Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karel Vimer: Tak jste zase mezi dezinformátory, pane Chábe. Říkal to Vrábel. Vaše dopisy

23.11.2022
Karel Vimer: Tak jste zase mezi dezinformátory, pane Chábe. Říkal to Vrábel. Vaše dopisy

Foto: Pixabay

Popisek: LGBT prapor

14. listopadu vyšel komentář Štěpána Chába, kde, mimo dalšího, zmínil i vítězství devatenáctiletého chlapce Brían Nguyan, který se prohlásil za ženu, v lokální soutěži krásy Miss Greater Derry. Brían soutěž ovládl a stanul na prvním místě. Server Seznam Zprávy poté přišel s článkem, který celé vítězství marginalizoval. A přizval si k vyjádření i vrchního znalce dezinformací Františka Vrábela, který pravil, že média, která podobná témata medializují, jsou dezinformační a jdou na ruku ruské protizápadní mediální válce, kdy Rusko do našich médií rozsévá pochybnosti o západní svéprávnosti. Na článek upozornil Karel Vimer.

„Vážený pane Chábe,“ napsal Karel Vimer a pokračoval: „Tak jsem se dočetl na serveru Seznam Zprávy, že jste zase dezinformátor a plníte proruskou a protizápadní politiku. A to jsem vás měl tak rád. Teď tohle. Vysvětlil mi to František Vrábel (podobnost se jménem Ladislava Vrabela, svolavatele protivládních demonstrací, čistě náhodná, Laďa to má s kratkym, Franta s dlouhým). Prý to, co se stalo v USA a co zarezonovalo českými médii (i vy jste o tom psal, že se nestydíte), je dezinformační a proruské a není to příznak rozkladu Západu jako takového, ale příznak toho, že se vám rublíci zase sypou horem dolem.

Pane Chábe, koukejte se polepšit a příště o podobných skopičinách těch našich echtovních levičáků radši vůbec nepište. Pokud o nich budete psát, se zlou se potážete. Protože to, co tam ti ogaři dělají, pro dobro nás všech dělají. A pokud to neuznáte, do stoupy s vámi, vy syčáku,“ napsal Karel Vimer.

Karel Vimer je takový rozšafný a rád se mnou přes e-mail špásuje. Hluboký dík mu za to. I za to, že mi poslal zmíněný článek Seznam Zpráv. Tam se skutečně dočteme, že soutěž byla malá, lokální a ve výsledku by znamenala jen raritu pro New Hampshire, kde se konala. Kdyby se jí nechopila bulvár a „méně seriózní média“. Není na tom nic zvláštního, že lokální stipendijní miss vyhrál transgender, tedy chlapec, který se představuje jako dívka.

Zahloubejme se do historie soutěže Miss New Hampshire, jíž je Miss Greater Derry pevnou součástí. Ta je velmi hluboká a vznikla s jedním fascinujícím cílem – dát znevýhodněným dívkám šanci na studium. Zaplatit stipendium na vybrané škole, aby se dívky vytrhly ze stereotypu – stůj u plotny a roď děti. A hlavně mlč - velmi chvályhodná kratochvíle, takové stipendium. V USA je studium na vysoké škole nesmírně nákladné a lidé, aby mohli vystudovat, tak se často velmi citelně zadlužují. A pro mnohé dívky toto byla jediná šance, jak se dostat ze své sociální pasti.

Z tohoto hlediska je velmi kuriózní, že dívkám, které snily o tom, že díky soutěži by mohly studovat a nezadlužit se, titul Miss a tedy i stipendium vyfoukl chlapec, který o sobě jen prohlašuje, že je dívkou. Tam jde vysledovat jistou dvojitou diskriminaci žen. Jak ze strany mužů, tak nově i ze strany mužů, kteří se prohlásí za ženy. Tedy, já být feministka, brní mě ruce nervozitou.

Seznam Zprávy také marginalizuje dosah soutěže Miss Greater Derry. Jen lokální záležitost? Nikoliv. Miss Greater Derry je součástí kolosu soutěží Miss America. Výherkyně, v tomto případě už i výherci, jsou delegovaní na vyšší kolo Miss New Hampshire. Pak už následuje celonárodní soutěž Miss America. Ne, ne, samozřejmě, Nguyen může v soutěži Miss New Hampshire dokonale selhat a nedostat se nikam. Ale jeho ambice jsou veliké. Na svých sociálních sítích oznámil, že chce usilovat jak o titul Miss America. Tak i ve výsledku o titul Miss Universe. Dopad zcela lokální soutěže, jak jde vidět. A do soutěže Miss New Hampshire mu, předpokládám, přístup nikdo upírat nebude. Proč by také. A progresivismem prolezlé komise, jejíž členové už se, opět předpokládám, bojí nezvednout ruku pro menšiny, mohou Nguyen prostě poslat do celonárodního kola. Pak ta ostuda bude i s razítkem.

Stipendijní program Miss New Hampshire Scholarship Program, jehož je Miss Greater Derry součástí, vznikl už v roce 1947 a můžeme tak zkonstatovat, že je součástí ženské emancipační síly v USA. Tak to prostě je.

V článku Seznam Zpráv pak následuje oznámení, že podobných témat se ráda chytá takzvaná dezinfoscéna. František Vrábel (ten s dlouhým, pane Vimere), k tomu Seznamu řekl: „Narativ o prohnilém Západu, který se pozvolna rozkládá, je jeden z jejich oblíbených.“

Článek pak zdůrazňuje, že ne homosexuálové nebo transosoby, ale dezinformace oslabují naši společnost. Dezinformace? Poté zmiňuje, že „narativ o prohnilém Západu vychází z tvrzení Putinova dvorního ideologa Alexandra Dugina“. Z toho, asi, plyne, že o zvláštnůstkách našich západních přátel se radši skutečně nesmíme bavit, protože by na nás okamžitě padlo podezření, že večer si místo večerníčku a teplého kakaa listujeme ve spisech Alexandra Dugina.

Nebezpečím skutečně není homosexualita ani transsexualita, ale homosexualismus a transsexualismus. Politizace homosexuality a transsexuality. Vynucování už ne tolerance, ale doslova úcty. Mezi dvaceti krásnými a jistě chytrými děvčaty vyhrál jeden ošklivý kluk, jehož profil na sociálních sítích je plný obscéní a obskurní fetišizace vlastní existence. Vyhrál soutěž Miss, tedy v překladu soutěž Slečna. A my máme, podle Vrábela, předstírat, že to je ale naprosto v pořádku. Zase o kousek ustoupit. Zase o kousek slevit. Jinak jsme ti, co po večerech napájeni nenávisti k Západu (bože, to je konina), čteme poťapaného Dugina a jeho demagogii. 

A co když ne? Co když právě takové informace ze Západu jsou příznakem společenského rozkladu tamní, a tedy i naší společnosti? Nejsou ojedinělé. Viz můj původní komentář, kde jsem zmínil některé další. Takových příkladů jsou stovky, ne-li tisíce. Jen Nguyen jako Miss zarezonoval hlasitěji. Protože křičí svou absurditou a nehorázností a dalším znevýhodněním žen. Stačí už, že jim transgender osoby začaly vykrádat sportovní tituly. Ale nešť, tohle snad ani nemá cenu.

A je, podle Františka Vrábela, dovolené diskutovat a nesouhlasit? Nebo už je oponentní názor a pohled na věc prostě jen dezinfoscéna? Už dopředu onálepkovaná a založená do fasciklu s nadpisem – umlčet? Není fascinující, že Vrábelem zastávané názorové portfolio je tak, ale tak neskutečně dogmatické? Až psychopaticky dogmatické? Jako kdyby si sedl za volant šílenec, jel plnou rychlostí proti zdi a celé osádce autobusu pod hrozbou trestu předkládal k věření, že zeď tam prostě není. Co když se ale skutečně hodnoty Západu, nezávisle na nějakém poťapaném Duginovi, rozpadají? Co když tam zeď je? No když už bychom ani neměli říkat, že obtloustlý chlapec se stal nejkrásnější slečnou jedné lokální soutěže krásy, kde to tedy jsme? V pohádce Císařovy nové šaty?

(Azbuku neumím, rubl nevím ani jak vypadá, Dugina jsem nikdy nečetl, ruská média nesleduju, cízí mocnosti mě neplatí... a připadá mi divné, že to pro klid svědomí musím do závěru textu dopsat. Takové to co kdyby.)

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb