Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jurečka napsal na Twitteru, že nezaměstnaní nechtějí dělat. Nelžete, pane ministře, nevíte, co mluvíte! Do redakce dorazil dopis, podepsaný, i s adresou...

04.06.2014
Jurečka napsal na Twitteru, že nezaměstnaní nechtějí dělat.  Nelžete, pane ministře, nevíte, co mluvíte! Do redakce dorazil dopis, podepsaný, i s adresou...

Autor: Facebook

Popisek: Marian Jurečka

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) si na svém Twitteru postěžoval, že je v Ústeckém kraji potřeba přijmout 40 pracovníků na práci v lesích. Přihlásilo se jich ale jenom šest. Jurečka přitom poukázal na skutečnost, že v Česku je přes 620 tisíc nezaměstnaných. S řešením přišel bývalý náměstek ministra vnitra Michal Moroz.

„V ČR je přes 620 000 nezaměstnaných, již půl roku potřebujeme v Ústeckém kraji přijmout 40 lidí na práci do lesů, zatím se přihlásilo 6."

Pod příspěvkem Jurečky se objevila řada reakcí. „Pokud je ta nabídka ve stylu: celodenní dřina v lese za 14000,- hrubého, nedivím se... Vhodná motivace: metr kubický dřeva k platu,“ navrhl v žertu jeden z komentátorů.

Stačilo by prosadit povinnou práci pro nezaměstnané jako novelu Ústavy

Vyjádřil se ale také bývalý náměstek ministra vnitra Michal Moroz: „Stačí začít tím, že zákon o povinné práci pro nezaměstnané prosadíte znovu, ale jako novelu Ústavy, aby vám ho ÚS znovu nezamítl.“

Moroz by se poté zabýval i koncepcí sociálního pojištění. „Ale pro začátek bych ústavním zákonem odlišil existenční a sociální minimum,“ navrhl v komentáři pod tweetem Mariana Jurečky.

Počet nezaměstnaných v ČR od ledna klesá

Nezaměstnanost v ČR v dubnu klesla o 0,4 bodu na 7,9 procenta. Bez práce bylo 574.908 lidí. V březnu podíl nezaměstnaných činil 8,3 procenta a bylo jich 608.315. Pokles nezaměstnanosti významně ovlivňují sezonní práce, postupné oživování české ekonomiky a také živnostníci, kteří začínají po zimní přestávce obnovovat svou činnost. Tento trend by měl podle Úřadu práce pokračovat i v dalších měsících. Nezaměstnanost klesá od ledna, kdy dosáhla hodnoty 8,6 procenta a bez práce bylo tehdy 629.274 lidí, nejvíc v historii ČR.

Napsal nám nezaměstnaný z Ústí

Dobrý den, jsem jedním z mnoha nezaměstnaných v Ústeckém kraji. Dne 2.6.2014 jste uvedli článek na ParlamentníchListech.cz, ve kterém se píše, že ministr zemědělství nemůže sehnat zaměstnance na práci v lese.

Jsem v evidenci ÚP již 8 měsíců a práci v lese aktivně hledám, bohužel jsem neustále odmítán. Státní podnik LČR nikde zaměstnání nenabízí, lesníci a revírníci nepřijímají zaměstnance a jen odkazují na jiné firmy které pro LČR zajišťují veškeré práce v lesích.

V našem žateckém kraji je to především firma Solitera, ale ta zaměstnance nepřijímá, osobně jsem jsem se informoval. Na ÚP v Podbořanech, kde jsem registrován, mne nikdo s nabídkou práce v lese nekontaktoval a nemají tuto nabídku ani na vývěsní tabuli.

Nechápu, proč zveřejňujete výmysly ministra zemědělství, který asi neví, zda to, co píše na Twitteru, je pravda. Parlamentní listy čtu každý den a moc se mě líbí, je škoda když zveřejníte neověřenou informaci, i když je od ministra. S pozdravem, váš čtenář. Jmenuji se Jiří Krejčí, bydlím v Lubenci, Ležky 39, okres Louny.

Vložil: Anička Vančová

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace