Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Věci veřejné: Facka slušným lidem, to je amnestie

07.03.2013
Věci veřejné: Facka slušným lidem, to je amnestie

Nově přinášíme rubriku: Jak to vidím já. Dnes na téma prezidentské amnestie s Josefem Suchým, předsedou kraje.

Člověk by pomalu už zapomněl na to, jak pan prezident Klaus, tehdy jako předseda vlády, byl u toho, když novopečení podnikatelé začali rozkrádat stát. Tehdy začalo podnikat hodně lidí. Jenže řada z nich dost nečistě. Ti se spojili s ústeckým soudcem Berkou a „zařízli“ několik severočeských. Ti se spojili s ústeckým soudcem Berkou a „zařízli“ několik severočeských podnikatelů. Prostě jim zlikvidovali firmu. Kvůli takovým sígrům se naši spoluobčané začali dívat na podnikatele s despektem. Děti od svých rodičů slýchaly, jak jsou všichni podnikatelé špatní, že je okrádají a spoustu ještě horších řečí. Když už by se dalo říct, že ti špatní podnikatelé byli na cestě za spravedlivým trestem, přišel kritický 1. leden 2013 a prezident Klaus všechny nepoctivé omilostnil. Slušným lidem včetně slušných podnikatelů tak dal vzkaz: neslušnost, nespravedlnost, neférovost a moc vítězí.

Klausova amnestie byla tím nejhorším koncem v jeho prezidentském úřadě. Větší facku slušným, pracujícím a schopným občanům pan prezident Klaus nemohl dát.

Kritiku si zaslouží ale i Nečasova vláda. Ta svým podpisem amnestii schválila. A já jsem moc zvědav, kolik pozitiv tohle přinese. Jestliže totiž některý z těch lumpů bude chtít po státu odškodné, to jsem pak zvědav, jak Kalousek bude řešit státní deficit. Vláda se nechová zodpovědně k občanům, ale ke svým kmotrům a kamarádům. Proto souhlasem s amnestií ztratila legitimitu. Proto požádám naše poslance, aby hlasovali proti vládě.  

Josef Suchý, Předseda KR Věci veřejné Ústecký kraj, Radní města Klášterec nad Ohří

(Zdroj: VV Ústecký kraj) 

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace