Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká pošta plánuje rušit pobočky. Kraji se to nelíbí

18.03.2013
Česká pošta plánuje rušit pobočky. Kraji se to nelíbí

Autor: Česká pošta

Popisek: ilustrační foto

Hejtman Oldřich Bubeníček se zítra setká s regionální ředitelkou České pošty Olgou Sykovou. Důvodem je plánované rušení poboček České pošty na některých obcích v Ústeckém kraji.

Kraj na to upozornil poslanec David Kádner. Jak on, tak vedení kraje žádá Českou poštu o systémové řešení s širší diskuzí.

S regionální ředitelkou České pošty Olgou Sykovou se v úterý 19. března 2013 setká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Hlavním tématem schůzky bude záměr zrušit v některých obcích kraje poštovní služebny. Cílem krajského vedení je najít řešení, které by minimalizovalo negativní dopady úsporných opatření České pošty na občany Ústeckého kraje.

Velký problém pro občany

„Domnívám se, že v některých případech bude zrušení poštovní pobočky znamenat pro místní lidi velký problém, a to především pro imobilní starší občany. Budeme chtít dosáhnout toho, aby Česká pošta při svém rozhodování zohlednila všechny možnosti pro zachování svých poboček včetně využití náhradních prostor, které některé obce nabízejí," říká O. Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje. 

Podle něj by Česká pošta měla zvážit i fakt, že spousta  lidí si nechala zřídit bankovní služby u Poštovní spořitelny, na dostupnost těchto služeb v každé obci pošta své klienty lákala. "Nyní by o tuto dostupnost měli nečekaně přijít, což opět nejvíce dopadne na seniory,“ uvedl dále hejtman. 

Pošta nemá koncepci, tvrdí Kádner

Na téma rušení pošt upozornil ústecký poslanec za Věci veřejné David Kádner už na konci podzimu loňského roku. Sešel se s novým vedením kraje a žádal ho o podporu. Domnívá se, že pošta ruší pobočky nesystémově. „Chybí mi logické argumenty. Pošta by měla k rušení poboček přistupovat na základě odborné analýzy a s jasným souhlasem starosty obce. Toto mi zatím chybí a mluvím z vlastní zkušenosti, neboť vedle poslaneckého mandátu jsem starostou jedné z obcí, které se to týká," informoval poslanec Kádner. Ten je zároveň starostou Nové Vsi v Horách na Mostecku. 

Česká pošta má v Ústeckém kraji nyní 235 poboček. Za posledních pět let jich zrušila 10, dalších 20 plánuje uzavřít letos.

Marcel Mihalík

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace