Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dejte cajtům pokoj, vždyť to jsou chudery přepracované. Komentář Štěpána Chába

komentář 23.07.2020
Dejte cajtům pokoj, vždyť to jsou chudery přepracované. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Policie chrání a pomáhá, víme?

Kapele I Love You Honey Bonny loni na podzim vykradli zkušebnu. Okamžitě nahlásili vše policii. A co víc, sami se pustili do pátrání. Nejprve napsali o loupeži na Facebooku a požádali o sdílení a pomoc s nalezením zlodějů. Poté začali objíždět zastavárny a hledat svou aparaturu. Facebook se jim vyplatil, jeden z fanoušků reportoval, že zahlédl dva z pobertů u zastavárny v Praze na Palmovce, kterak supěli s ukradenými klávesami doufaje, že je střelí a bude vyděláno. Nestřelili.

Kapela se do zastavárny hned vydala, ale lupiči už byli i s lupem pryč. Zastavárník s kapelou kooperoval, řekl jim, že klávesy nevzal, protože neměly adaptér. Poté kapele zprostředkoval videozáznam. Kapela se hned hnala na policii. Tam zjistili, že si policie video neumí přehrát a dostali befelem, aby přinesli druhý den video v běžnějším formátu. Což basák kapely udělal. Přeformátoval video (během deseti minut) a navíc udělal výstavní obrázky obličejů zlodějů. Předali je druhý den policii.

Pokračování soukromých oček

Díky podobiznám kapela vypátrala, jak se jmenuje jeden z lupičů a kam si chodí pro krmi do večerky. S kapelou zaparkovali před zmíněnou večerkou, zásobili se brambůrky a začala šestihodinová čekačka na pachatele. Přišel. Kluci z kapely hned volají policii. Ta se ovšem nechala přemlouvat plné dvě minuty, zásahový vůz přijel za dalších deset minut. To už byl lupič doma. Jenže kluci z kapely věděli, do kterého domu zaplul a nasměrovali tam policii. To prozvonila všechny byty, ale k odhalení nedošla. Jen jediný neprozvonila, sklepní, kam se zvonit nedalo a kde, jak všichni věděli, žijí (šťastně a vesele doposud) sociálně nepřizpůsobiví lapkové (co si pod tím představíte, je zcela na vás). Policie šetření na místě uzavřela a odjela. Do sklepního bytu se neodvážila. Mezitím přišel další tip z Facebooku, kde jeden z fanoušků kapely identifikoval jak lupiče, tak i reprobednu, kterou lupič tramvají převážel. Vylákal z něho pod záminkou telefonní číslo.

„Takže máme telefonní číslo na podezřelého z tramvaje, záznam zlodějů z kamery a jméno s bydlištěm jednoho z nich. To jsme vypátrali během týdne a snažili se pravidelně komunikovat s policií. Tam nás ale vždy jen ujistili, že se pátrá a že dají vědět, jestli něco zjistí,“ řekl Lidovkám Martin Šolc z kapely I Love You Honey Bonny. No, a šťastné rozuzlení na závěr? Policie po půl roce vyšetřování zastavila. Kluci z kapely svou aparaturu zpátky nedostali a lapkové si stále užívají plánování toho, koho očorují zase příště. Průměrný plat policisty v České republice je mizerných 47 423 Kč.

Varnsdorfská anabáze

S něčím podobným jsem se setkal před pěti lety ve Varnsdorfu, kde jsem měl tu smůlu půl roku bydlet. Moji synové vyrazili na kole koupit si něco do obchodu. Nechali kolo ve stojanu a když se vrátili, po parkovišti na něm jezdili sociálně nepřizpůsobiví (cikáni jako břevna, tady jde o osobní zkušenost, vím tedy, kdo to byl a neváhám vteřinu to sem napsat). Synáčci se ozvali s tím, že je to jejich kolo, ať jim ho koukají vrátit. No, nevrátili, dva kilometry je cikáni hnali ulicemi, vyhrožovali jim zmlácením, zabitím, zapálením domu. Synáčci přišli uřícení a dokonale vyděšení. Však, hnalo je šest cikánů skutečně cvalem. Hned jsem vyrazil na policejní stanici, dostali popis zlodějů, dostali popis a fotografii kola. Dostalo se mi ovšem poučení od staršího policisty – vyserte se na to, kolo za to nestojí, jednoho chytíme a stejně ho nebudeme moct zavřít, takže se hned vrátí, a dalších deset vám začne likvidovat život, začnou vám nahánět děti, radši se odtud odstěhujte. Průměrný plat policisty v České republice je mizerných 47 423 Kč.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace