Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Už i Ústecký kraj má "rozklikávací rozpočet". Obyvatelé mohou kontrolovat, jak se ukrajuje z finančního koláče

03.01.2015
Už i Ústecký kraj má rozklikávací rozpočet. Obyvatelé mohou kontrolovat, jak se ukrajuje z finančního koláče

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Obyvatelé Ústeckého kraje mohou detailně sledovat hospodaření kraje pomocí nové aplikace. Najdou ji na webových stránkách www.kr-ustecky.cz

V aplikaci se mohou detailně seznámit s rozpočtem Ústeckého kraje. Každý si tak může prohlédnout výsledky hospodaření kraje, a to ve všech oblastech.

Zkušební provoz skončil

Aplikace zatím fungovala ve zkušebním provozu, od 1. ledna je spuštěna naplno. Novou aplikaci pro Ústecký kraj vytvořila společnost CDL Systém, která pro krajský úřad spravuje i ekonomický systém Navision. Systém funguje v on-line režimu a data budou aktualizována čtvrtletně. V aplikaci se mohou lidé seznámit s jednotlivými příjmy i výdaji podle oblastí.

„Rozklikávací rozpočet má pomoci občanům i zastupitelům orientovat se v tom složitém materiálu, jakým rozpočet je. Jednoduchým ovládáním se dopracují až k informacím, které je zajímají. Chceme, aby lidé měli větší přehled o hospodaření kraje,“ uvedl radní Ústeckého kraje pro oblast investic, majetku a ekonomiky Ladislav Drlý. V aplikaci nechybí samozřejmě kompletní data za rok 2014, vývoj od roku 2010 a dostupný je i schválený rozpočet pro rok 2015.

Ještě k rozpočtu

Rozpočet pro rok 2015 byl zastupiteli schválen již před Vánoci, a to ve výši 12 115 403 000 korun. Celkem je z rozpočtu kraje připraveno pro cizí subjekty a z přídělu do fondů více než 216 milionů korun.

Konkrétně je v rámci mládežnických programů, kam spadají mimo jiné motivační programy pro žáky škol či stipendia pro vysokoškoláky, připraveno 23,5 milionu korun. Na podporu regionální kulturní činnosti a památkové péče je připraveno 19,7 milionu Kč. V rámci programů, týkajících se životního prostředí a zemědělství, bude rozděleno 16,7 milionu.

Novinka v rezortu zdravotnictví

Nově byl schválen program Podpory zvýšení komfortu pacientů-nemocniční lůžka ve výši sedmi milionů korun. Ve Fondu Ústeckého kraje je na následující rok připraveno 27,5 milionu korun. Pro Program obnovy venkova a Program na záchranu kulturních památek, který je součástí Fondu rozvoje, je připraveno také 27,5 milionu korun. Ve Fondu životního prostředí je nachystáno pět milionů korun. Program Podpory sociálních služeb a aktivit pro podporu rodiny čítá 10 milionů korun. V rámci Programu protidrogové politiky v Ústeckém kraji je určena dotace ve výši jeden milion.

Jmenovitě zastupitelstvo kraje schválilo rozdělení dotací v těchto dotačních titulech Ústeckého kraje:
        Sport 2015
        Volný čas 2015
        Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji 2015
        Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče
    Program podpory aktivit stálých profesionálních divadelních souborů a hudebních těles, působících v Ústeckém kraji, pro rok 2015
        Program podpory regionální kulturní činnosti
        Program na záchranu a obnovu kulturních památek
        Program obnovy venkova
        Dotační program inovační vouchery
        a další
Vyhlášené programy přispějí na realizaci řady zajímavých a prospěšných projektů. Ústecký kraj každoročně vyhlašuje dotační programy, díky nimž mohou nejrůznější organizace žádat o finanční podporu. Pravidla a podmínky pro získání dotace budou od nového roku aktualizovány na webových stránkách kraje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace