Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Celá dálnice D8 má být v provozu v roce 2016. Ministr dopravy se byl podívat na místo, kde došlo k sesuvu

15.01.2015
Celá dálnice D8 má být v provozu v roce 2016. Ministr dopravy se byl podívat na místo, kde došlo k sesuvu

Autor: mdcr.cz

Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok a hejtman Oldřich Bubeníček na sesuvu D8

Ministr dopravy chce učinit takové kroky, aby chybějící části dálnice D8 byly co nejdříve uvedené do provozu. Vpřed by se měla posunout i výstavba dalších komunikací důležitých pro region. Ministr dopravy Dan Ťok to tento týden uvedl během své návštěvy Ústeckého kraje. Došlo i na téma splavnění Labe.

Jednání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem se zúčastnil po boku ministra životního prostředí Richard Brabec. 

Sesuv se řeší už čtvrt roku

Práce na odstraňování sesunutého svahu na stavbě dálnice D8 byly zahájeny v listopadu loňského roku. Odtěžena již byla velká většina horní části sesuvu, která vytvářela tlak na celé těleso, a byla tak nejvíce riziková.
Následovat bude další fáze sanace sesuvu. Platí přitom, že ministerstvo dopravy chce celou dálnici D8 co nejdříve uvést do provozu. Cílovým termínem je konec roku 2016.

Dálnice D8 vede od Prahy severoseverozápadním směrem přes Lovosice a Ústí nad Labem ke státní hranici Česko/Německo (Krásný Les/Breitenau), kde se volně napojuje na německoudálnici A17. Začíná na severním okraji Prahy nedaleko obce Zdiby a končí severozápadně od krušnohorské vesnice Krásný Les v okrese Ústí nad Labem. Včetně nedostavěných a nezprovozněných úsekměří celkem 92,208 kilometrů.

Na řadě je úsek Postoloprty – Bitozeves

V letošním roce bude zahájena také stavba další části R7, konkrétně úseku Postoloprty – Bitozeves. „Všechny tyto infrastrukturní stavby mají vliv na vytváření nových pracovních příležitostí i podporu investic v regionu. Je proto v našem zájmu, aby byly dokončeny co nejdříve,“ řekl ministr Ťok.
Generální ředitel ŘSD Jan Kroupa informoval zástupce kraje o tom, že jeho organizace posiluje projektovou přípravu staveb, která otevře možnost spustit další dopravní stavby v regionu.

Klientelismus kolem jezů? Prý ne

Kromě silničních staveb oba ministři a hejtman Ústeckého kraje diskutovali také o situaci kolem výstavby jezu na Labi v Děčíně. Ministři vysvětlili, že v této věci nejde pouze o splavnění Labe. Cílem je také vhodně reagovat na měnící se klimatické podmínky. „Nemůžeme zde sledovat pouze ekonomická nebo ekologická hlediska, ale také stávající problémy se suchem nebo povodněmi,“ uvedl v této souvislosti ministr Ťok. Zároveň jednoznačně popřel, že by stát při plánech na výstavbu jezu zohledňoval zájmy jakékoli firmy.
Ministr dopravy Dan Ťok hodlá situaci kolem D8 a dalších dopravních témat kraje nadále sledovat. „Panu hejtmanovi jsem slíbil, že se budeme setkávat pravidelně, minimálně čtyřikrát do roka,“ uzavřel Ťok.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace