Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dodržují české televize povinnost, že má být jejich zpravodajství vyvážené? Parádní číslo okurkové sezóny, sysle

25.07.2019
Dodržují české televize povinnost, že má být jejich zpravodajství vyvážené? Parádní číslo okurkové sezóny, sysle

Autor: Facebook

Popisek: Premiér Babiš byl i na Šumavě... referovaly o tom všechny televize. Téměř i s informací, kterými auty delegace přijela, co měla k obědu, a proč se ministr Brabec neustále vrtěl. Mimochodem, k této, jakož i ostatním fotkám z ´šumavské série´, nějaký vtipný troll poznamenal: „Tady to paní Monice opět neskutečně sluší.“

Zákon o televizním a rozhlasovém vysílání ukládá všem provozovatelům vysílání poskytovat objektivní a vyvážené informace, nezbytné pro svobodné vytváření názorů a zajistit tak, aby ve zpravodajských a publicistických pořadech nebyla jednostranně zvýhodňována žádná politická strana nebo hnutí. Bohužel však v poslední době tuto povinnost většina českých celoplošných televizí porušuje. Prostor, který věnují členům hnutí ANO, je naprosto nepřiměřený a k vyváženosti má hodně daleko.

Nejvíce se samozřejmě týká zásada vyváženosti veřejnoprávní televize. Jak ji naplňuje v praxi, ukazují například hlavní zpravodajské relace tohoto týdne, které spíše připomínají předvolební kampaň ANO. Tak například ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) se v úterních Událostech prezentoval hned třikrát, jednak hovořil na téma digitalizace zdravotnictví a v další reportáži pro změnu o screeningovém programu. Do třetice o něm byla zmínka v příspěvku o zadlužené Lužické nemocnici. Poté ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) oznámil plánovanou změnu Ředitelství silnic a dálnic. Mimochodem, pozornost, kterou zpravodajské relace nyní věnují problematice dálnic či výběru mýta, připomíná pověstné vrtění psem.

Vojtěch a Babiš, kam se podíváš!

Tentýž den vystoupil premiér Babiš ve Studiu ČT 24, aby se vyjádřil k volbě Borise Johnsona britským premiérem. Reportéři ČT ho natáčeli na jeho aktuálních cestách po krajích, tentokrát přímo v prosluněných polích. Ve středu zase kanál ČT 24 referoval o návštěvě premiéra Babiše ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv a při této příležitosti vysílal Babišův brífing s ministrem zdravotnictví Vojtěchem. Vojtěch a Babiš, kam se podíváš!

Sysle ano, motýle ne?

Zato televize Nova už nepokrytě buduje kult Andreje Babiše coby dobroděje zachraňujícího naši zem, přírodu, zvířata či nebohé důchodce. O jeho aktuální Tour de Čechy informuje takovým způsobem, že už je to k smíchu. V úterý Nova představila Babiše jako premiéra, který se ‘zuby nehty snaží zachránit vládu‘. A nejen ji.

Máme rádi sysle...

Parádním číslem letošní okurkové sezóny se stala reportáž Novy, popisující, jak chce Babiš, společně s ministrem přírody Richardem Brabcem (ANO), pomoci návratu sysla obecného zpět do přírody. Komentář moderátorů stál opravdu za to: „Nebyla to ale jediná zvířata, kterým se delegace ministrů v čele s premiérem věnovala. Zúčastnili se také ukázky pastvy koz a ovcí a nezapomněli ani na psy. Mimo to se věnovali i dopravě a suchu. Dostali instrukce, ale přesto se o zdraví kriticky ohrožených hlodavců obávali. Zvířata provázela celou návštěvu premiéra, ministrů dopravy a životního prostředí. U delegace bodovali hlavně psi. I v teplotách, překračujících 32 stupňů ve stínu, se delegace pořádně nachodila. Premiér ale prý hubne do plavek, a tak dvakrát zavelel, že se na další výpravu ministři namísto plánované dopravy autobusem přesunou pěšky.“ Akce ´sysle´se mimochodem odehrávala v Ranné v Ústeckém kraji. Který má, počítáme, větší problémy než je sysel obecný...  

Je to náhoda?

Stav na českých dálnicích je sice katastrofální, Česko dál drasticky vysychá, podle vědců vyhubilo nevhodné hospodaření státního podniku Lesy ČR tisíce chráněných motýlů, kvůli přehnojeným polím hynou včelstva, ve zdravotnictví chybí léky i lékaři, ale členové vlády z hnutí ANO jsou v médiích prezentováni jako spasitelé. Je to náhoda?

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace