Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ten seriál je vážně fenomén. Také u nás se o něj zajímal více než milion čtenářů. Co ale bude dál?

18.03.2019
Ten seriál je vážně fenomén. Také u nás se o něj zajímal více než milion čtenářů. Co ale bude dál?

Foto: ČT

Popisek: MOST! Záběr ze situace, kdy Luďan brání svého syna a při té příležitosti vymyslí ´Snědou tíseň´, čistě jako obrannou strategii. Pak se ale události okolo ´tísně´ začnou nabalovat jaksi samospádem, jak ví každý, kdo seriál viděl...

Ani poté, co skončil úspěšný komediální seriál České televize MOST!, mostománie zdaleka neutichla. Ba naopak. Diváci cupují pořad, který měl na úspěch MOSTu navázat, další komediální sérii České televize, nazvanou Zkáza Dejvického divadla, a rozhořčeně si přejí, aby namísto toho bylo natočeno pokračování MOSTu. To se ovšem s velkou pravděpodobností nestane, i když téměř každý vysílaný díl této prý „sluníčkářské agitky“ zaznamenal velmi vysokou sledovanost.

Ta však nebyla tak rekordní, jak se všeobecně uvádělo, a šanci, že by se stala nejúspěšnějším televizním seriálem letošního roku, nyní ohrožují neméně zdařilé Černé vdovy televize Prima. Nejde o podobnost čistě náhodnou, ani v Černých vdovách nechybí pikantní erotické scény a peprné výrazy, o největší české sexbombě současnosti, Jitce Čvančarové, která v něm hraje další vnadnou potvoru, nemluvě. A zatímco MOST! startoval s 1, 3 miliony diváků, Černé vody dosáhly na hranici 1,5 milionu. 

Ještě větší komedie než MOST!

Kdyby se náhodou scénárista Petr Kolečko a režisér Jan Prušinovský rozhodli, že přece jenom budou v natáčení Mostu! pokračovat, určitě to nebudou mít snadné. Dílem, plným vulgarit nejhoršího kalibru, se totiž nyní vážně zabývá Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ovšem její postoje jsou ještě zábavnější, než seriál samotný a nebylo by od věci, kdyby o ní někdo natočil také nějakou parodii. Radní se totiž údajně mají zabývat jen šestým dílem z osmi uvedených s tím, že po osmé hodině byly v České televizi odvysílány vulgarity a nadávky. Dobře placení radní si zřejmě nevšimli, že se tak v seriálech ČT děje pravidelně a stále častěji a že si ČT s porušováním zákona vůbec nedělá hlavu, stejně jako majitel a moderátor televize Barrandov Jaromír Soukup.

Navíc mohou televizní stanice zákon, zakazující vysílání reklam a pořadů s vulgaritami, porušit, pokud se jedná o umělecké dílo, v němž je to z hlediska líčeného kontextu nutné. Takže zřejmě vznikne nová porno kauza, podobná té, co se nedávno odehrála kvůli pořadu stanice vážné hudby Vltava. Ale snad nejkomičtější je, že Rada vyzvala ČT k nápravě až poté, co seriál dávno skončil. Neméně veselá je též reakce samotné České televize. Ta se brání, že kritizovaný pořad označila piktogramem 15+, aniž jí to ukládá zákon. Asi si všichni umí představit, že poté, co ho mládež uviděla, se klidila od televize a šla si číst povinnou četbu. 

Víc než milion

O mimořádné oblibě MOSTu svědčí obrovský mediální zájem, který se projevil i na našem serveru, kde příspěvky, týkající se tohoto seriálu zaujaly již více než milion čtenářů! Prakticky každý článek na toto téma se těšil velké pozornosti, přičemž nejčtenější byly portréty jednotlivých hereckých představitelů. Téměř 350 tisíc čtenářů oslovil zajímavý životní příběh Eriky Stárkové, která si s chutí zahrála hrála Dášu alias Pavla, a čtvrt milionu čtenářů si přečetlo profil Michala Isteníka a mnohé velmi překvapil.

Největší „hovád“ z Mostu je totiž ve skutečnosti elitním hercem, který sbírá jednu divadelní cenu za druhou. A Erika Stárková se zase živí i hlídáním malých dětí a velmi si to pochvaluje. V posledních dnech patřil k nejvyhledávanějším titulkům Krajských listů článek o mostecké senátorce Aleně Dernerové. Ta prozradila, co si myslí o seriálu i o skutečných problémech ve městě, vyplývajících ze soužití romské komunity s ostatními.

 

Vložil: Adéla Hofmanová