka, která se v diskuzi pod článkem vyjádřila, že konkurence je potřeba.

„Upřímně všechno má své + i - a je pravda, že situace paní Katky by mě taky štvala a asi bych též zvolila DPCHJ, ale z Dejvické není problém dostat se metrem kamkoliv po Praze. Když jsem studovala v Českých Budějovicích, tak jsem jezdila přes Prahu se STUDENTAGENCY a stavěli u stanice metra anděl a na Florenc jsem si musela dojet metrem což zabralo cca 30 minut a musela jsem jet do Chomutova o spoj déle. Přesto jsem byla ochotná dát pár korun navíc, protože to bylo pohodlnější a nemusela jsem se tahat s kufrem. Podle mě určitě někdo bude preferovat DPCHJ, ale jde o to, že je nutná konkurence, aby si DPCHJ nevyskakoval.“ Lenka, doslovný přepis komentáře z 9.4.2013.

A jak hodnotíte příchod nového dopravce Vy?

Jaké klady a zápory má ve srovnání s dopravci, se kterými jste jezdili dosud?

Jak jste byli spokojeni s novým dopravcem, pokud už jste se s ním měli možnost svézt?

Napište nám to do diskuze.   

 

Marcel Mihalik

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');!

Těšíme se na ně.

 

ČTĚTE TAKÉ:  

 

ČSSD na krajském zastupitelstvu umlčela hlas občanů

Student Agency vyjede z Mostu i Chomutova. Veřejnost to žádá