Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pět měst bude spolupracovat při získávání peněz z EU

06.09.2013
Pět měst bude spolupracovat při získávání peněz z EU

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Eurodotace, ilustrační foto

Radní Chomutova vzali na vědomí informace k memorandu o spolupráci s městy Most, Teplice, Ústí nad Labem a Děčín v přípravách strategie a čerpání prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie v novém šestiletém programovacím období.

Usteckenovinky.cz o tom informovala mluvčí Chomutova Šárka Schönová. „Odborníci z Chomutova se aktivně podílí na přípravách definování základních pravidel využití fondů. Spolupracují nejen s odborníky z rozvojových úseků jiných měst, ale i s příslušnými ministerstvy. Z našeho pohledu jde o jedinečnou příležitost získat tak významný objem peněz přímo pro rozvoj aglomerací,“ řekl primátor Chomutova Jan Mareš.

Ústecko – chomutovská aglomerace připravuje plány ve třech klíčových oblastech, kterými jsou udržitelná doprava, životní prostředí a sociální soudržnost. O přijetí memoranda budou rozhodovat zastupitelstva všech měst, aby mohla být spolupráce dále rozvíjena.

V současnosti se připravuje uzavření Dohody o partnerství mezi ČR a Evropskou komisí, která bude vymezovat základní rámec čerpání prostředků ze strukturálních fondů EU v budoucím programovacím období 2014+. Tak jako nyní byl za účelem rozvoje větších měst využíván jako nástroj integrovaný plán rozvoje města, v budoucím období to budou mj. integrované územní investice.

Podle Vládou ČR schválené Strategie regionálního rozvoje bylo specifikováno 6 metropolitních oblastí, které by měly být novými póly růstu a motory rozvoje. Jsou to Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a Pardubice a Ústecko-chomutovská aglomerace.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace