Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dodržují české televize povinnost, že má být jejich zpravodajství vyvážené? Parádní číslo okurkové sezóny, sysle

25.07.2019
Dodržují české televize povinnost, že má být jejich zpravodajství vyvážené? Parádní číslo okurkové sezóny, sysle

Foto: Facebook

Popisek: Premiér Babiš byl i na Šumavě... referovaly o tom všechny televize. Téměř i s informací, kterými auty delegace přijela, co měla k obědu, a proč se ministr Brabec neustále vrtěl. Mimochodem, k této, jakož i ostatním fotkám z ´šumavské série´, nějaký vtipný troll poznamenal: „Tady to paní Monice opět neskutečně sluší.“

Zákon o televizním a rozhlasovém vysílání ukládá všem provozovatelům vysílání poskytovat objektivní a vyvážené informace, nezbytné pro svobodné vytváření názorů a zajistit tak, aby ve zpravodajských a publicistických pořadech nebyla jednostranně zvýhodňována žádná politická strana nebo hnutí. Bohužel však v poslední době tuto povinnost většina českých celoplošných televizí porušuje. Prostor, který věnují členům hnutí ANO, je naprosto nepřiměřený a k vyváženosti má hodně daleko.

Nejvíce se samozřejmě týká zásada vyváženosti veřejnoprávní televize. Jak ji naplňuje v praxi, ukazují například hlavní zpravodajské relace tohoto týdne, které spíše připomínají předvolební kampaň ANO. Tak například ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) se v úterních Událostech prezentoval hned třikrát, jednak hovořil na téma digitalizace zdravotnictví a v další reportáži pro změnu o screeningovém programu. Do třetice o něm byla zmínka v příspěvku o zadlužené Lužické nemocnici. Poté ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) oznámil plánovanou změnu Ředitelství silnic a dálnic. Mimochodem, pozornost, kterou zpravodajské relace nyní věnují problematice dálnic či výběru mýta, připomíná pověstné vrtění psem.

Vojtěch a Babiš, kam se podíváš!

Tentýž den vystoupil premiér Babiš ve Studiu ČT 24, aby se vyjádřil k volbě Borise Johnsona britským premiérem. Reportéři ČT ho natáčeli na jeho aktuálních cestách po krajích, tentokrát přímo v prosluněných polích. Ve středu zase kanál ČT 24 referoval o návštěvě premiéra Babiše ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv a při této příležitosti vysílal Babišův brífing s ministrem zdravotnictví Vojtěchem. Vojtěch a Babiš, kam se podíváš!

Sysle ano, motýle ne?

Zato televize Nova už nepokrytě buduje kult Andreje Babiše coby dobroděje zachraňujícího naši zem, přírodu, zvířata či nebohé důchodce. O jeho aktuální Tour de Čechy informuje takovým způsobem, že už je to k smíchu. V úterý Nova představila Babiše jako premiéra, který se ‘zuby nehty snaží zachránit vládu‘. A nejen ji.

Máme rádi sysle...

Parádním číslem letošní okurkové sezóny se stala reportáž Novy, popisující, jak chce Babiš, společně s ministrem přírody Richardem Brabcem (ANO), pomoci návratu sysla obecného zpět do přírody. Komentář moderátorů stál opravdu za to: „Nebyla to ale jediná zvířata, kterým se delegace ministrů v čele s premiérem věnovala. Zúčastnili se také ukázky pastvy koz a ovcí a nezapomněli ani na psy. Mimo to se věnovali i dopravě a suchu. Dostali instrukce, ale přesto se o zdraví kriticky ohrožených hlodavců obávali. Zvířata provázela celou návštěvu premiéra, ministrů dopravy a životního prostředí. U delegace bodovali hlavně psi. I v teplotách, překračujících 32 stupňů ve stínu, se delegace pořádně nachodila. Premiér ale prý hubne do plavek, a tak dvakrát zavelel, že se na další výpravu ministři namísto plánované dopravy autobusem přesunou pěšky.“ Akce ´sysle´se mimochodem odehrávala v Ranné v Ústeckém kraji. Který má, počítáme, větší problémy než je sysel obecný...  

Je to náhoda?

Stav na českých dálnicích je sice katastrofální, Česko dál drasticky vysychá, podle vědců vyhubilo nevhodné hospodaření státního podniku Lesy ČR tisíce chráněných motýlů, kvůli přehnojeným polím hynou včelstva, ve zdravotnictví chybí léky i lékaři, ale členové vlády z hnutí ANO jsou v médiích prezentováni jako spasitelé. Je to náhoda?

Vložil: Adéla Hofmanová