Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak se u Babišů rozdávají funkce. Komentář Štěpána Chába

komentář 16.03.2021
Jak se u Babišů rozdávají funkce. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Adam Vojtěch na schodech

Činnost některých úředníků by se měla vyvažovat zlatem. Ne, opravdu, bez jakékoliv ironie. Stát na ně pamatuje a rozdává jim po prolelkovaném covidovém roku odměny hodné králů. Je z čeho brát, dělný lid se nebouří, proč nerozdávat. Ale je tu ještě zajímavější hra na indiány. Jejími úhlavními aktéry je Jiří Holub, Adam Vojtěch a Ústecký kraj. Ano, jeden z nejvíce opomíjených a chudých krajů republiky. No, opomíjených. Jak se to vezme.

Jiří Holub dělal od roku 2018 do roku 2020 ředitele Krajského úřadu ve Středočeském kraji. To ještě tamnímu rozpočtu kupírovala uši Jaroslava Pokorná Jermanová za ANO. Všechno by bylo bývalo krásné, kdybychom žili ve světě pohádek, kde by Jermanová byla tou utlačovanou Popelkou, která povstala z popela, hrachu i čočky a rukou moudré ženy řídila kraj do nekonečné prosperity. Jenže žijeme u nás a tak pod jejím vedením kraj došel tam, kde je, stylem – jeden krok dopředu, dva zpátky.

Vylila se pravda, prchejte

Na ředitele krajského úřadu Holuba se v průběhu jeho funkce vylila pravda. A to vždycky trochu vyděsí. Server Seznam Zprávy vyšťoural, že Jiří Holub byl superúředníkem s tabulkovým platem, ale s úžasnými odměnami. Cifry, které mu měsíčně přistávaly na účtu, mu mohli závidět i ve vládě sedící ministři. Na jeho výplatnici se zjevilo jeden měsíc 207 tisíc korun. No kdo to má? Ale přistála taková suma jen jednou? Pohlídal Jermanové psy, tak prostě připsala ten měsíc do jeho tabulky jednu nulu navíc? Ale kdež. Jiný měsíc dostal 203 tisíc. Další měsíc 195 tisíc. Pak 193 tisíc. K poslednímu prosinci minulého roku Holub na Krajském úřadě Středočeského kraje skončil. Nabral si pár peněz a my můžeme začít platit někoho dalšího. Jenže Holub jen přelétl, neodlétl.

Ústecký kraj, Klondike naší země

Jiří Holub nezmizel v propadlišti dějin. Očividně se chce blahu společnosti věnovat do roztrhání těla i dál. A tak přelétl z pozice ředitele Krajského úřadu ve Středočeském kraji (kde ANO skončilo v opozici) na pozici ředitele Krajského úřadu v Ústeckém kraji (kde ANO převzalo otěže po komunistech a krajod podzimu vede). To je ale náhodička. „Jiří Holub nastoupil do funkce ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje dne 1. února 2021 na základě jmenování hejtmanem Ústeckého kraje,“ potvrdil mluvčí kraje Martin Volf serveru iDnes.

Zatím se neví, zda i na Ústecku bude Holub požívat svých superodměn. Ale ostatní kraje by se měly obávat. Ústecký superúředník udělá z kraje velmoc. Proto je tak ceněný. Však se podívejte, kam to dopracoval pod jeho křídly Středočeský kraj. I Praha závidí. Ústecký hejtman Jan Schiller si za jmenováním Holuba stojí. Prý byl mezi zájemci o pozici jedním z nejlepších.

Ze SuperStar do Strakovky a na Ústecko

A aby toho nebylo málo, tak se na Ústecko přihnal i bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. I tomu se vše stalo skoro bez jeho přičinění. Loni na podzim se stal členem představenstva Krajské zdravotní, která sdružuje pět největších nemocnic v Ústeckém kraji. Členem se stal, světe div se, téměř okamžitě po krajských volbách a ustavení vlády ANO nad krajem. K letošnímu březnu se pak stal jejím předsedou. Kariéra to byla rychlá, ale co, plán plníme na 120 %, že. Plat pro Adama Vojtěcha? 95 tisíc korun měsíčně.

„To, že jsem byl zvolen předsedou, jsem nepředpokládal, ani jsem o to neusiloval. Ale stalo se to okolnostmi, nyní se soustředím na tuto práci a co bude v následujícím období, to se uvidí,“ sdělil Vojtěch iDnes. Chudák Adam, donutili ho, jistě by tak rád ošetřoval chudobné v třetích zemích, ale nacpali ho do role, za kterou bude brát 95 tisíc. Měli bychom mu začít posílat víčka od petlahví, aby cítil tu důležitou lidovou podporu. Jeho funkce předsedy samozřejmě nikterak nepřekáží funkci řadového poslance. Do všeho jde už ne na 120, ale na 122,5 %. Možná na 122,7 %, protože generální ředitel Krajské zdravotní už byl odvolán a na jeho místo proběhne výběrové řízení. Měli bychom být vděční, že se o nás starají tak nadaní jedinci. A svou vděčnost projevit nejen víčky od petlahví, ale i vyššími odvody na daních. Přece abychom je všechny důstojně uživili.

S ohledem na Krajskou zdravotní a Adama Vojtěcha nejde nepoukázat na fakt, že s rumburskou nemocnicí, která loni skončila v insolvenci, se neděje nic. Žádná evoluce, žádný plán na její obnovu. Kvůli chybějící rumburské nemocnici je pak pod neskutečným náporem nemocnice v Děčíně. Ale na odvážné plány je ještě brzy, předpokládám, kampaně před krajskými volbami se rozjedou až tak za tři roky. Pak začne na kraji nebývalá aktivita a v Rumburku opraví alespoň kachličky v koupelnách třetího patra nemocnice. Aby to dobře vypadalo na fotkách, že.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb