Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jurečka napsal na Twitteru, že nezaměstnaní nechtějí dělat. Nelžete, pane ministře, nevíte, co mluvíte! Do redakce dorazil dopis, podepsaný, i s adresou...

04.06.2014
Jurečka napsal na Twitteru, že nezaměstnaní nechtějí dělat.  Nelžete, pane ministře, nevíte, co mluvíte! Do redakce dorazil dopis, podepsaný, i s adresou...

Foto: Facebook

Popisek: Marian Jurečka

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) si na svém Twitteru postěžoval, že je v Ústeckém kraji potřeba přijmout 40 pracovníků na práci v lesích. Přihlásilo se jich ale jenom šest. Jurečka přitom poukázal na skutečnost, že v Česku je přes 620 tisíc nezaměstnaných. S řešením přišel bývalý náměstek ministra vnitra Michal Moroz.

„V ČR je přes 620 000 nezaměstnaných, již půl roku potřebujeme v Ústeckém kraji přijmout 40 lidí na práci do lesů, zatím se přihlásilo 6."

Pod příspěvkem Jurečky se objevila řada reakcí. „Pokud je ta nabídka ve stylu: celodenní dřina v lese za 14000,- hrubého, nedivím se... Vhodná motivace: metr kubický dřeva k platu,“ navrhl v žertu jeden z komentátorů.

Stačilo by prosadit povinnou práci pro nezaměstnané jako novelu Ústavy

Vyjádřil se ale také bývalý náměstek ministra vnitra Michal Moroz: „Stačí začít tím, že zákon o povinné práci pro nezaměstnané prosadíte znovu, ale jako novelu Ústavy, aby vám ho ÚS znovu nezamítl.“

Moroz by se poté zabýval i koncepcí sociálního pojištění. „Ale pro začátek bych ústavním zákonem odlišil existenční a sociální minimum,“ navrhl v komentáři pod tweetem Mariana Jurečky.

Počet nezaměstnaných v ČR od ledna klesá

Nezaměstnanost v ČR v dubnu klesla o 0,4 bodu na 7,9 procenta. Bez práce bylo 574.908 lidí. V březnu podíl nezaměstnaných činil 8,3 procenta a bylo jich 608.315. Pokles nezaměstnanosti významně ovlivňují sezonní práce, postupné oživování české ekonomiky a také živnostníci, kteří začínají po zimní přestávce obnovovat svou činnost. Tento trend by měl podle Úřadu práce pokračovat i v dalších měsících. Nezaměstnanost klesá od ledna, kdy dosáhla hodnoty 8,6 procenta a bez práce bylo tehdy 629.274 lidí, nejvíc v historii ČR.

Napsal nám nezaměstnaný z Ústí

Dobrý den, jsem jedním z mnoha nezaměstnaných v Ústeckém kraji. Dne 2.6.2014 jste uvedli článek na ParlamentníchListech.cz, ve kterém se píše, že ministr zemědělství nemůže sehnat zaměstnance na práci v lese.

Jsem v evidenci ÚP již 8 měsíců a práci v lese aktivně hledám, bohužel jsem neustále odmítán. Státní podnik LČR nikde zaměstnání nenabízí, lesníci a revírníci nepřijímají zaměstnance a jen odkazují na jiné firmy které pro LČR zajišťují veškeré práce v lesích.

V našem žateckém kraji je to především firma Solitera, ale ta zaměstnance nepřijímá, osobně jsem jsem se informoval. Na ÚP v Podbořanech, kde jsem registrován, mne nikdo s nabídkou práce v lese nekontaktoval a nemají tuto nabídku ani na vývěsní tabuli.

Nechápu, proč zveřejňujete výmysly ministra zemědělství, který asi neví, zda to, co píše na Twitteru, je pravda. Parlamentní listy čtu každý den a moc se mě líbí, je škoda když zveřejníte neověřenou informaci, i když je od ministra. S pozdravem, váš čtenář. Jmenuji se Jiří Krejčí, bydlím v Lubenci, Ležky 39, okres Louny.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace