Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Česká pošta plánuje rušit pobočky. Kraji se to nelíbí

18.03.2013
Česká pošta plánuje rušit pobočky. Kraji se to nelíbí

Autor: Česká pošta

Popisek: ilustrační foto

Hejtman Oldřich Bubeníček se zítra setká s regionální ředitelkou České pošty Olgou Sykovou. Důvodem je plánované rušení poboček České pošty na některých obcích v Ústeckém kraji.

Kraj na to upozornil poslanec David Kádner. Jak on, tak vedení kraje žádá Českou poštu o systémové řešení s širší diskuzí.

S regionální ředitelkou České pošty Olgou Sykovou se v úterý 19. března 2013 setká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Hlavním tématem schůzky bude záměr zrušit v některých obcích kraje poštovní služebny. Cílem krajského vedení je najít řešení, které by minimalizovalo negativní dopady úsporných opatření České pošty na občany Ústeckého kraje.

Velký problém pro občany

„Domnívám se, že v některých případech bude zrušení poštovní pobočky znamenat pro místní lidi velký problém, a to především pro imobilní starší občany. Budeme chtít dosáhnout toho, aby Česká pošta při svém rozhodování zohlednila všechny možnosti pro zachování svých poboček včetně využití náhradních prostor, které některé obce nabízejí," říká O. Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje. 

Podle něj by Česká pošta měla zvážit i fakt, že spousta  lidí si nechala zřídit bankovní služby u Poštovní spořitelny, na dostupnost těchto služeb v každé obci pošta své klienty lákala. "Nyní by o tuto dostupnost měli nečekaně přijít, což opět nejvíce dopadne na seniory,“ uvedl dále hejtman. 

Pošta nemá koncepci, tvrdí Kádner

Na téma rušení pošt upozornil ústecký poslanec za Věci veřejné David Kádner už na konci podzimu loňského roku. Sešel se s novým vedením kraje a žádal ho o podporu. Domnívá se, že pošta ruší pobočky nesystémově. „Chybí mi logické argumenty. Pošta by měla k rušení poboček přistupovat na základě odborné analýzy a s jasným souhlasem starosty obce. Toto mi zatím chybí a mluvím z vlastní zkušenosti, neboť vedle poslaneckého mandátu jsem starostou jedné z obcí, které se to týká," informoval poslanec Kádner. Ten je zároveň starostou Nové Vsi v Horách na Mostecku. 

Česká pošta má v Ústeckém kraji nyní 235 poboček. Za posledních pět let jich zrušila 10, dalších 20 plánuje uzavřít letos.

Marcel Mihalík

 

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace