Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

MMR dá 100 milionů na pracovní příležitosti v Ústeckém kraji

08.04.2014
MMR dá 100 milionů na pracovní příležitosti v Ústeckém kraji

Autor: Parlamentní listy.cz

Popisek: Věra Jourová

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) vyhlásila v rámci výjezdu do Ústeckého kraje nový program pro poskytování dotací - Podpora rozvoje pracovních příležitostí na území Ústeckého a Moravskoslezského kraje. O programu informovala na jednání předsednictva Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje v Litoměřicích.

„Jsem si vědoma problému vysoké nezaměstnanosti v Ústeckém a v Moravskoslezském kraji. Proto jsem dala po svém nástupu do funkce pokyn na zpracování nového programu zaměřeného na podporu vytváření nových pracovních míst v těchto strukturálně postižených regionech. Tento program a jeho podmínky budou vyhlášeny právě dnes. Jsem přesvědčena, že nastavené podmínky pro získání dotací při tvorbě nových míst umožní podnikatelům a obcím vašeho regionu pružně reagovat, a že mému ministerstvu budou předloženy kvalitní projekty, jejichž výstupem budou nově vytvořená pracovní místa,“ řekla ministryně Jourová.

Nový program a jeho prostředky napomohou k řešení nepříznivé socioekonomické situace

Cílem programu je vytvořit podmínky pro zřízení nových pracovních míst, snížit nezaměstnanost v postižených regionech a zvýšit tak jejich hospodářskou výkonnost. Je určen jak pro obce a kraje nebo jimi zřízené právnické osoby, tak i pro fyzické a právnické osoby s doložitelnou minimálně jednoletou aktivní podnikatelskou historií.

Z důvodu odlišného postavení účastníků je rozdělen na dva dotační tituly - v rámci jednoho budou podávat žádosti o dotaci fyzické a právnické osoby, v rámci druhého pak obce a kraje. Bude podpořeno pořízení, technické zhodnocení nebo modernizace hmotného či nehmotného investičního majetku, zejména budov a pozemků bezprostředně s nimi souvisejícími, strojů, zařízení a informačních systémů.

„Jsem přesvědčena, že nový program a jeho prostředky napomohou k řešení nepříznivé socioekonomické situace v obou krajích a přinesou nová pracovní místa pro jejich obyvatele,“ řekla Jourová.

Zásadní podmínkou pro poskytnutí dotace je, že projektový investiční záměr a následné vytvoření minimálně jednoho pracovního místa pro zaměstnance v hlavním pracovním poměru bude realizováno na území Ústeckého nebo Moravskoslezského kraje.

Do 15. května musí být žádost o poskytnutí dotace i se všemi povinnými přílohami doručena

Pro program bylo schváleno 300 milionů korun, z toho na Ústecký kraj je vyčleněno sto milionů a na Moravskoslezský kraj 200 milionů. Při stanovení maximální výše 500 tisíc korun na vytvoření jednoho pracovního místa by mělo být celkem vytvořeno minimálně 600 těchto nových míst.

Do 15. května musí být žádost o poskytnutí dotace i se všemi povinnými přílohami doručena na Ministerstvo pro místní rozvoj. Žádosti budou následně posouzeny po formální i věcné správnosti a ministryní jmenovaná hodnotitelská komise na základě stanovených kritérií vybere projekty pro poskytnutí dotace a doporučí mi je ke schválení. Oba dotační tituly budou hodnoceny odděleně.

Při hodnocení jednotlivých návrhů bude zohledněna především míra nezaměstnanosti v místě realizace podnikatelského záměru, jeho udržitelnost a efektivnost, požadovaná výše dotace na jedno zřízené pracovní místo, včetně posouzení dopadu na rozvoj příslušného regionu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace