Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Dívčí válka s Upírem Krejčím v Horních Beřkovicích

02.03.2014
Dívčí válka s Upírem Krejčím v Horních Beřkovicích

Autor: youtube.com

Popisek: Václav Upír Krejčí

V Horních Beřkovicích na Roudnicku můžete v úterý 27. března od 19:30 hodin zhlédnout divadelní hru Dívčí válka v nastudování pražského Divadla Artur. Legendární komedie Františka Ringo Čecha se za dobu své existence dočkala velkého množství repríz.

V hornobeřkovickém Multicentru přichází k divákům v novém zpracování, které však zároveň ctí genialitu originálu. Jiráskovy Staré pověsti české zná jistě každý z nás. Ovšem ne všechno, co Alois Jirásek napsal, musí být pravda! A tudíž vskutku úsměvný pohled do historie starých Čechů z pera Františka Ringo Čecha vyvrací zažité pověry a mýty a přináší tak divákovi nový pohled na notoricky známé události. Tato geniální parodie na Staré pověsti české přesně ví, kdy a kde se dotknout současnosti.

Vstupné stojí 250 korun

Divák se přesuneme do doby knížete Přemysla, který je po smrti kněžny Libuše neodbytně obletován pannou Vlastou a podrobován tak jejímu stále marnému mileneckému nátlaku. Zhrzená Vlasta v důsledku tohoto vyhlásí mužům válku. Do lítého a přesto laskavého boje mezi muži a ženami se vrhá nejen kníže Přemysl, panna Vlasta, ale i mnozí další, např. vladyka Bivoj, vladyka Vojen, panic Ctirad, panna Šárka, Bivojova žena Kazi a také božský Lumír.

Celým příběhem zajímavě proplouvá osoba vynálezce Okova Rakev. Budou se jeho vynálezy někomu hodit? Je rozumné, aby muži bojovali s ženami a naopak? Přijďte se podívat, jak vlastně celý děj dopadne. Hrají: Braňo Polák, Lukáš Langmajer, Mirek Šimůnek, Václav Upír Krejčí, Jindra Kriegel, Pavlína Mourková, Bára Mottlová, Veronika Nová, Kristýna Podzimková, Kateřina Janečková a další.

Vstupné stojí 250 korun, rezervace je nutná - buď na telefonu 731 655 577 nebo na e-mailu .

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace