Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Luděk Ševčík: Začněte se starat o svoje voliče. Běloruské učitelky si dekorujte v osobním volnu. Vaše dopisy

30.10.2021
Luděk Ševčík: Začněte se starat o svoje voliče. Běloruské učitelky si dekorujte v osobním volnu. Vaše dopisy

Foto: Hans Štembera

Popisek: V Sněmovně je pusto a prázdno tak nějak setrvale. Alespoň co se práce pro lidi týká.

K čemu všemu nevede bolavý zub. Sepsal jsem komentář o tom, kterak mě chytil zub a já se marně snažil sehnat zubaře v okruhu přibližně osmdesáti kilometrů. Na to konto se mi ozval Luděk Ševčík, s kterým si díky Krajským listům už delší dobu dopisuju. Trápí ho stejný problém. Nebolí ho zuby, ale dostupnost, a proč začínáme, z mého pohledu tedy, vybaveností připomínat Zimbabwe. Předal mi k zveřejnění svůj text, který mluví velmi jasně. Volá po tom, aby zvolení zástupci lidu začali pro lid také něco dělat. Nechme promluvit Luďka Ševčíka.

„Zvolení zástupci lidu. Delší dobu se značným znechucením sleduji vaši činnost. Protože se nelepší, ale naopak, apeluji na vás,“ začal Luděk Ševčík nabíjet slovní zbraně. „Začněte už konečně dělat to, pro co jste byli zvoleni! Začněte se starat o svoje voliče, kteří vás živí! V našem okrese je například sedmdesát procent zubařů v důchodovém věku. Padesát procent pediatrů v našem kraji je na tom stejně. Sehnat volného pediatra nebo zubaře je nadlidský úkol. Známý nemůže sehnat kardiologa pro svou nemocnou matku. Pokud nemůžete sehnat lékaře pro své dítě, pro nemocnou matku, nebo trpíte s bolestmi zubů, věřte, že je pro vás to, jestli nějaký úřednický čičmunda z Hradu něco podepsal, nebo nepodepsal, to poslední na světě. Chápu, že vás těší záblesky kamer. Hra na státníky. Ale většina voličů vám na to kašle! Na to, abyste dekorovali běloruské učitelky, nebo se starali o Tchajwan, vás nedelegovali! To si můžete dělat za svoje, po pracovní době! Až budete mít vyřešeny NAŠE problémy! A že jich tu je! Problémy, zájmy každého z nás, vašich voličů, občanů, MUSÍ mít přednost před vším! Přestaňte si hrát na politikaření a začněte už konečně pracovat! Pro nás!“ ukončil Luděk Ševčík.

Podepisuji v plném rozsahu a dopadu. Po ovoci poznáte je. Pokud začne citelně chybět dostupnost základních služeb, řídí nás nemehla, která neumějí. Jinak řečeno – skutečně mě vůbec nezajímá, co si primátor Hřib myslí o našem vztahu k Číně, ale spíš kolabující pražská doprava, kterou má skutečně na starosti a která kvůli jeho nýmandství kolabuje. Nezajímá mě, jestli má dosluhující ministr zdravotnictví dost na důchod, když mu byla svěřena trafika v Krajské zdravotní v Ústeckém kraji, když v tomtéž kraji není dostupný zubař. Dostupnost výmluv, proč to nejde, těch je přímo na vývoz, kolik jich jeden najde.

Pokud to neumíte, děláte to nejspíš blbě. Nebo vůbec. Až se mi zdá, že jsme jeli posledních třicet let na volnoběh a teď nám dochází, že už neumíme šlapat do pedálů. A ono to začíná být do kopce. Bude to podnět k tomu, abychom se šlapat do pedálů zase naučili? Nebo to povede k odhazování zátěže (viz nedostupný zubař), a tedy lidí v regionu, které pošleme šlapat ulici? Státník není funkce, k takové pozici a poctě se člověk politický musí propracovat usilovnou a tvrdou prací. Zatím to tam je jeden byrokrat vedle druhého. A ti prostě jezdí na volnoběh. Tak nasedat a makat. A jen poznámka. Už jsou to dva dny, co mi pojišťovna slíbila poslat seznam zubařů. Zatím nic. To je služba jedna báseň. Až mám chuť si na příští měsíc svévolně odhlasovat citelné snížení platby zdravotního pojištění, protože si platím vlastně jen nesplněné sliby.

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb