Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Není místo, zavolejte si na pojišťovnu. Komentář Štěpána Chába, kterého děsně bolí zub

komentář 26.10.2021
Není místo, zavolejte si na pojišťovnu. Komentář Štěpána Chába, kterého děsně bolí zub

Foto: Pixabay

Popisek: Zubař, nedostatkové zboží

Tak mě zase chytily zuby. Včera jsem seděl do čtyř do rána na pelechu a úpěl jako zjednaný. Nepomáhalo nic. Ráno jsem tedy popadl telefon a s úderem osmé hodiny začal obvolávat ordinace jednu po druhé. A jedna po druhé odpovídala – máme plno, nešilte, vždyť jste na Šluknovsku. A tak jsem začal volat na Děčínsko. Holt, popojedu si, lepší než probdít další noc. A v Děčíně? V okresním městě? Máme plno, nepřijímáme, zavolejte si pojišťovnu.

A tak jsem si zavolal do pojišťovny, která je povinna zajistit mi dostupnou lékařskou péči. A čeho jsem se nenadál. To my neděláme takhle explicitně, že bychom volali za pacienta a hledali mu ordinaci. Ale tak ano, můžu vám poslat seznam stomatologů ve vašem kraji. Že už jste všechny obvolal? No dobře, ale poslat to musím. Vy to jenom rozkliknete a hned na e-mail odpovíte, že už jste všechny obvolal. Pak to můžeme předat oddělení, které tedy bude hledat za vás a vyhrožovat lékařům, aby si na vás udělali mezi zakousnutím se do rohlíku a loknutím si kávy při svačině čas.

Co s nimi, tak jsem jim nadiktoval e-mail, to bylo kolem desáté dopoledne. Jsou tři hodiny odpoledne, seznam stále nepřišel. Paní na lince mohla jen odeslat zprávu. Neodeslala. Asi to musela projet přes další oddělení zákaznických požadavků. Snad aby se práce znásobila. To je efektivita hodná potlesku. Na můj dotaz, kdy že by mi onen mýtický tým obvolávačů zubařů, kteří už mnou byli obvolaní, mohl kladně vyřídit můj problém, odpověděla mile – no, mají na to třicet dní. Tak jo. Na to konto jsem se zeptal, jestli proplácí i zákrok u kováře a jestli na nějakého mají kontakt. Společně jsme se pobaveně pousmáli přes aparát, popřáli si pěkný den a od té doby co chvíli aktualizuji e-mailovou schránku, abych jim napsal, co už jsem jim říkal do telefonu. Jsem rád, že to všechno jede jako na drátkách. Seznam stále nepřišel.

Ale nelením, mezi aktualizacemi e-mailu škrábu z internetu kontakty na zubaře v našem podivném kraji a obvolávám ty, na které se náhodou nedostalo. Moc jich nezbylo, ale jejich odpověď zůstává stejná. Až mě napadá, že se na mě snad domluvili. V rámci angažovanosti jsem se v nestřeženou chvíli dovolal omylem až na gynekologii a nechal se milou sestřičkou ujistit v tom, že jejich doktor umí sice zázraky, ale kleště, kterými by mi extrahoval protestující zub, by se mi určitě nejen nelíbily, ale ani nevešly do úst.

Škoda, že Praha nedisponuje atomovým arzenálem. Udělala by moc dobře, kdyby náš kraj prostě vyhodila do luftu, sice by stanula před mezinárodním tribunálem s obviněním z genocidy, ale s pocitem úlevy, že už nemusí ignorovat takovou masu lidí, která když nevolí komunisty, tak volí Babiše a Praze tak připravuje jen vrásky na čele. Ale koho budeme my, frustráti ze severu, volit, když je to tady s námi takové, jaké to je? Vždycky protestní stranu, která nám slíbí, že se věci napraví. No, nenapraví, ale aspoň nám to někdo slíbí. A to potěší. My si prostě tu soudružku zubařku i soudruha zubaře pamatujeme, byli po ruce okamžitě, když člověka přepadlo posedávání na pelechu vinou protestujícího zubu. Byli špatní, měli špatnou techniku i nástroje? To je jedno, hlavně že byli, teď nejsou a člověk si začíná připadat, jako kdyby ten souboj kapitalismu prostě prohrál a byl někde na periferii… v regionu…

 

Vložil: Štěpán Cháb