Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

I kvůli vám se mi zabil řidič, vzkázal Babiš „ekologickým teroristům“, Dětem Země

29.04.2014
I kvůli vám se mi zabil řidič, vzkázal Babiš „ekologickým teroristům“, Dětem Země

Autor: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš dostal anticenu Zelená perla od ekologistického sdružení Děti Země za to, že kritizoval, že tito aktivisté blokují výstavbu dálnic. Ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz Babiš řekl, že je Zelenou perlou poctěn.

„Já jsem velmi poctěn, že jsem dostal tuto cenu, takovou ještě nemám,“ smál se Babiš. Pak ale žertovat přestal. „Ale všichni občané by měli vědět, že kvůli sdružení Děti Země nemáme dálnici z Lovosic do Ústí. Děti Země tam podaly celkem 25 žalob, z toho první v roce 1998 a ta žaloba byla projednávána až v srpnu 2003. Takže kvůli tomuto sdružení tam ta dálnice není. A mimochodem se mi tam zabil i řidič Kosteleckých uzenin, když tudy jel. Takže na tom svém výroku, za který jsem cenu obdržel, trvám,“ řekl ParlamentnímListům.cz ministr financí Babiš.

Ten tak upozornil na to, že kvůli neexistenci dálnice dochází k dopravním nehodám a zbytečným úmrtím.

K dálnici se u nás vyjadřuje každý jezevec i ekologický terorista

Současnému ministrovi financí Babišovi byla Zelená perla udělena za výrok z jeho textu z loňského 11. května s titulkem K dálnici se dneska vyjadřuje i jezevec, který zveřejnil na serveru ParlamentníListy.cz.

Ve svém komentáři tehdy coby šéf Agrofertu uvedl: „My se jednou asi z té demokracie poděláme, všichni. Jak jinak totiž vysvětlit to, že se tu k dálnici vyjadřuje jezevec, ekologický terorista a také každý starosta chce mít výjezd...“

Cenu dostal i Zeman

Další anticenu Ropák roku za největší „protiekologický“ počin loňska dostal prezident Miloš Zeman za podporu výstavby plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Zeman již dostal Ropáka za podporu prolomení územních limitů schválených českou vládou v roce 1991 na Mostecku, za podporu kácení kůrovce napadených stromů v národním parku Šumava a prosazování výstavby dvou jaderných bloků v Temelíně.

Ropáka udělili letos ekologové podvaadvacáté, přičemž na tuto anticenu bylo navrženo 19 osobností, což je o pět méně než loni. Na Zelenou perlu bylo navrženo 44 autorů nejrůznějších výroků, což je o 11 méně než v minulém roce.

Loni dostal anticenu Ropák tehdejší ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), a to zejména za návrh zákona o národním parku Šumava, za nečinnost ve vymezování chráněných území NATURA 2000 nebo podporu dostavby Temelína. Zelenou perlu udělili ekologové tajemníkovi někdejšího prezidenta Václava Klause Ladislavu Jaklovi za výrok v nadsázce kritizující cyklisty.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace