Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zdeněk Godla popsal, co zažil při natáčení. Zvlášť bílí, zvlášť černí. Co na to vedení ČT, ústa plná pravdy a lásky?!

06.03.2019
Zdeněk Godla popsal, co zažil při natáčení. Zvlášť bílí, zvlášť černí. Co na to vedení ČT, ústa plná pravdy a lásky?!

Foto: ČT

Popisek: Zdeněk Godla jako Franta v seriálu Most!

FOTO Romský herec Zdeněk Godla se stal novou televizní hvězdou, především díky své roli Franty v komediálním seriálu Most! Souběžně s tím, jak rostla jeho popularita, prozrazovala některá média nemilosrdnou pravdu o jeho životě. A ta je hodně nepříjemná. Chlapík, okouzlující publikum svojí bezprostředností, má za sebou několik let kriminálu a kvůli exekucím zápasí s milionovými dluhy. Od těch mu ale zřejmě hraní ve filmech a seriálech nepomůže, a tak spoléhá na záchranu odjinud.

Zdeněk Godla je jedním z mnoha důkazů, že většina Čechů netrpí žádným primitivním rasismem. Ba naopak, obliba celé řady romských umělců dokazuje, že českému národu spíše vadí nepřijatelné chování některých skupin obyvatelstva než barva pleti. Stačí uvést jeden z příkladů. Nesmírně talentovaný herec, zpěvák a tanečník Jan Cina má nejen romský původ, ale navíc se přiznal i ke své homosexuální orientaci. A jeho popularitu to nijak neohrozilo. 

Selfíčko s Frantou, tedy Zdeňkem Godlou, si udělal i mostecký primátor Paparega... Foto Ústecký kraj

Polepšený darebák

Godlova pozice je však ve srovnání s Cinou mnohem horší. Není zdaleka tak nadaný jako on, navíc o sobě sám říká, že je polepšený darebák. Svoji minulost vůbec nelakuje na růžovo a v rozhovorech, který nyní poskytuje jeden za druhým, popisuje, že v mládí chlastal a kradl a dokonce se prý slušně nechoval ani v kriminále. A když se konečně dostal ven, řádil zase. Teprve fakt, že má rodinu, ho přiměl k tomu, aby konečně začal žít spořádaně. Měl přitom neuvěřitelné štěstí a jeho životní příběh zní jako z pohádky o hloupém Honzovi, který ke štěstí přišel. Když odpovídá na otázku, jak se vlastně stal hercem, bezelstně začne vyprávět, že se náhodou ocitl na castingu, který právě probíhal na jednom z chomutovských dvorů, kam šel vrátit lopatu. Přitom si ho všiml režisér Petr Václav a obsadil ho do svých filmů Cesta ven (získal sedm Českých lvů), Nikdy nejsme sami a Skokan. A stejně pohádkově působí, když vzpomíná, že na natáčení do Prahy mohl odjet jenom díky tomu, že svůj telefon zanesl do zastavárny, aby dostal dvě stovky na cestu.

 

S herci (zde představitelem Luďana Martinem Hofmannem) Zdeněk Godla problémy nemá a neměl. Zato produkce veřejnoprávní sluníčkářské ČT u seriálu Rapl předvedla, jak je to doopravdy s jejím proromským aktivismem - zavedla přísnou segregaci! To je, co? Foto Ústecký kraj

Franta jsem já

Zatímco ve filmech Nikdy nejsme sami a ve Skokanovi hraje nelichotivou postavu pasáka, o Frantovi z Mostu říká: „To jsem já.“ V rozhovoru pro server iDnes.cz si postěžoval, že podobně, jako Franta, má i on problém dostat se do některých hospod: „Tady u nás je hospoda, kde mi řekli, že jestli nemám klubovou kartu, tak ať vypadnu. Takových je v Ústeckém kraji hodně.“ Nicméně přiznává, že při soužití s Romy někdy skutečně vznikají problémy: „Já říkám, že jakmile dáte do paneláku tři cikánské rodiny, tak je to problém. Hlavně mladší nám to kazí.“ Jinou, dosti překvapivou zkušenost popsal v rozhovoru pro časopis Téma. V něm se zmínil, jak probíhalo natáčení seriálu České televize Rapl: „To se mi nelíbilo, tam se nad nás povyšovali. Měli jsme zvláštní stan pro černé a pro bílé. Herci byli fajn, třeba Hynek Čermák nebo Alexej Pyško, ti jediní se s námi bavili. Při natáčení Mostu byla úplně jiná atmosféra, nádhera, sranda, dali jsme si pivečko, kávičku, všichni byli v pohodě.“

 

Hraní ho nespasí

Navzdory tomu, že jde nyní z role do role, a jistě dostává zajímavé honoráře, se Zdeněk Godla stále potýká s obrovskými dluhy a vše, co dosud vydělal hraním, padne na jejich umoření. Kvůli exekucím přišel i o auto. I když nyní dostal další hereckou příležitost v populárním seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě, v níž má hrát postavu bratra doktora Schwarze, nejvíce spoléhá na novelu insolvenčního zákona. Teprve ta by ho mohla od dluhů konečně vysvobodit.

Vložil: Adéla Hofmanová