Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byli to paranoidní a líní členové LEV 21, se kterými nechci mít nic společného, reaguje Paroubek na exodus ze své partaje

04.07.2014
Byli to paranoidní a líní členové LEV 21, se kterými nechci mít nic společného, reaguje Paroubek na exodus ze své partaje

Foto: Stránky politika

Popisek: Jiří Paroubek

ROZHOVOR Kdo dělal mrtvého brouka a neuměl zvládnout mítink, bude muset z LEV 21 odejít, tvrdí předseda Jiří Paroubek. Reaguje tak na medializované odchody některých členů včetně bývalého hokejisty a exposlance Jiřího Šlégra. Jak řekl Paroubek v rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz, situace ho rozhodně neznepokojuje. V letošních květnových eurovolbách dostali národní socialisté jen 0,46 procenta hlasů.

Médii prošla informace o tom, že se rozpadá strana LEV 21, protože dochází k razantnímu úbytku členů. Jak to vnímáte Vy?

O žádné masové odchody se nejedná. Odešel paranoidní pan Vondrouš a to neznamená nic. Odchody, ke kterým docházelo v posledním půl roce, se týkaly jednotlivců. Pan Vondrouš si založil vlastní stranu a já mu přeji hodně štěstí. Napodobil Roberta Fica i názvem a je to skvělé. Je potřeba mu dát příležitost a už jsem mu řekl, že budu rád, když mi ukáže, jak se politika dělá. Všímám si například pana Babiše, který šéfuje vládní straně a jemu odchází celá řada členů.

Nejde ale jen o pana Jana Vondrouše, který založil stranu SMĚR – Česká cesta, ale další Váš bývalý člen vytvořil hnutí Čisté Ústí. Nevadí Vám to?

Rozhodně mě to neznepokojuje. Někteří další členové naopak přicházejí. Upřímně řečeno, tam, kde lidé před volbami selhali, nebyli schopní udělat volební mítinky, nezapojovali se do kampaně, dělali mrtvé brouky, takoví lidé budou muset postupně odejít. V některých krajích už se to stalo, například v Moravskoslezském nebo Středočeském, v některých regionech nás to ještě čeká. Myslím, že by se měly změny dotknout tak pěti nebo šesti krajů. Nemáme kam pospíchat, volby budou na podzim a v nich může každý ukázat, co v něm je. Někteří lidé přicházejí, jiní odcházejí, to je normální život mimoparlamentní strany. Mě spíš znepokojuje, když pan Rybář, kterého jsem před pár týdny vyhodil z řad zaměstnanců strany pro naprostou lenost a nezájem, využívá dál naši grafiku. Nelze si vybírat jen to, co se mi hodí a to, co se nehodí. Programové věci typu, že zajistíme Ústí bez nepřizpůsobivých občanů, to jsou chiméry. Jsem rád, že takoví lidé jsou mimo naši stranu.

Takže pana Rybáře jste přímo vyhodil?

Vyhodil jsem ho z řad zaměstnanců. Neplnil mé úkoly, neměl zájem. Nemělo smysl se trápit v nějaké spolupráci. Přeji mu opět hodně úspěchů. Jen nechci mít s Čistým Ústím nic společného.

Budete se nějak bránit, kdyby od používání materiálů neustoupil?

Myslím, že není ani potřeba. Dneska mu zatelefonuje paní z našeho tiskového oddělení, aby to stáhnul a on to určitě udělá. Spolupracovali jsme spolu dlouhodobě a dobře, jen teď má asi jiné nabídky. Tak mu přeji, aby tak hezký plat, jako měl u nás, i jinde. 

Odešel také bývalý hokejista a exposlanec Jiří Šlégr. Byl on osobností, jehož odchod by Vás mrzel?

S Jiřím Šlégrem jsme byli půl roku dohodnutí. Nechtěl nás poškodit před volbami do Evropského parlamentu. Jeho ale stranická politika nezajímá. Pokud se navíc stal poradcem ministra školství, tak by to nešlo dohromady. Odchod byl dohodnutý a mezi námi nejsou žádné lidské problémy.

O jaké lidi ve své straně stojíte?

Stojíme o lidi, kteří mají zájem, musí být idealisticky zaměření, protože z členství ve straně LEV 21 nic nemají ani nemůžou mít. Musí si hodně věcí sami zaplatit a přistupovat k tomu tak, že jde o vklad do budoucna. Lidé, kteří si myslí, že jsem je schopen vyvést výtahem vzhůru a oni se jen budou dívat jak to dopadne, tak by měli asi volit jiné politické strany. Třeba jim takový přístup někdo nabídne, například ANO nebo ČSSD.

Čím chcete oslovovat voliče a už máte sestavené kandidátky pro komunální volby?

V některých regionech nebo městech se nám daří sestavit samostatné kandidátky. Taková situace bude s největší pravděpodobností na Praze 10, pak samozřejmě v celé řadě menších obcí, kde lidé už zkušenosti z komunální politiky mají. Dívám se s nadějí na Ostravu, kde se ukazuje, teď po personálních změnách ve vedení kraje, že dochází k obratu k lepšímu. Upřímně řečeno prosazení v komunálních volbách už nezáleží tak moc na mně. Je to na krajích, okresech, místních organizacích, jestli budou schopní. Bude to jejich test, zda sestaví vlastní kandidátky. Pokud se to nepodaří, otevíráme dveře předvolebním koalicím.

Daniela Černá

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace