Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Filmové stopy

Filmové stopy

O tom, jak a kde se točil Malý Bobeš podle J.V.Plevy, kultovního čtení mnoha našich generací

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Krampol slavil a Luděk Sobota předvedl ruku šmátralku pod sukní Dády, na níž by byla i Saxana pyšná. Jeho žena jen zírala…

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Princezna z pohádek oslavila 50. O její stále dívčí tváři a partnerstvích

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

„Jejda, tohle mi od rána vysí v koupelně,“ sdělila národu Dáda excelentní češtinou. Co visí? Červené trencle.

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká pošta tvrdě tlačí na starosty, postavil se jí hejtman

28.03.2013
Česká pošta tvrdě tlačí na starosty, postavil se jí hejtman

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Hejtman Oldřich Bubeníček

Hejtman Bubeníček zaručuje starostům, že se pošta v jejich obci rušit nebude. Ledaže by s tím starosta sám souhlasil. Tvrdému nátlaku ze strany vedení České pošty na starosty, na které upozornil poslanec David Kádner, je učiněna přítrž.

Právě poslanec Kádner, který je zároveň i starostou Nové Vsi v Horách na Mostecku, si postěžoval na způsob, jakým Česká pošta vedla jednání se starosty. „Šlo o dokonalou manipulaci a nátlak. Ti lidé, byli dobře vyškoleni, takže si dovedu představit, že by starosta jejich tlakům podlehl," sdělil telefonicky poslanec Kádner (VV). Sešel se s hejtmanem Bubeníčkem (KSČM) a požádal ho o součinnost. Ten se s regionální ředitelkou pošty setkal minulý týden. 

„Chápu, že z ekonomických důvodů naprosto nerentabilní pošty nemůže Česká pošta provozovat donekonečna. Paní ředitelka nás informovala o současné situaci a potvrdila to, že bez souhlasu starostů jednotlivých obcí k žádným změnám nedojde,“ řekl po jednání pro Český rozhlas hejtman Oldřich Bubeníček.

Nátlak na starosty

Starosta obce Březno u Chomutova Zdeněk Valenta (nez.) už dříve potvrdil slova poslance Kádnera. Prý je potřeba starosty informovat a na nátlak je upozornit. Pokud totiž sami starostové necítí, že by v jejich obci pobočka nebyla navštěvována, nemá smysl na dohodu s poštou přistupovat.

Na to vedení pošty říká: „Starostové obcí, kterých by se transformace pošty mohla dotknout, dostávají podrobné informace o našem postupu. Záleží vždy na vyjádření starostů, podle toho zajistíme příslušné poštovní služby,“ uvedla Olga Syková.

Týká se to 17 poboček

Jenže zde docela nesouhlasí právě poslanec Kádner, který vychází z vlastní zkušenosti. ,,I za mnou jako starostou paní ředitelka byla, ale my na horách nikdy nejednáme sami, vždy se sejdeme všichni tři starostové, protože na horách se to týká nás všech, jsme jeden na druhém závislí," vysvětluje Kádner a dodává: ,,To jednání prostě nebylo vedeno na pozitivní vlně, snad se to teď uklidní." 

Zrušení poštovních poboček se letos v Ústeckém kraji má týkat 17 obcí. Nahradit je mají tzv. výdejní místa nebo služby poštovních partnerů. Pro zásilky by si tak lidé chodili třeba do místních obchodů, hostinců nebo obecních úřadů. Na řadě míst už tento systém funguje. Vedle služeb „Partner“ a „Výdejní místo“ zajišťuje pošta též mobilní služby, tedy rozvoz zásilek po jednotlivých obcích. Spolu s mobilním doručováním lze tento systém využít i pro další poštovní služby, jako je například podání zásilek či výběr peněz. 

Marcel Mihalik

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace