Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Tisé na Ústecku zahraje legendární skupina Priessnitz

11.04.2014
V Tisé na Ústecku zahraje legendární skupina Priessnitz

Foto: hardmusicbase.cz

Popisek: Skupina Priessnitz, ilustrační foto

Nejen obyvatelé obce Tisá, ale také návštěvníci z nejrůznějších koutů republiky se mohou těšit na vystoupení legendární jesenické skupiny Priessnitz. Koncert se koná v místním kulturním domě v sobotu 12. dubna od 20 hodin.

Kapela Priessnitz vystoupí delší koncertní přestávce po posledním turné Alois Nebel v roce 2011 a několika koncertech, které v posledních dvou letech odehrála převážně v zahraničí. Po pražském Koncertu pro šumavskou divočinu v Lucerna Music Baru na konci ledna je toto vystoupení v Tisé zcela mimořádnou událostí. Usteckenovinky.cz o tom informoval Petr Bureš z o.s. Kultura Tisá.

Vstupenky v hodnotě 200 korun jsou k dostání v kavárně Refugio v Tisé

„Neváhali jsme a využili jsme příležitosti uvést Priessnitz v unikátním prostředí přímo pod skalním městem v Tisé. Chceme prezentovat naší obec jako místo, kde se spojují přírodní krásy s možností dostatečného kulturního vyžití, jako obec, kde je příjemné žít,“ řekl ke koncertu Václav Fuchs ze sdružení Kultura Tisá.
Koncert pořádá občanské sdružení Kultura Tisá s podporou obce Tisá. Kapelu Priessnitz při koncertu podpoří známá ústecká trojka Hanuman.

Vstupenky v hodnotě 200 korun jsou k dostání v kavárně Refugio v Tisé, Cukrárně a kavárně Hvězda v Ústí nad Labem, Prodejně Quiksilver v OC Forum Ústí nad Labem, SWIS Shopu na Masarykově ulici 2312/65 v Ústí nad Labem a v dětské herna Kvítečkov v Děčíně. Na místě zaplatí návštěvníci za lístek 250 korun.

Kapela Priessnitz byla založena v roce 1989. V roce 1991 nahrála první album nazvané Freiwaldau (německý název Jeseníku). Syrová deska obsahuje také skladbu Sny, jež se stala hitem a kapelu provází až do dneška. Po dalších deskách Nebel a Hexe vydala kapela v roce 1996 album Seance produkované Janem Muchowem. K muzice přibyly smyčce a jsou od prvotní úderné jednoduchosti posunem k bohatším aranžím a písničkovější tváři.

Doprava na místo konání není komplikovaná

Dalším albem Priessnitz je komorní Potichu? – soubor akustických verzí starších věcí obohacený o novinky Děláže a Město duchů. Na přelomu století kapela natočila dlouho očekávanou novou desku pod názvem Zero. Ta definitivně potvrdila novou tvář kapely, která se stala jedním z mála uskupení schopných na českém hudebním oraništi vyprodukovat inteligentní nepodbízivou muziku.

Na jaře roku 2004 nahrála skupina v pražském klubu Akropolis živé album Playlist. Zde se v úvodním Intru objevil Jaroslav Rudiš. Postava, která je v posledních letech s Priessnitz spojována jednak díky spolupráci s Jaromírem na komiksové železničářské trilogii Alois Nebel, tak také díky kultovní kapele U-BAHN, jejíž členové se k občasného hraní po vlastech českých a německých rekrutují právě z Priessnitz. Čtyřleté čekání na další desku s novými skladbami se uzavřelo na konci roku 2005, kdy kapela vydala nové album pod názvem Stereo, které je zatím posledním.

Doprava na místo konání není komplikovaná. Při dopravě osobním vozem je možnost využít několik parkovacích míst přímo před kulturním domem, či větší parkoviště při vstupu do skalního města v Tisé. Z Ústí nad Labem se jako příhodná jeví autobusová doprava, zastávka se jmenuje Kulturní dům. O půlnoci je zajištěn autobusový spoj zpět do krajského města. Rezervace míst v autobusu je možná na emailu zc.manzes@asitarutluk, kde je také možné objednat vstupenky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL