Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dejte cajtům pokoj, vždyť to jsou chudery přepracované. Komentář Štěpána Chába

komentář 23.07.2020
Dejte cajtům pokoj, vždyť to jsou chudery přepracované. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Policie chrání a pomáhá, víme?

Kapele I Love You Honey Bonny loni na podzim vykradli zkušebnu. Okamžitě nahlásili vše policii. A co víc, sami se pustili do pátrání. Nejprve napsali o loupeži na Facebooku a požádali o sdílení a pomoc s nalezením zlodějů. Poté začali objíždět zastavárny a hledat svou aparaturu. Facebook se jim vyplatil, jeden z fanoušků reportoval, že zahlédl dva z pobertů u zastavárny v Praze na Palmovce, kterak supěli s ukradenými klávesami doufaje, že je střelí a bude vyděláno. Nestřelili.

Kapela se do zastavárny hned vydala, ale lupiči už byli i s lupem pryč. Zastavárník s kapelou kooperoval, řekl jim, že klávesy nevzal, protože neměly adaptér. Poté kapele zprostředkoval videozáznam. Kapela se hned hnala na policii. Tam zjistili, že si policie video neumí přehrát a dostali befelem, aby přinesli druhý den video v běžnějším formátu. Což basák kapely udělal. Přeformátoval video (během deseti minut) a navíc udělal výstavní obrázky obličejů zlodějů. Předali je druhý den policii.

Pokračování soukromých oček

Díky podobiznám kapela vypátrala, jak se jmenuje jeden z lupičů a kam si chodí pro krmi do večerky. S kapelou zaparkovali před zmíněnou večerkou, zásobili se brambůrky a začala šestihodinová čekačka na pachatele. Přišel. Kluci z kapely hned volají policii. Ta se ovšem nechala přemlouvat plné dvě minuty, zásahový vůz přijel za dalších deset minut. To už byl lupič doma. Jenže kluci z kapely věděli, do kterého domu zaplul a nasměrovali tam policii. To prozvonila všechny byty, ale k odhalení nedošla. Jen jediný neprozvonila, sklepní, kam se zvonit nedalo a kde, jak všichni věděli, žijí (šťastně a vesele doposud) sociálně nepřizpůsobiví lapkové (co si pod tím představíte, je zcela na vás). Policie šetření na místě uzavřela a odjela. Do sklepního bytu se neodvážila. Mezitím přišel další tip z Facebooku, kde jeden z fanoušků kapely identifikoval jak lupiče, tak i reprobednu, kterou lupič tramvají převážel. Vylákal z něho pod záminkou telefonní číslo.

„Takže máme telefonní číslo na podezřelého z tramvaje, záznam zlodějů z kamery a jméno s bydlištěm jednoho z nich. To jsme vypátrali během týdne a snažili se pravidelně komunikovat s policií. Tam nás ale vždy jen ujistili, že se pátrá a že dají vědět, jestli něco zjistí,“ řekl Lidovkám Martin Šolc z kapely I Love You Honey Bonny. No, a šťastné rozuzlení na závěr? Policie po půl roce vyšetřování zastavila. Kluci z kapely svou aparaturu zpátky nedostali a lapkové si stále užívají plánování toho, koho očorují zase příště. Průměrný plat policisty v České republice je mizerných 47 423 Kč.

Varnsdorfská anabáze

S něčím podobným jsem se setkal před pěti lety ve Varnsdorfu, kde jsem měl tu smůlu půl roku bydlet. Moji synové vyrazili na kole koupit si něco do obchodu. Nechali kolo ve stojanu a když se vrátili, po parkovišti na něm jezdili sociálně nepřizpůsobiví (cikáni jako břevna, tady jde o osobní zkušenost, vím tedy, kdo to byl a neváhám vteřinu to sem napsat). Synáčci se ozvali s tím, že je to jejich kolo, ať jim ho koukají vrátit. No, nevrátili, dva kilometry je cikáni hnali ulicemi, vyhrožovali jim zmlácením, zabitím, zapálením domu. Synáčci přišli uřícení a dokonale vyděšení. Však, hnalo je šest cikánů skutečně cvalem. Hned jsem vyrazil na policejní stanici, dostali popis zlodějů, dostali popis a fotografii kola. Dostalo se mi ovšem poučení od staršího policisty – vyserte se na to, kolo za to nestojí, jednoho chytíme a stejně ho nebudeme moct zavřít, takže se hned vrátí, a dalších deset vám začne likvidovat život, začnou vám nahánět děti, radši se odtud odstěhujte. Průměrný plat policisty v České republice je mizerných 47 423 Kč.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb